«Росія заплатить» / damaged.in.ua


Проєкт зі збору, оцінки й аналізу інформації про матеріальні втрати України від війни з Росією

damaged.in.ua

Проєкт з перших днів війни, з лютого 2022 року, реалізується KSE Institute (аналітичним центром при Київській школі економіки) спільно з Офісом Президента України, Міністерством економіки, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міністерством інфраструктури України, Міністерством розвитку громад та територій України.

 

Аналіз завданих збитків здійснюється аналітиками KSE Institute та волонтерами із партнерських організацій: Центру економічної стратегії, Dragon Capital, Антикорупційного штабу, Інституту аналітики та адвокації, Трансперенсі Інтернешнл Україна, ДП «Прозорро.Продажі», Prozorro, Української ради торговельних центрів, CoST Ukraine, Вкурсі Агро, TVIS Ukraine та Асоціації рітейлерів України (RAU).

 

Контекст. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабну безпрецедентну війну проти України. Внаслідок російської агресії загинули тисячі мирних жителів, через обстріли та авіаудари знищено та пошкоджено десятки міст, зруйновано десятки підприємств, сотні закладів освіти, тисячі кілометрів доріг та тисячі житлових будинків.

 

Мета проєкту. Проєкт спрямований на те, аби зафіксувати, перевірити, проаналізувати та оцінити втрати інфраструктури України, завдані війною. В його рамках буде створений реєстр пошкоджень та агрегована база даних про матеріальні втрати.

 

Зібрані дані та оцінка збитків використовуватимуться:

1) для фіксації воєнних злочинів і порушень прав людини;

2) як докази для судових процесів та позовів проти Росії: позови до міжнародних судів вимагають зведених доказів та реєстру пошкоджених об’єктів із оцінкою втрат відповідно до обґрунтованої методології;

3) для відшкодування індивідуальних компенсації;

4) для отримання репарації та компенсацій від країни-агресора для відновлення та відбудови України.

 

Збір даних. Інформація про збитки збирається на основі аналізу кількох тисяч публічних повідомлень від громадян, уряду, місцевих органів влади щодо втрат та пошкоджень по всій країні, а також на основі публічних джерел. Кожен громадянин може надати інформацію про втрати фізичної інфраструктури, зокрема житлових будинків, в результаті війни на сайті, за допомогою чат-бота або у застосунку «Київ Цифровий».

 

Аби інформацію взяли в роботу, вона має бути достовірною та структурованою. Зокрема, потрібно максимально докладно заповнити форму на порталі, обовʼязково додати відео та фото об’єкта і, якщо це можливо, контакти свідків.

 

Кожному, хто надаватиме інформацію про руйнування, забезпечується конфіденційність даних. Так само не буде оприлюднюватися інформація про конкретні руйнування. Публічно під час воєнного стану буде доступна лише узагальнена статистика.

АНАЛІТИКА

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 25 травня

Станом на 25 травня загальна сума прямих збитків економіки України від пошкодження та руйнування житлових і нежитлових будівель та інфраструктури вже перевищує $105.5 млрд або понад 3.1 трлн грн. За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури зросли на понад $8 млрд. 

 

Сума збитків через руйнування житлового фонду зросла ще на $5.5 млрд. Крім подальшого руйнування, цифра пов’язана з додаванням нових міст до переліку населених пунктів, за якими здійснюється розрахунок. Загальна сума збитків житлового фонду складає $39.3 млрд. Найбільше від руйнування житлового фонду постраждали такі міста, як Маріуполь, Харків, Чернігів, Сєвєродонецьк та Лисичанськ. Загалом через війну пошкоджено, зруйновано чи втрачено понад 44 млн квадратних метрів житла українців. 

 

Загальна сума прямих задокументованих збитків українських підприємств вже сягає $11.3 млрд. За останній тиждень цей показник збільшився на $591 млн. З початку війни Росії проти України пошкоджено чи зруйновано щонайменше 227 підприємств, заводів та фабрик.

 

У поточних обрахунках вперше додано збитки українського рітейлу. Внаслідок війни постраждало щонайменше 2910 торгових точок, а сумарні збитки складають $1.4 млрд.

