fbpx

«Росія заплатить» / damaged.in.ua


Проєкт зі збору, оцінки й аналізу інформації про матеріальні втрати України від війни з Росією

damaged.in.ua

Проєкт з перших днів війни, з лютого 2022 року, реалізується KSE Institute (аналітичним центром при Київській школі економіки) спільно з Офісом Президента України, Міністерством економіки, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міністерством інфраструктури України, Міністерством розвитку громад та територій України.

 

Аналіз завданих збитків здійснюється аналітиками KSE Institute та волонтерами із партнерських організацій: Центру економічної стратегії, Dragon Capital, Антикорупційного штабу, Інституту аналітики та адвокації, Трансперенсі Інтернешнл Україна, ДП «Прозорро.Продажі», Prozorro, Української ради торговельних центрів, CoST Ukraine, Вкурсі Агро, TVIS Ukraine, Асоціації рітейлерів України (RAU), Центру розвитку інновацій та «Калвер Авіейшн». Проєкт реалізовується за підтримки USAID.

 

Контекст. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабну безпрецедентну війну проти України. Внаслідок російської агресії загинули тисячі мирних жителів, через обстріли та авіаудари знищено та пошкоджено десятки міст, зруйновано десятки підприємств, сотні закладів освіти, тисячі кілометрів доріг та тисячі житлових будинків.

 

Мета проєкту. Проєкт спрямований на те, аби зафіксувати, перевірити, проаналізувати та оцінити втрати інфраструктури України, завдані війною. В його рамках буде створений реєстр пошкоджень та агрегована база даних про матеріальні втрати.

 

Зібрані дані та оцінка збитків використовуватимуться:

1) для фіксації воєнних злочинів і порушень прав людини;

2) як докази для судових процесів та позовів проти Росії: позови до міжнародних судів вимагають зведених доказів та реєстру пошкоджених об’єктів із оцінкою втрат відповідно до обґрунтованої методології;

3) для відшкодування індивідуальних компенсації;

4) для отримання репарації та компенсацій від країни-агресора для відновлення та відбудови України.

 

Збір даних. Інформація про збитки збирається на основі аналізу кількох тисяч публічних повідомлень від громадян, уряду, місцевих органів влади щодо втрат та пошкоджень по всій країні, а також на основі публічних джерел. Кожен громадянин може надати інформацію про втрати фізичної інфраструктури, зокрема житлових будинків, в результаті війни на сайті, за допомогою чат-бота або у застосунку «Київ Цифровий».

 

Аби інформацію взяли в роботу, вона має бути достовірною та структурованою. Зокрема, потрібно максимально докладно заповнити форму на порталі, обовʼязково додати відео та фото об’єкта і, якщо це можливо, контакти свідків.

 

Кожному, хто надаватиме інформацію про руйнування, забезпечується конфіденційність даних. Так само не буде оприлюднюватися інформація про конкретні руйнування. Публічно під час воєнного стану буде доступна лише узагальнена статистика.

Звіт про прямі збитки інфраструктури та непрямі втрати економіки

від руйнувань внаслідок військової агресії Росії проти України

станом на початок 2024 року

Звіт про прямі збитки інфраструктури та непрямі втрати економіки

від руйнувань внаслідок військової агресії Росії проти України

станом на червень 2023 року

Звіт про прямі збитки інфраструктури

Руйнування внаслідок військової агресії росії проти України за рік від початку повномасштабного вторгнення

Станом на березень 2023

Звіт про прямі збитки інфраструктури

Станом на 1 вересня 2022 року

Звіт про прямі збитки інфраструктури

Непрямі втрати економіки від руйнувань внаслідок військової агресії росії проти України,
та попередня оцінка потреб України у фінансуванні відновлення

Станом на 13 червня 2022 року

АНАЛІТИКА

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на січень 2024 року

Аналіз підтоплення перших населених пунктів після підриву Каховської ГЕС

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на вересень 2023 року

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на червень 2023 року

Підрив Каховської ГЕС завдав Україні щонайменше $2 млрд прямих збитків

Аналіз наслідків підриву дамби Каховської ГЕС на населені пункти Херсонської та Миколаївської областей

Збитки житлового фонду України внаслідок повномасштабної війни, станом на кінець травня 2023 року

Яких екологічних наслідків зазнала Україна за час війни окрім збитків від підриву Каховської ГЕС?

