Із перших днів повномасштабного вторгнення команда KSE Institute розпочала роботу, що сприяє наближенню перемоги України та має на меті відновлення економіки України, побудову стійкої та незалежної держави.
KSE Institute активно співпрацює з Міністерством економіки України, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерством енергетики, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Офісом Президента України та профільними міністерствами для розробки та впровадження проектів та планів відновлення від місцевого до національного рівнів.
Експерти KSE Institute брали участь у розробці та підготовці матеріалів для Міжнародної конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference – URC) у 2022 році в Лугано (URC-2022) та у 2023 році в Лондоні (URC-2023). Крім того, експерти KSE Institute є учасниками групи провідних міжнародних економістів, що працюють над рекомендаціями щодо повоєнного відновлення економіки України.
У травні 2023 року в KSE було започатковано KSE Economy Recovery Lab – відкриту платформу для всіх бажаючих долучитись до відновлення України з метою розвивати власні ідеї та допомагати однодумцям.
У продовження URC-2023 у Лондоні, Уряд України на чолі з Міністерством економіки України розпочав роботу над Ukraine Facility – програмою підтримки економіки України від Європейського Союзу на 2024-2027 рр. KSE Institute здійснює аналітичну та організаційну підтримку розробки Ukraine Facility. За ініціативою Міністерства економіки України, командою Інституту проведено консультації з бізнесом, громадськими організаціями та асоціаціями щодо пріоритетних секторів розвитку економіки та потенційних інвестиційних проектів від бізнесу в рамках ініціативи Мінекономіки – «Початок постійного діалогу держави та бізнесу».
У листопаді 2023 у Києві був презентований CARMC – Центр посилення спроможностей з відбудови та модернізації України, який є складовою програми I_CAN.
Національна програма I_CAN (Міжінституційний розвиток потенціалу), яку реалізують Група Світового банку, Уряд України та Київська школа економіки, забезпечить зміцнення спроможності України в управлінні проєктами, що фінансуються коштом міжнародних фінансових організацій (МФО). За 3 роки навчання за програмою пройдуть 6000 спеціалістів усіх рівнів влади.
У квітні 2024 відбувся перший із серії воркшопів I_CAN під назвою “Розвиток потенціалу: сприяння співпраці та ефективності в реалізації проєктів МФО”. Спікерами заходу стали представники Світового Банку, ЄБРР, МФК, Представництва ЄС в Україні, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерства економіки та Міністерства фінансів, Київської школи економіки. I_CAN фінансується багатодонорським Цільовим фондом Світового банку з підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF).
Аналітичні продукти та дослідження
KSE Institute: перший випуск Ukrainian Recovery Digest (травень 2023 року)
KSE Institute: спеціальний випуск Ukrainian Recovery Digest (червень 2023 року)
KSE Institute: другий випуск Ukrainian Recovery Digest (липень 2023 року)
KSE Institute: третій випуск Ukrainian Recovery Digest (вересень 2023 року)
KSE Institute: четвертий випуск Ukrainian Recovery Digest (жовтень 2023 року)
Повоєнне відновлення України. Нові ринки та цифрові рішення
Потенційні інвестиційні можливості у пріоритетних секторах економіки України
Новини та релізи
Збір згод компаній на розміщення інформації про проєкти на Інвестиційному порталі
Уряд опублікував План для Ukraine Facility, участь в розробці якого взяла Київська школа економіки
За ініціативи уряду і KSE відкрито Центр посилення спроможностей з відбудови та модернізації України
Мінекономіки за підтримки Київської школи економіки формує секторальні робочі групи
Колонки та прояви у медіа
20.03.2024. Як бізнесу залучити кошти від міжнародних фінансових інституцій. Економічна правда.
26.10.2023. Чому важливий якісний діалог між державою та бізнесом. Економічна правда.
15.08.2023. Чи доцільно витрачати $1 млрд на відбудову Каховської ГЕС. Чотири економічні «за» від аналітика KSE Institute Максима Федосеєнка. Forbes Україна.
16.01.2023. Виходимо на старт: як Україна розпочне відновлювати зруйновану економіку. УНІАН.
21.11.2022. Що робить і планує робити Уряд для відбудови України: топ-10 інструментів. Укрінформ.
8.11.2022. Цифровізація відбудови в Україні – якою може бути концепція за версією Київської школи економіки / Action Officeсe. NV подкасти.
01.11.2022. Цифрові інструменти для відновлення України. Результати конференції. RISE Ukraine