 

Збитки від пошкодження, знищення чи втрати легкових автомобілів складають майже $1.6 млрд. Сумарно таких автомобілів вже майже 105 тисяч. Серед областей, де найбільша кількість пошкоджених легкових автомобілів: Донецька, Харківська, Луганська, Чернігівська та Київська.

 

Карта пошкоджень та руйнувань легкових автоболів за областями, кількість 

 

На поточному тижні зросли також збитки, завдані освітнім закладам, на $103 млн і тепер складають $1.5 млрд. Ще на $45 млн зросла сума збитків завданих закладами охорони здоровʼя. За типами обʼєктів охорони здоровʼя найбільше внаслідок війни зруйновано чи пошкоджено лікарень, поліклінік та центрів контролю і профілактики хвороб, на другому місці — кількість зруйнованих амбулаторій. Загалом через бойові дії зруйновано вже 643 медзаклади, загальна сума збитків становить понад $1.1 млрд.

 

Об’єкти охорони здоровʼя, які найбільше постраждали внаслідок бойових дій, кількість

 

Загалом з початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 23.8 тисяч кілометрів доріг, 6.3. тисячі залізничних колій та 41 залізничний міст, 643 заклади охорони здоровʼя, 1123 заклади освіти, 621 дитсадок, 192 культурні та 115 релігійних споруд, 178 складів, 99 адмінбудівель, 28 нафтобаз, 19 торгових центрів. 

 

Загальні втрати економіки України через війну, за спільними оцінками Мінекономіки та KSE, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд.

 

 

Деталі

Збитки інфраструктури Пущі-Водиці на Київщині, станом на 23 травня

Понад пів мільярда гривень складають збитки інфраструктури Пущі-Водиці на Київщині від війни 

 

Це оцінка KSE Institute в межах проєкту «Росія заплатить». Обрахунок збитків інфраструктури Пущі-Водиці проводився на основі даних, зібраних в рамках проєкту Rebuildua, який ініціювали SmartFarming та Vkursi Zemli

 

За оцінкою експертів проєкту «Росія заплатить», із загальної вартості збитків у 512 млн гривень або $17.5 млн, майже 350 млн гривень — це втрати від пошкоджень та руйнувань соціальної інфраструктури. Збитки від руйнувань житлових та присадибних будівель сягають понад 113 млн гривень. 

 

Ще 47.7 млн гривень Пуща-Водиця втратила через повністю зруйновану пожежну частину. 

Через пошкодження та руйнування промислової інфраструктури, зокрема, складів, Росія нанесла ще 2.14 млн гривень збитків. 

 

Загалом у Пущі-Водиці внаслідок бойових дій зруйновано 34 житлові та присадибні будівлі, 5 спортивних закладів, 5 закладів охорони здоровʼя та рекреації, 2 готелі, 1 магазин та 1 кафе. Крім того, пошкоджені або зруйновані 3 склади. 

 

Оцінити масштаби руйнувань, пошкоджень та проаналізувати рівень бомбардувань вдалося через оцифрування високоточних знімків з дронів, які дозволяють сьогодні мати найточніші дані оцінки збитків Пущі-Водиці. Відповідно до оцифрованих знімків відомо, що з 1920 будівель у Пущі-Водиці, внаслідок війни постраждало 56, 23 з яких зазнали повного або сильного руйнування.

 

 

Повна версія звіту

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 19 травня

За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури зросли на $3.1 млрд. Станом на 19 травня загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури складає майже $97.4 млрд або 2.9 трлн гривень. 

 

Третій тиждень поспіль продовжують зростати збитки від пошкоджених та зруйнованих житлових будинків внаслідок бойових дій. Сума збитків через руйнування житлового фонду зросла майже на $3 млрд. Через війну зруйновано чи пошкоджено 38.6 млн квадратних метрів житла загалом на $33.9 млрд. 

 

Зросли загальні збитки від руйнувань та пошкоджень підприємств – на $272 млн за останній тиждень. Загалом з початку війни постраждало щонайменше 219 заводів, фабрик та підприємств на $10.7 млрд.

 

За останній тиждень пошкоджено та зруйновано ще 75 закладів освіти, від початку війни сумарно таких вже 1067. Збитки від пошкоджень та руйнувань обʼєктів освіти складають майже $1.5 млрд.