Частковий аналіз затоплення території населеного пункту Олешки після підриву Каховської ГЕС: Висновки та результати

Аналіз підтоплення перших населених пунктів після підриву Каховської ГЕС

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на квітень 2023 року

Збитки, нанесені агросектору та земельним ресурсам України, станом на квітень 2023 року

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 28 лютого 2023 року

Збитки від руйнувань культурних та релігійних обʼєктів під час війни складають понад $1.5 млрд, станом на лютий 2023 року

Збитки, завдані українському бізнесу внаслідок російської агресії, оцінюються в $13 млрд, станом на грудень 2022 року

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 31 грудня

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 30 листопада

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 30 вересня

Збитки інфраструктури селищів Андріївка та Немішаєве на Київщині, станом на 7 жовтня

Збитки інфраструктури селища Макарів на Київщині, станом на 29 вересня

Збитки інфраструктури сіл Бабинці та Бузова на Київщині, станом на 21 вересня

Збитки інфраструктури селища Бородянка на Київщині, станом на 16 вересня

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 5 вересня

Збитки інфраструктури селища Ворзель на Київщині, станом на 30 серпня

Збитки інфраструктури міста Мотижину на Київщині, станом на 25 серпня

Збитки інфраструктури Мотижина від війни складають 274.9 млн грн або $10.1 млн. 

 

Це дані KSE Institute в рамках проєкту «Росія заплатить». Оцінка втрат села Мотижин здійснювалася на основі даних через оцифрування високоточних знімків з дронів, зібраних в рамках проєкту Rebuildua, який ініціювали SmartFarming та Vkursi Zemli. На сьогодні це найточніші дані оцінки збитків населеного пункта.

 

Ворожі російські танки зайшли у село Мотижин на Київщині на третій день повномасштабного вторгнення. Впродовж місяця окупанти контролювали село та частину траси, яка вела до столиці.

 

Від обстрілів у селі зруйновано та пошкоджено 527 споруд, з яких 130 зазнали повного або сильного руйнувань. 

 

Найбільших збитків та руйнувань завдано житловому фонду. Так, у Мотижині постраждало 479 житлових будинків та присадибних забудов загальною площею 39.5 тис квадратних метрів. Збитків зазнали 400 мешканців на загальну суму 190.2 млн грн.

 

Через руйнування промислових обʼєктів Мотижин втратив 50.9 млн грн. У селі зруйновано та пошкоджено 36 з 57 загалом промислових будівель.

 

Грошова оцінка збитків соціальної інфраструктури села складає 33.9 млн грн. У Мотижині внаслідок бойових дій постраждало 12 обʼєктів. Серед зруйнованих росіянами обʼєктів Мотижинський ліцей, який працював понад 50 років. Крім того, російські загарбники розгромили та розграбували приватний дендрологічний парк “Добропарк”. 

 

Всі обрахунки здійснено відповідно до курсу долара станом на 1 січня 2022 року. Детальний звіт з оцифруванням зруйнованої інфраструктури та оцінкою збитків Мотижина доступний за посиланням. 

 

Нагадаємо, станом на 22 серпня 2022 року обсяг прямих збитків економіки України від пошкодження та руйнування житлових і нежитлових будівель та інфраструктури (у грошовому еквіваленті) складає $113.5 млрд, а мінімальні потреби у відновленні зруйнованих активів — $197 млрд.

 

 

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 22 серпня

Станом на 22 серпня 2022 року сума прямих збитків інфраструктури зросла до $113.5 млрд. У порівнянні з обрахунками від 8 серпня загальна сума збільшилася на $3.1 млрд. 

 

Дана оцінка є результатом спільної роботи KSE Institute, урядових органів за лідерства Мінреінтеграції, Мінрегіону та Мінінфраструктури у співпраці з іншими міністерства та партнерськими організаціями в рамках діяльності Національної ради з відновлення України від наслідків війни. 

 

Найбільша частина в загальній сумі збитків належить житловому фонду. Внаслідок бойових дій зруйновано та/або пошкоджено 131.3 тисячі житлових будинків на $47.8 млрд. 

 

На другому місці — збитки інфраструктури, які продовжують зростати, і станом на 22 серпня складають $35.1 млрд. За останніми даними внаслідок бойових дій пошкоджено або зруйновано 311 мостів та мостових переправ, 24.8 тис км комунальних доріг та доріг державного і місцевого значення. Водночас за інформацією Міністерства інфраструктури вже відновлено проїзд 49 штучними спорудами на автодорогах державного значення, з яких 20 — у Київській та 17 — у Чернігівській областях. 

