fbpx

За підтримки KSE відбулася установча зустріч секторальної робочої групи з зеленої металургії в рамках роботи над програмою Ukraine Facility від ЄС

27 Вересня 2023

Команда Київської школи економіки продовжує роботу над Планом України для реалізації програми Ukraine Facility та розробки галузевих стратегій розвитку. Минулого тижня відбулася установча зустріч секторальної робочої групи з зеленої металургії. Діяльність групи координується Міністерством економіки України за аналітично-консалтингової підтримки Київської школи економіки та модерується McKinsey Ukraine.

Створення секторальних робочих груп є однією з активностей проєкту Good Governance Fund «Економічний хаб: ефективна політика управління публічними фінансами та візія зростання», який реалізується за підтримки уряду Великої Британії (UK Aid). Імплементаторами проєкту є Abt Britain та Київська Школа Економіки.

“Червоною лінією через План України проходить ідея нарощення частки виробництв з доданою вартістю в структурі ВВП, зокрема у галузях машинобудування та зеленої металургії. Це прямий шлях до покращення добробуту населення до рівня країн ЄС. Надзвичайно важливо зробити План зваженим та збалансованим, щоб економіка отримала імпульс для розвитку без викривлень та перекосів. Саме тому широке обговорення майбутніх змін та залучення ключових стейкголдерів, зокрема у сфері зеленої металургії, є критично важливим”, — зазначила заступник Міністра економіки України Надія Бігун.

Керівник стратегічних проєктів KSE Institute Максим Федосеєнко розповів учасникам обговорення про організаційні моменти роботи групи. Пропозиції, що надійдуть від учасників секторальної групи, будуть проаналізовані та стануть підґрунтям для подальшої роботи групи.

“Ефективна реалізація Плану України напряму залежить від участі представників бізнесу та експертів у обговоренні. Розвиток галузі зеленої металургії не є виключенням. Ми сподіваємося на продуктивну дискусію, яка стане основою для формування політик та розробки нормативних змін, які підуть на користь усім сторонам процесу”, — зазначив Максим Федосеєнко.

Учасники зустрічі обговорили питання доступу до фінансування та технологій, регуляторної й тарифної політики у сфері, стратегічних інвестицій у розвиток галузі, державної підтримки виробників, а також перспективи “зеленого переходу”. Окрім цього, представники уряду, бізнесу та експертного середовища також порушили питання розвитку інвестиційних проєктів в рамках програми Ukraine Facility, захисту національних виробників в умовах ринкової конкуренції, пріоритетів розвитку галузі, завдання робочої групи та хід подальших засідань.

Перший етап роботи секторальних робочих груп з бізнесом триватиме до кінця жовтня 2023 року. На цьому етапі в групах будуть сформовані пропозиції для Плану України, необхідного для реалізації програми фінансової допомоги Ukraine Facility від Європейської Комісії. Програма розрахована на 50 млрд євро, які Україна отримає впродовж 2024-2027 років.