 

Загальна кількість зруйнованих або пошкоджених легкових автомобілів складає щонайменше 94.5 тисяч.

 

Загалом з початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 12 цивільних аеропортів, 295 мостів та мостових переходів, 591 дитсадок, 574 медзаклади, 108 релігійних та 179 культурних споруд, 169 складів та 19 торгівельних центрів.

 

Загальні втрати економіки України через війну, за спільними оцінками Мінекономіки та KSE, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд.

 

 

Деталі

Збитки інфраструктури села Горенка на Київщині, станом на 16 травня

Збитки інфраструктури села Горенка на Київщині від війни складають майже 2.5 млрд гривень або $85 млн. 

 

Про це свідчить оцінка KSE Institute в межах проєкту «Росія заплатить». Обрахунок збитків інфраструктури села Горенка проводився на основі даних, зібраних в рамках проєкту RebuildUA, який ініціювали SmartFarming та Вкурсі Агро. 

 

Горенка – одне з найбільш постраждалих сіл на Київщині, яке з перших днів війни опинилося у кілометровій зоні фронту. Протягом березня, за повідомленнями Міноборони, населений пункт обстрілювали, зокрема, з «Градів», російські війська. Оцінити масштаби руйнувань, пошкоджень та проаналізувати рівень бомбардувань вдалося через оцифрування високоточних знімків з дронів. На сьогодні це – найточніші дані оцінки збитків Горенки. 

 

Відповідно до звіту RebuildUA та KSE Institute, внаслідок війни зруйновано майже 1,2 тисячі будівель, з них понад тисяча – це житлові та присадибні будівлі. Збитки від руйнувань цих будівель складають 1,37 млрд гривень. 

 

За час активних бойових дій у селі Горенка пошкоджено та зруйновано 105 з 239 загалом наявних у селі обʼєктів промислової інфраструктури. Зруйновані підприємства та склади таких компаній: KUEHNE+NAGEL, Герд Біллербек ГМБХ, Клімтек, Inter Cars Ukraine, НВП «Транс Лок», ПромЗІЗ. За оцінками аналітиків KSE Institute, збитки від руйнувань промислової інфраструктури складають 1,07 млрд гривень. 

 

Крім того, серед пошкоджених обʼєктів соціальної інфраструктури 17 закладів торгівлі, 3 магазини, 3 заклади харчування, церква, 1 заклад освіти та 1 медична лабораторія. Збитки, завдані соціальній інфраструктурі Горенки, складають понад 48 млн гривень. Ще майже 2 млн гривень село втратило від пошкодження адмінбудівель.  

Детальний звіт з оцифруванням зруйнованої інфраструктури села Горенка Київської області доступний за посиланням.

 

 

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 10 травня

Станом на 10 травня загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури складає вже понад $94.3 млрд або майже 2.8 трлн гривень. За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури зросли на майже $2.4 млрд.

 

Найбільше зростання збитків склало збільшення кількості пошкоджених та зруйнованих житлових будинків внаслідок бойових дій. За останніми оцінками, через війну зруйновано чи пошкоджено 35.2 млн квадратних метрів житлового фонду на $31 млрд. У порівнянні з попередніми обрахунками цей показник зріс на майже $1.3 млрд. Від руйнувань житлового фонду найбільше постраждали такі міста як Маріуполь, Харків, Чернігів, Суми та Рубіжне. 

 

Втрати від руйнувань 27 нафтобаз складають $227 млн. 

 

Крім того, загальна кількість зруйнованих або пошкоджених закладів освіти вже майже тисяча, а збитки сягають $1.3 млрд.

 

Загалом з початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 208 підприємств, 508 медзакладів, 562 дитсадки, 295 мостів, 156 складів, 102 релігійні споруди, 83 адмінбудівлі, 27 нафтобаз та 12 цивільних аеропортів.

 

Загальні втрати економіки України через війну, за спільними оцінками Мінекономіки та KSE, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд.

 

 

Деталі

Збитки інфраструктури села Мощун на Київщині, станом на 6 травня

Збитки інфраструктури лише одного села Мощун на Київщині від війни становлять майже 1,1 млрд гривень або $37,3 млн. 