 

За оцінкою експертів проекту «Росія заплатить», зросли збитки завдані підприємствам та промисловості — до $9.5 млрд, сфері освіти — до $3.9 млрд та транспорту — до $3 млрд. Збільшення цих сум повʼязане зі зростанням кількості пошкоджених та зруйнованих обʼєктів. Крім того, була переглянута методика непрямої оцінки втрат малого бізнесу (розрахунок тепер не по найбільших містах, а по областях), також були додані ФОПи. Внаслідок війни українці вже втратили понад 188 тисяч легкових авто, загальна сума збитків від яких складає $1.7 млрд. Ці обрахунки не враховують кількості і вартості не зареєстрованих в Україні авто, тож фактична сума збитків може бути вищою. 

Загалом з початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 15.3 тис багатоповерхівок, 115.9 тис приватних будинків, 388 підприємств, 43.7 тис одиниць сільськогосподарської техніки, 1991 магазинів, 798 дитсадків, 934 медзаклади, 715 культурних споруд, 593 аптеки, 119 обʼєктів соціальної сфери, 17 ЦНАПів.

 

Станом на 22 серпня непрямі втрати галузей залишаються незмінними й складають $129.7 млрд. 

 

У порівнянні з останніми обрахунками мінімальні потреби у відновленні галузей зросли на $9 млрд, відтак загальна сума вже наближається до $200 млрд. Зростання суми потреб повʼязане зі збільшенням кількості зруйнованого та пошкодженого транспорту, обʼєктів промисловості, інфраструктури і сфери освіти. 

 

Нагадуємо, що загальна сума потреб у відновленні враховує лише відбудову зруйнованих обʼєктів за принципом Build Back Better з урахуванням модернізації, додаткову потребу в ліквідності для відновлення діяльності підприємств. Водночас ця оцінка не враховує загальних потреб на відновлення економіки, а також додаткових потреб на модернізацію активів, які не зазнали пошкоджень та руйнувань. За оцінками Уряду, з урахуванням цих категорій, загальна потреба у фінансування відновлення та модернізації економіки складає 750 млрд дол.

 

 

В межах проєкту спільно з командою KSE Institute працюють волонтери з Центру економічної стратегії, Dragon Capital, Антикорупційного штабу, Інституту аналітики та адвокації, Трансперенсі Інтернешнл Україна, Прозорро.Продажі, Prozorro, Української ради торгових центрів, CoST Ukraine, Вкурсі Агро, TVIS Ukraine, Асоціація ритейлерів України, Culver Aviation, Центр розвитку інновацій. 

 

Підготовка цих обрахунків стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в межах Програми «Конкурентоспроможна економіка України». Думки авторів не обовʼязково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки. 

 

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 8 серпня

За останній тиждень сума прямих задокументованих збитків інфраструктури зросла на $2.1 млрд і станом на 8 серпня 2022 року вже складає $110.4 млрд. 

 

Дана оцінка є результатом спільної роботи KSE Institute, урядових органів за лідерства Мінреінтеграції та Мінрегіону у співпраці з іншими міністерства та партнерськими організаціями в рамках діяльності Національної ради з відновлення України від наслідків війни. 

 

У нових обрахунках найбільша зміна відбулася в оцінці збитків інфраструктури, які вже сягають $33.4 млрд. Команда проекту одержала детальну інформацію від Міністерства інфраструктури щодо пошкоджених та зруйнованих мостів, що дозволило обрахувати ці збитки та продовжити вдосконалення методології. За останніми даними внаслідок бойових дій пошкоджено або зруйновано 304 мости та мостові переправи на $1.8 млрд.  

 

Проводяться роботи із відновлення автомобільної інфраструктури України. За інформацією Міністерства інфраструктури, на сьогодні вже відновлено проїзд 49 штучними спорудами на автодорогах державного значення, з них найбільше відновлено об’єктів у Київській (20) та Чернігівській областях (17).

 

Також на поточному тижні збитки сфер культури, туризму та спорту склали $1.3 млрд. Збільшення цієї суми на $400 млн повʼязане зі зростанням кількості пошкоджених та зруйнованих обʼєктів та надходженням оновлених даних від Міністерства розвитку громад та територій. 

