fbpx

Науково-дослідницький
KSE Institute, один із найбільших
Think Tanks в Україні

Опис

KSE Institute це аналітичний центр при Київській школі економіки. Спеціалізується на аналітиці, консалтингу, дослідженнях, розробляє стратегії та рекомендації щодо підтримки сильної й інноваційної економіки України. KSE Institute надає консалтингові послуги для державного та приватного сектору та є одним із найбільших Think Tanks в Україні. 

 

У 2005 KSE/EERC зі Стокгольмським інститутом перехідної економіки заснували  Київський Економічний Інститут (КЕІ), щоб застосовувати наукові економічні факти до вироблення економічної політики і змінювати процес політико-творення на основі даних і фактів. 

 

Більше 10 років професори школи – Денис Нізалов, Том Купе, Олена Нізалова, Ганна Вахітова, Єлена Беседіна, Олександр Шепотило, Марія Вишня, Костянтин Яковчук-Бесараб, та дослідники Ілона Сологуб, Василь Хом’як, Роман Семко просували унікальний для України підхід використання глибокого аналізу даних для оцінки політики.

 

У 2013 – 2015 КЕІ пройшов через процес трансформації – перетворення на напрямок і згодом – на департамент. В 2016-2018 КЕІ працював як департамент Київської школи економіки у складі кількох аналітиків та професорів. В 2019 році напрямок виокремили  і перейменували на KSE Institute.  

 

2016 – створено Центр вдосконалення закупівель в межах проєкту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS” (зараз DTA), навчання в якому пройшло 5000+ закупівельників державного та приватного секторів.

 

2019 року було створено два важливі центри: Центр аналізу публічних фінансів та публічного управління за підтримки Посольства Швеції “Підтримка економічних та фінансових реформ в Україні”, який надає експертизу в управлінні публічними фінансами та управлінні в Україні, і Центр досліджень продовольства та землекористування (KSE Агроцентр) – один із провідних аналітичних центрів України в галузі агропродовольства, земельних відносин та впливу війни на українське сільське господарство.

 

У тому ж році напрямок політико-економічних досліджень виокремили і перейменували на KSE Institute, який у 2021 році налічував вже 13 дослідницьких центрів та 44 експерти.

 

Серед експертів KSE Institute міжнародно визнані PhD-спеціалісти, програмісти, колишні представники уряду, консультанти. З моменту створення KSE Institute очолює віце-президентка з економіко-політичних досліджень Київської школи економіки Наталія Шаповал

 

Київська школа економіки тримає за собою перше місце серед найпотужніших економічних аналітичних інституцій України за рейтингом RePEc (22). 

 

Дослідження та проєкти KSE Institute

 

На рахунку KSE Institute — понад 100 дослідницьких та консультаційних проєктів. 

 

Протягом 2021 року KSE Institute реалізував 50 проєктів – очікувана сума доходу близько 2 млн доларів США. Також інститут реалізува 15 соціальних проєктів (pro bono). 

Основні напрямки проєктів – ситуація з COVID-19, фінансування охорони здоров’я, фармацевтичний ринок, макроекономіка, енергетика, зелена трансформація, державні закупівлі, креативна економіка, міжнародна торгівля, сільське господарства, корпоративне управління, місцеве управління, гендерна економіка. 

 

Команда інституту брала участь у підготовці та оновленні стратегії регіонального розвитку, стратегії охорони здоров’я, стратегії розвитку малого та середнього бізнесу, інвестиційної стратегії, а також у процесі перегляду Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

 

Від початку повномасштабного вторгнення аналітики KSE Institute сфокусувалися на ключових проєктах воєнного часу (Damaged.in.ua, LeaveRussia, участь у Міжнародній санкційній групі Єрмака-Макфола, проєкти з Відновлення), активно співпрацюючи з українським урядом в оцінці збитків, ефективності санкцій проти агресора та розробці сценаріїв відновлення економіки України після війни.

 

Експерти KSE Institute брали активну участь у розробці та підготовці матеріалів для Ukraine Recovery Conference у 2022-23 роках. Крім того, члени команди є учасниками групи провідних міжнародних економістів, що працюють над рекомендаціями щодо повоєнного відновлення економіки України.

 

KSE Institute здійснює аналітичну та організаційну підтримку розробки Ukraine Facility. За ініціативою Міністерства економіки України, командою Інституту було проведено консультації з бізнесом, NGO та асоціаціями щодо пріоритетних секторів розвитку економіки та потенційних інвестиційних проектів від бізнесу в рамках ініціативи Мінекономіки – «Початок постійного діалогу держави та бізнесу».

 

Про нас пишуть The Washington Post, Politico, Newsweek, The Wall Street Journal, Financial Times, BBC, Aljazeera.

 

Партнери та клієнти KSE Institute

 

KSE Institute співпрацює з Офісом Президента та Кабінетом Міністрів України, Національним банком України, Міністерством економіки, Міністерством відновлення, Міністерством закордонних справ, Міністерством фінансів, Міністерством аграрної політики та продовольства,  Міністерством юстиції, Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством цифрової трансформації, Міністерством енергетики, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерством Реінтеграції; великими міжнародними компаніями, серед яких ICU, VISA, великі фармацевтичні, нафтогазові, енергетичні компанії тощо.

 

Серед клієнтів KSE Institute також – Американська торгівельна палата, Європейська бізнес-асоціація, низка великих юридичних та девелоперських компаній. Серед міжнародних організацій-партнерів – USAID, UK aid, DFID, посольства США, Канади і Нідерландів, ЄБРР, Світовий банк, Комісія ЄС, IFC, ВООЗ, GIZ, UNDP, UNICEF, Yale School of Management та інші.

 

KSE Institute – це: 

 

  • • 10 років досвіду в розробці та оцінці політик спрямованих на економічне зростання, а також в сферах публічних закупівель, розробці стратегій реформ тощо;

 

  • • 10 років досвіду як у державному, так і в приватному секторі, де опікувались переважно питаннями монетарної політики та фінансових ринків, інвестицій;

 

  • • 14+ років досвіду у сфері макроекономіки, аналізу та прогнозування з фокусом на економетрику та монетарну економіку;

 

  • • 15+ років в фінансах та стратегічному консалтингу в публічному секторі, міжнародних організаціях, в урядових проєктах.

 


Вакансії:

 

Керівник з ефективності

 

Керівник центру передового досвіду

 

Старший науковий співробітник

 

Науковий співробітник

Наші замовники та бенефіціари: 

Наші міжнародні партнери: 

Центри досліджень

З питань співпраці та зв’язків з медіа: 

 

 

[email protected]

Підписатися на новини KSE Institute  

Підписуйтесь на останні новини KSE