 

Про це свідчить оцінка KSE Institute в межах проєкту «Росія заплатить». Обрахунок збитків інфраструктури села Мощун проводився на основі даних, зібраних в рамках проєкту RebuildUA, який ініціювали SmartFarming та Вкурсі Агро.

 

Оцифрована інформація про інфраструктуру с. Мощун – це найточніші на сьогодні дані оцінки збитків. Вони були зібрані через оцифрування високоточних знімків з дронів. Це дозволяє оцінити рівень руйнувань, скласти теплову карту пошкоджень та рівнів бомбардувань.

 

Відповідно до звіту RebuildUA та KSE Institute, оцифрування інформації інфраструктури селища свідчить про те, що під час війни у Мощуні було зруйновано та пошкоджено дві тисячі будівель. Зокрема, 921 приватний будинок, ще стільки ж – господарських будівель та споруд. Внаслідок бойових дій також були зруйновані та пошкоджені 20 промислових будівель, 18 теплиць, 3 магазини, 2 готелі, школа, церква, будинок культури та відділення пошти.

 

Найбільша сума збитків завдана селу через руйнування приватних будинків та складає 954 млн гривень або $32,6 млн. Збитки від пошкоджень та руйнувань господарських приміщень оцінюються в 94 млн гривень або понад $3,2 млн. Втрати активів промислових обʼєктів становлять 21 мільйон гривень або $718,6 тисячі.

 

 

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 2 травня

Станом на 2 травня загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури сягнула майже $92 млрд або 2.7 трлн грн. За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури зросли на майже $4.5 млрд.

 

За спільними оцінками Мінекономіки та KSE, загальні втрати економіки України через війну, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд. 

 

У нових обрахунках проєкту додані оцінки КSЕ щодо втрат легкових автомобілів (визначені на основі непрямих методів), що відбулися внаслідок знищення, пошкодження чи захоплення приватних авто. За оцінками аналітиків КSЕ, таких щонайменше 89,5 тисяч автівок, а загальна вартість таких авто, за попередніми оцінками, складає понад $1.3 млрд. 

 

Загалом з початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 195 заводів та підприємств, 231 медзаклад, 543 дитсадки, 295 мостів та мостових переходів, 151 обʼєкт складської інфраструктури. Крім того, за час війни пошкоджено чи зруйновано щонайменше 97 релігійних та 144 культурних обʼєктів. Внаслідок бойових дій пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 23,8 тис кілометрів доріг, 33,7 млн квадратних метрів житлового фонду. 

 

Зокрема, за оцінками КSЕ, станом на 2 травня прямі втрати підприємств (активів, складів) від війни вже складають близько $10 млрд.

 

 

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 26 квітня

Станом на 26 квітня загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури, тільки на основі публічних джерел, досягла майже $88 млрд або 2,6 трлн грн. За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури зросли на $3.1 млрд.

 

За спільними оцінками Мінекономіки та KSE, загальні втрати економіки України через війну, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд. 

 

За 62 дні війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 23 574 кілометрів доріг, 32 млн квадратних метрів житлового фонду. У порівнянні з останнім тижнем зросла кількість пошкоджених або зруйнованих об’єктів і тепер становить щонайменше 535 дитячих садочків, 866 закладів середньої, передвищої та вищої освіти, 231 медзакладів, 173 заводи та підприємства. В переліку пошкоджень та руйнувань через війну щонайменше 75 адміністративних будівель, 277 мостів та мостових переходів, 11 військових аеродромів, 11 аеропортів та 2 порти. Також пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 95 релігійних та 130 інших культурних споруд.

 

Серед областей, де найбільше пошкоджено та зруйновано закладів освіти: Донецька, Луганська та Харківська області. Внаслідок війни у Донецькій області зруйновано та пошкоджено понад 30% навчальних закладів, у Луганській – понад 23%, у Харківській – майже 19%. У столиці таких понад 5%.

 

 

Найбільші втрати в загальній сумі прямих задокументованих збитків інфраструктури становлять витрати житлового фонду та активів підприємств. Так, 40% від загальної кількості пошкоджених, зруйнованих чи захоплених житлових будинків та підприємств припадає на Донецьку область, 23% сконцентровані у Харківській області, 12% – у Чернігівській області та 8% – у Київській. 