 

Загалом з початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 15.3 тис багатоповерхівок, 115.9 тис приватних будинків, 388 підприємств, 43.7 тис одиниць сільськогосподарської техніки, 1991 магазинів, 511 адмінбудівель, 106.1 тис легкових авто, 764 дитсадки, 934 медзаклади, 634 культурні споруди, 119 обʼєктів соціальної сфери.

 

Станом на 8 серпня сума непрямих втрат галузей зросла до $129.1 млрд. У порівнянні з останніми обрахунками непрямі втрати зросли на $300 млн. Найбільша частка непрямих втрат внаслідок повномасштабної війни, яку розпочала Росія, сфері промисловості та українським підприємствам — $29.8 млрд. На другому місці за обсягом непрямих втрат — агропромисловий комплекс та земельні ресурси, на $23.4 млрд. Ще $18.2 млрд — непрямі втрати інфраструктури. 

 

За оцінками експертів проєкту «Росія заплатить», мінімальні потреби у відновленні зруйнованих активів за останній тиждень зросли на $3 млрд і сьогодні складають $188 млрд. Зростання суми потреб повʼязане зі збільшенням кількості зруйнованих та пошкоджених обʼєктів інфраструктури та сфер культури, туризму і спорту, які потребують відбудови. Так, на відновлення зруйнованих та пошкоджених обʼєктів інфраструктури вже сьогодні потрібні щонайменше $44.6 млрд. А потреби у відновленні культурних, туристичних та спортивних споруд зросли на $700 млн і складають $2.3 млрд. 

 

Нагадуємо, що загальна сума потреб у відновленні враховує лише відбудову зруйнованих обʼєктів за принципом Build Back Better з урахуванням модернізації, додаткову потребу в ліквідності для відновлення діяльності підприємств. Водночас ця оцінка не враховує загальних потреб на відновлення економіки, а також додаткових потреб на модернізацію активів, які не зазнали пошкоджень та руйнувань. За оцінками уряду, з урахуванням цих категорій, загальна потреба у фінансування відновлення та модернізації економіки складає $750 млрд.

 

 

Підготовка цих обрахунків стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в межах Програми «Конкурентоспроможна економіка України». Думки авторів не обовʼязково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.

 

Деталі

Збитки інфраструктури міста Гостомеля на Київщині, станом на 4 серпня

Внаслідок війни місту Гостомель на Київщині завдано російськими військами збитків на 9.5 млрд гривень або майже $343 млн. Ця сума не враховує збитки, завдані під час війни аеропорту «Антонов», який знаходиться у no-fly zone.

 

Обрахунок збитків інфраструктури Гостомеля проводився KSE Institute. Оцінка втрат здійснюється на основі даних через оцифрування високоточних знімків з дронів, зібраних в рамках проєкту Rebuildua, який ініціювали SmartFarming та Vkursi Zemli. На сьогодні це найточніші дані оцінки збитків міста.

 

З 24 лютого Гостомель став однією з ключових цілей російських окупантів на шляху до Києва: його обстрілювали та бомбили з повітря, а в місцевому аеропорту Антонова намагався висадитись десант. За аеропорт і саме місто точилися важкі бої, а звільнити населений пункт вдалося тільки 2 квітня.

 

Внаслідок бойових дій у Гостомелі зруйновано майже 40% споруд — 4.5 тис з 11.8 тис існуючих будівель. Повного або сильного руйнування завдано 905 обʼєктам.

 

Найбільших збитків війна завдала промисловості — 5.4 млрд гривень. У Гостомелі зруйновано або пошкоджено 130 господарських споруд, 72 промислові будівлі, 59 обʼєктів будівництва та 57 складів. Постраждали будівлі таких підприємств як «Ветропак Гостомельський Склозавод», НВП «ПІМ», «Екатерра Україна», «Хаус Еко», «Вікна Дизайн».

 

На другому місці — житловий фонд, збитки якого KSE Institute оцінює у 3.3 млрд гривень. У місті постраждало 1524 приватні будинки, 111 багатоквартирних будинків, 310 таунхаусів загальною площею 963.8 тис м2.