 

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 18 квітня

Станом на 18 квітня загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури, тільки на основі публічних джерел, досягла $84,8 млрд або майже 2,5 трлн грн. За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури зросли на $4,45 млрд.

 

За спільними оцінками Мінекономіки та KSE, загальні втрати економіки України через війну, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд. 

 

За 54 дні війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 23 тис кілометрів доріг, 32 тис квадратних метрів житлового фонду. У порівнянні з останнім тижнем зросла кількість пошкоджених або зруйнованих об’єктів і тепер становить щонайменше 408 дитячих садочків, 623 закладів середньої, передвищої та вищої освіти, 206 медзакладів, 154 заводи та підприємства. В переліку пошкоджень та руйнувань через війну щонайменше 68 адміністративних будівель, 277 мостів та мостових переходів, 11 військових аеродромів, 11 аеропортів та 2 порти. Також станом на 18 квітня пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 91 релігійна та 109 інших культурних споруд.

 

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 11 квітня

За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури, задокументовані в публічних джерелах, зросли на $12,2 млрд. Станом на 11 квітня загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури, тільки на основі публічних джерел, сягнула $80,4 млрд або 2,4 трлн грн.

 

За спільними оцінками Мінекономіки та KSE, загальні втрати економіки України через війну, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд.

 

За 47 днів російської агресії в Україні пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 23 тис кілометрів доріг, 37 тис квадратних метрів житлового фонду, 319 дитячих садочків, 546 закладів освіти, 205 медзакладів, 145 заводів та підприємств. Крім того, внаслідок війни постраждали щонайменше 54 адміністративних будівель, 277 мостів та мостових переходів, 10 військових аеродромів, 8 аеропортів та 2 порти. Також станом на 8 квітня пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 74 релігійні споруди та 62 інших культурних споруди.

 

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 1 квітня

На понад $5 млрд за останній тиждень зросли збитки, нанесені цивільній інфраструктурі. Станом на 1 квітня загальна сума прямих задокументованих збитків цивільної інфраструктури, тільки на основі публічних джерел, сягнула понад $68,2 млрд або майже 2 трлн грн.

 

За спільними оцінками Мінекономіки та KSE, загальні втрати економіки України через війну, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд.

 

З початку військової агресії Росії в Україні пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 533 заклади освіти, 300 дитячих садочків, 196 медичних закладів, 129 заводів та підприємств. За оцінками Міністерства розвитку громад і територій, пошкоджено чи зруйновано 6 800 житлових будинків; за оцінкою KSE Institute, загальний обсяг пошкодженої/ зруйнованої житлової нерухомості складає близько 26 млн кв метрів. Крім того, внаслідок війни постраждали щонайменше 54 адміністративних будівель, 266 мостів та мостових переходів, 10 військових аеродромів, 8 аеропортів та 2 порти. Під час повномасштабного вторгнення окупанти завдали збитків Україні, зруйнувавши або пошкодивши 64 релігійних споруди та 51 культурний об’єкт.

 

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 24 березня

Сума прямих збитків, нанесених інфраструктурі України в ході війни, станом на 24 березня досягла $63 млрд або 1,8 трлн гривень.

 

У порівнянні з даними, оприлюдненими 17 березня, з урахуванням нових отриманих, більш точних даних щодо пошкоджень (внаслідок чого окремі статті втрат було переглянуто в бік зниження), чисте зростання склало $3,5 млрд.

 

За оцінками Мінекономіки і КSЕ Institute, загальні втрати економіки України внаслідок війни з урахуванням як прямих втрат, що розраховуються в цьому проєкті, так і непрямих втрат (падіння ВВП,  припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо) складають від $543 млрд до $600 млрд.

 

З початку військової агресії Росії 24 лютого, в Україні пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 4431 житловий будинок, 92 заводів / підприємств, 378 закладів освіти, 138 закладів охорони здоров’я, 8 цивільних аеропортів та 10 військових аеродромів, 7 ТЕС / ГЕС тощо.