 

Через руйнування обʼєктів соціальної інфраструктури Гостомель втратив 842.7 млн гривень, з яких 482 млн грн — збитки комерційним спорудам, 177.5 млн грн — закладам освіти, 4.8 млн грн — охороні здоровʼя. У Гостомелі з-поміж обʼєктів соціальної інфраструктури зруйновано 4 школи, 2 дитсадки, амбулаторія, приватна клініка, 3 церкви, 17 продуктових магазинів, 9 закладів харчування.

 

Ще на 68 млн грн постраждала адміністративна інфраструктура міста. Серед пошкоджених обʼєктів — 2 поштових відділення, пожежна частина, 5 урядових та адміністративних будівель, 3 готелі.

 

Всі обрахунки здійснено відповідно до курсу долара станом на 1 січня 2022 року. Детальний звіт з оцифруванням зруйнованої інфраструктури та оцінкою збитків міста Гостомель доступний за посиланням.

 

Нагадаємо, станом на 1 серпня 2022 року обсяг прямих збитків економіки України від пошкодження та руйнування житлових і нежитлових будівель та інфраструктури (у грошовому еквіваленті) складає $108.3 млрд або 2.9 трлн гривень, а мінімальні потреби у відновленні зруйнованих активів — $185 млрд.

 

 

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 1 серпня

Станом на 1 серпня 2022 року обсяг прямих збитків економіки України від пошкодження та руйнування житлових і нежитлових будівель та інфраструктури (у грошовому еквіваленті) збільшилась до $108.3 млрд або 2.9 трлн гривень. 

 

Дана оцінка є результатом спільної роботи KSE Institute, урядових органів за лідерства Мінреінтеграції та Мінрегіонрозвитку у співпраці з іншими міністерства та партнерськими організаціями в рамках діяльності Національної ради з відновлення України від наслідків війни. 

 

У порівнянні з даними від 13 червня 2022 року загальна сума задокументованих збитків зросла на $12.8 млрд. Ключовим фактором зростання стало збільшення кількості пошкодженого та зруйнованого житла. Це найбільша частка у загальному обсязі збитків. За останніми даними зруйновано та пошкодженого щонайменше 129.9 тис житлових будівель, з яких 114.7 тис — приватних будинків та 15.1 тис — багатоквартирних. Прямі збитки через руйнування багатоповерхівок складають $42.3 млрд, та ще $5.4 млрд збитків завдані власникам приватних будинків. 

 

На другому місці у загальному обсязі прямих збитків від пошкоджень та руйнувань — сфера інфраструктури із сумою у $31.6 млрд. Внаслідок бойових дій збитки завдані підприємствам та промисловості оцінюються вже у $8.8 млрд. 

 

Зростання загальної суми прямих задокументованих збитків повʼязане й зі збільшенням кількості зруйнованих та пошкоджених обʼєктів освіти, охорони здоровʼя та соціальної сфери. Станом на 27 липня 2022 року зруйновано 2217 освітніх закладів на $3.8 млрд, 903 медзаклади, що  завдало збитків у $1.6 млрд та 89 установ соціальної сфери на понад $300 млн.

 

Загалом з початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 388 підприємств, 43.7 тис сільськогосподарської техніки, 1991 магазинів, 511 адмінбудівель, 18 цивільних аеропортів, 105.2 тис легкових авто, 764 дитсадки, 634 культурні споруди, 27 торгові центри, 28 нафтобаз.

 

Меншою мірою зросла сума непрямих втрат галузей — на $1.8 млрд, та станом на 1 серпня 2022 року ця сума попередньо оцінюється у $128.8 млрд або 3.7 трлн грн. Часткова або повна зупинка діяльності підприємств, інфраструктурних обʼєктів та установ призводять до повної чи часткової зупинки діяльності, втрати доходів, зростання видатків, пов‘язаних із війною (на релокацію, допомогу співробітникам тощо). Найбільша частка непрямих втрат внаслідок повномасштабної війни, яку розпочала росія, сфері промисловості та українським підприємствам — $29.8 млрд. 

 

За оцінками експертів загальна сума потреб у відновленні зруйнованих активів становить $185 млрд або майже 5.4 трлн грн. Потреби у відновленні зросли на $19.9 млрд грн у порівнянні з останніми обрахунками через збільшення кількості зруйнованих та пошкоджених обʼєктів, які потребують відбудови. 40% від цієї суми потрібні на відновлення житлового фонду — $75.3 млрд. Ще $42.3 млрд необхідні для відновлення інфраструктури України. $18.3 млрд та $17.5 млрд — потреби у відновленні промисловості й підприємств та агропромислового комплексу й земельних ресурсів відповідно. 

 

Нагадуємо, що загальна сума потреб у відновленні враховує лише відбудову зруйнованих обʼєктів за принципом Build Back Better з урахуванням модернізації, додаткову потребу в ліквідності для відновлення діяльності підприємств. Водночас ця оцінка не враховує загальних потреб на відновлення економіки, а також додаткових потреб на модернізацію активів, які не зазнали пошкоджень та руйнувань. За оцінками Уряду, з урахуванням цих категорій, загальна потреба у фінансування відновлення та модернізації економіки складає 750 млрд дол.

Детальна методологія обрахунків представлена у звіті від 13 червня 2022 року.

 

*Зазначені види збитків у вказаних секторах не є вичерпними. 

** Через технічну помилку у підрахунках даних від 13.06.2022 були невірно вказані збитки завдані через руйнування приватних та багатоповерхових будинків.

 

В межах проєкту спільно з командою KSE Institute працюють волонтери з Центру економічної стратегії, Dragon Capital, Антикорупційного штабу, Інституту аналітики та адвокації, Трансперенсі Інтернешнл Україна, Прозорро.Продажі, Prozorro, Української ради торгових центрів, CoST Ukraine, Вкурсі Агро, TVIS Ukraine, Асоціація ритейлерів України, Culver Aviation, Центр розвитку інновацій. 

 

Підготовка цих обрахунків стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в межах Програми «Конкурентоспроможна економіка України». Думки авторів не обовʼязково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.

 

Деталі

Збитки інфраструктури міста Буча на Київщині, станом на 19 липня

Збитки, завдані інфраструктурі міста Буча під час війни, оцінюються в понад 5.2 млрд грн або $191,3 млн.

 

Обрахунок збитків інфраструктури Бучі проводився KSE Institute. Оцінка втрат здійснюється на основі даних через оцифрування високоточних знімків з дронів, зібраних в рамках проєкту Rebuildua, який ініціювали SmartFarming та Vkursi Zemli. На сьогодні це найточніші дані оцінки збитків міста. 

 

Окупація Бучі російськими військами тривала понад місяць. Бої тривали постійно, допоки місто не звільнили 31 березня 2022 року. За цей час у місті пошкоджено 2512 споруд, з яких 301 будівля зазнала повного або сильного руйнувань.

 

З 5,08 млрд грн загальної суми збитків інфраструктури майже половину складають збитки завдані житловому фонду – 2.4 млрд грн, з яких через руйнування багатоквартирних будинків – 1.6 млрд грн та майже 679 млн грн – приватних будинків. Загалом у Бучі зруйновано та пошкоджено 861 приватний будинок, 122 багатоквартирні будинки, 875 господарських будівель, 149 таунхаусів, 202 гаражі та 35 теплиць. Загальна площа постраждалих житлових будинків – понад 1 млн м2. 

 

Збитки, завдані соціальній інфраструктурі міста, складають понад 2 млрд грн. Через війну у Бучі зруйновано та пошкоджено, зокрема, 26 освітніх закладів, 20 готелів та закладів рекреації, 5 культурних та релігійних закладів, 3 офіси та конференц-центри та 1 спортивний заклад. Найбільшу суму збитків з-поміж усіх пошкоджених та зруйнованих обʼєктів соціальної інфраструктури завдано комерційним обʼєктам – 1.8 млрд грн та обʼєктам сфери освіти – на 152,4 млн грн. 

 

Через руйнування обʼєктів промислової інфраструктури у Бучі місто втратило понад 290 млн грн. З-поміж 127 зруйнованих та пошкоджених обʼєктів промисловості – 39 промислових будівель, 24 господарські споруди та 5 складів. 

 

Ще 487,9 млн грн збитків завдано Бучі внаслідок пошкоджень та руйнувань інфраструктури енергетики та житлово-комунальної сфери. 

Детальний звіт з оцифруванням зруйнованої інфраструктури та оцінкою збитків міста Буча доступний за посиланням.

 

 

Деталі

Збитки інфраструктури міста Ірпінь на Київщині, станом на 14 липня

Збитки інфраструктури міста Ірпінь від війни оцінюються у 25.3 млрд гривень або майже $922 млн. 