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 17 березня

За тиждень збитки, нанесені інфраструктурі Україні у війні, яку розпочала Росія, виросли щонайменше на $8,3 млрд. Станом на 17 березня ця сума складає 1,8 трлн гривень або $62,6 млрд. Порівняно з попередньою оцінкою, оприлюдненою 10 березня, обсяг втрат зріс на 330 млрд грн або на $8,3 млрд.

 

З початку військової агресії Росії проти України в Україні було пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 411 закладів освіти, 36 закладів охорони здоров’я, 1600 житлових будинків, 26 заводів / їхні склади, 15 аеропортів, 6 ТЕС / ГЕС тощо. Крім того, «втрачено» понад 15 тисяч кілометрів автомобільних доріг, 5 тисяч кілометрів залізничних шляхів, зруйновано / виведено з ладу 15 аеропортів, 350 мостів та мостових переходів тощо.

 

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 10 березня

Загальна оціночна вартість пошкоджених / зруйнованих об’єктів, за попередньою оцінкою КSЕ, у випадку їх повного руйнування може складати до 1,5 трильйонів гривень або до 54,3 мільярдів доларів США.

 

Втім, вартість відновлення цих втрат, ймовірно, буде значно більшою, адже будуть необхідні демонтаж зруйнованих будівель / об’єктів та відбудова значної кількості з них з нуля.

 

Пошкоджено та / або повністю зруйновано щонайменше 200 освітніх закладів, 30 закладів охорони здоров’я, 8 церков, 1600 житлових будинків, 19 адміністративних будівель, 23 заводи / їхні склади, 12 аеропортів, 5 ТЕС / ГЕС тощо. Крім того, зруйновано / виведено з ладу понад 15 тисяч кілометрів автомобільних доріг, 5 тисяч кілометрів залізничних шляхів, 12 аеропортів, 350 мостів та мостових переходів тощо.

 

Деталі

МЕТОДОЛОГІЯ ОЦІНКИ

Розрахунки формуються на основі аналізу:

  1. 1. кількох тисяч публічних повідомлень від громадян;
  2. 2. даних органів влади щодо втрат та пошкоджень за галузевими напрямками;
  3. 3. опосередкованих методах оцінки, таких як розрахунок орієнтовної площі пошкодженого внаслідок воєнних дій майна у найбільш постраждалих містах.

 

Методологія оцінки враховує досвід Світового банку щодо аналізу втрат в Сирії та Іраку, а також рекомендації провідної української інвестиційної компанії Dragon Capital. Буде проводитися подальша робота над над уточненням методології, що дозволить деталізувати оцінку обʼєкту по регіонах і типах будівель, втратах комунальних мереж та інфраструктури тощо.

 

Через відсутність регулярних публічних оновлень інформації щодо загальної кількості зруйнованого та пошкодженого житла, зокрема у розрізі регіонів та кількості приватних/багатоквартирних будинків, застосовуються непрямі методи оцінки вартості зруйнованої житлової нерухомості. Також оцінка вартості пошкодженого та зруйнованого житла включає оцінку у потребі видатків на демонтаж зруйнованих будівель та проведення ремонту «до заселення» у будинках, які потрібно буде будувати. В оцінці активів підприємств не враховується знос, а також додаються незавершені інвестиції та запаси.

 

Дані оцінки не є вичерпними: інформація про численні пошкодження та руйнування може бути відсутня через відсутність можливості у громадян, місцевих та державних органів влади оперативно фіксувати завдані пошкодження у розрізі кожного міста та населеного пункту.

 

За відсутності інформації на даному етапі, оцінка включає лише втрати від знищення/руйнування будівель, не враховуючи вартість обладнання (зокрема в лікарнях, наукових установах, пошкоджені транспортні засоби тощо). Дані оцінки будуть поступово додаватись на наступних етапах оновлень показника.

 

Також наразі оцінка не враховує інформацію про шкоду, завдану внаслідок бойових дій, мінування, природним ресурсам, тваринному господарству, запасам компаній (на складах, в магазинах тощо), рухомого майна, військового майна, майна телеком-операторів тощо. Ця інформація доповнюватиметься та уточнюватиметься після завершення бойових дій у відповідних регіонах України.

ПАРТНЕРИ