 

Обрахунок збитків інфраструктури Ірпеня проводився KSE Institute. Оцінка втрат здійснюється на основі даних через оцифрування високоточних знімків з дронів, зібраних в рамках проєкту Rebuildua, який ініціювали SmartFarming та Vkursi Zemli. На сьогодні це найточніші дані оцінки збитків міста. 

 

У перші дні після повномасштабного вторгнення, у лютому 2022 року, місто Ірпінь було одним з перших населених пунктів Київщини, яке взяло на себе удар російської армії. Українська армія звільнила місто 28 березня 2022 року. За час окупації в Ірпені пошкоджено майже половину від загальної кількості споруд у місті – 10,5 тисяч будівель, з яких 2501 зазнали повного або сильного руйнування. 

 

За оцінками експертів KSE Institute, у загальній сумі збитків найбільша частка належить житловому фонду і складає 17.7 млрд гривень, з яких 11.6 млрд гривень – через руйнування багатоквартирних будинків міста. У Ірпені було зруйновано та пошкоджено 9690 житлових будинків та присадибних будівель і споруд загальною площею 4.1 млн м2. Це 48% від усього житлового фонду Ірпеня. 

 

На другому місці за обсягом руйнувань – соціальна інфраструктура. Внаслідок війни зруйновано 53% усіх соціальних обʼєктів міста, що призвело до збитків на суму 3.7 млрд гривень, з яких 1.3 млрд грн – завдані закладам освіти та 236 млн грн – медицині. Через бойові дії в Ірпені пошкоджено або зруйновано 54 освітні установи, 26 закладів охорони здоровʼя, 16 культурних та релігійних обʼєктів. 

 

Бойові дії, які велися у місті, спричинили руйнування і значної кількості обʼєктів промислової інфраструктури. Відповідно до звіту RebuildUA та KSE Institute, загалом це 323 пошкоджені або зруйновані промислові забудови та будівництва на 2.9 млрд гривень. 

 

Ще 262.5 млн грн збитків завдані місту через руйнування урядових, адміністративних будівель та відділень поліції й пошти. 

 

Звіт з оцифруванням зруйнованої інфраструктури та оцінкою збитків міста Ірпінь доступний за посиланням.

 

 

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 13 червня

Обсяг прямих збитків економіки України від пошкодження та руйнування житлових і нежитлових будівель та інфраструктури (у грошовому еквіваленті) складає щонайменше $95.5 млрд або понад 2.6 трлн гривень. 

 

У порівнянні з попередньою оцінкою від 8 червня 2022 року, загальна сума задокументованих збитків знизилася на $8.4 млрд. Ключовим фактором такого зниження стало надходження оновленої інформації та мікроданих від державних органів, що дозволило уточнити обрахунки щодо кількості та середньої вартості пошкоджень. Найбільша зміна відбулася в оцінці втрат житлового фонду, зокрема, через точніші розрахунки середньої площі пошкодженої нерухомості, а також щодо доріг завдяки уточненню середньої вартості за кілометр та кількості пошкоджених доріг у вже звільнених регіонах. Водночас відбулося збільшення оцінки щодо кількості кілометражу пошкоджених доріг в областях, де зараз відбуваються активні бойові дії. 

 

Дана оцінка є результатом спільної роботи KSE Institute, урядових органів за лідерства Мінреінтеграції та Мінрегіонрозвитку у співпраці з іншими міністерства в рамках діяльності Національної ради з відновлення України від наслідків війни. Результати цієї оцінки були представлені під час Міжнародної конференції з питань відновлення України (URC 2022) у Лугано і є частиною звіту про Національний план з відновлення. 

 

У загальному обсязі прямих втрат найбільшу частку складають житлові будинки — 38% або $36,6 млрд. Внаслідок бойових дій вже зруйновано та пошкоджено майже 121 тисяча житлових будинків, в яких проживали близько мільйона родин. На другому місці за обсягом прямих збитків від пошкоджень та руйнувань інфраструктура — $31.3 млрд, з яких $25.4 млрд — збитки від руйнувань та пошкоджень майже 24 тис км українських доріг. 

 

Ракетні атаки завдають великої шкоди промисловості, інфраструктурі та іншим активам. Прямі збитки, завдані підприємствам, складають щонайменше $8 млрд і швидко зростають. Це збитки малого бізнесу, а також великих і середніх підприємств державної та приватної власності на підставі отриманих мікроданих. Ще $4.3 млрд — збитки завдані агросектору та агропідприємствам. 

 

Загалом з початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 388 підприємств, 18 цивільних аеропортів, 779 медзакладів, 105.2 тис легкових авто, 1371 освітніх закладів, 690 дитсадків, 563 культурних та релігійних споруд, 23 торгові центри, 28 нафтобаз. Водночас, за даними Міністерства інфраструктури України, станом на 5 липня вже відновлено 43 мости та очищено 941 км доріг державного значення.

 

Також вперше представлена попередня оцінка непрямих втрат економіки та потреби у відновленні. Так, попередньо непрямі втрати у розрізі галузей оцінюються у $126 млрд або в 3,7 трлн гривень. Адже часткова або повна зупинка діяльності підприємств, інфраструктурних обʼєктів та установ призводять до повної чи часткової зупинки діяльності багатьох підприємств, втрати доходів, зростання видатків, пов’язаних із війною (на релокацію, допомогу співробітникам тощо). 

 

За оцінками команди KSE Institute, загальна сума потреб у відновленні зруйнованих активів становить $165.1 млрд або 4,8 трлн гривень. Ця оцінка враховує лише відбудову зруйнованих обʼєктів з урахуванням модернізації, додаткову потребу в ліквідності для відновлення діяльності підприємств, але не враховує запровадження нових стандартів у будівництві доріг, громадських об‘єктів, та потреб у модернізації, не пов’язаних напряму із наслідками війни в Україні. 

 

Також дані оцінки не враховують прямих збитків і потреб у відновленні екології, зокрема, лісового фонду, та потреб на розмінування всіх земельних, водних об’єктів, будівель (крім попередньої оцінки витрат на розмінування в аграрному секторі та прибережних туристичних зонах). За попередніми оцінками Світового Банку, вартість розмінування у всіх сферах може становити за наслідками війни в Україні додатково близько $70 млрд.

 

Загальна потреба у фінансуванні відновлення України, за оцінками уряду, представленими у Лугано, складає орієнтовно $750 млрд. Ця сума включає не лише вартість відбудови зруйнованих обʼєктів, а й потреби у фіскальній підтримці, модернізації й посиленні спроможності ключових секторів економіки, а також допомогу у відновленні роботи бізнесів та підприємств.

З детальною методологією обрахунків можна ознайомитися за посиланням.

 

*Зазначені види збитків у вказаних секторах не є вичерпними. 

Представлені дані є частиною звіту про Національний план з відновлення станом на 13.06.2022.

 

*Зазначені види збитків у вказаних секторах не є вичерпними. 

Представлені дані є частиною звіту про Національний план з відновлення станом на 13.06.2022.

 

Деталі

Збитки інфраструктури села Забуччя на Київщині, станом на 13 червня

Внаслідок війни село Забуччя на Київщині зазнало збитків на 52.7 млн гривень.

 

Це оцінка експертів KSE Institute. Проаналізувати масштаби руйнувань, пошкоджень та рівень бомбардувань вдалося через оцифрування високоточних знімків з дронів. На основі цих даних, зібраних в рамках проєкту Rebuildua, який ініціювали SmartFarming та Vkursi Zemli, проводився обрахунок збитків інфраструктури села. 

 

Забуччя на Київщині було повністю захоплене російськими військами та перебувало в окупації майже місяць. За цей час у селі пошкоджено 188 будівель, з яких 46 завдано сильних або повних руйнувань. 

 

Серед усіх обʼєктів інфраструктури найбільше постраждали житлові будинки. Збитки завдані житловому фонду складають 40.6 млн гривень. Ще 9.3 млн гривень село втратило через зруйновані під час окупації присадибні ділянки та гаражі, таких обʼєктів – 97. 

 

Під час війни у селі зруйновано 4 з 5 існуючих магазинів та 1 обʼєкт роздрібної торгівлі. Ці руйнування коштуватимуть селу та його мешканцям 1.8 млн гривень. Ще на понад 1 млн грн завдано збитків через руйнування споруд промислової інфраструктури.

 

Відповідно до оцифрованих знімків відомо, що з 1571 будівлі в селі 320 постраждало, з яких 127 зазнали повного або сильного руйнування. 

 

 

Повна версія звіту

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 8 червня

Станом на 8 червня уточнена загальна сума прямих збитків економіки України від пошкодження та руйнування житлових і нежитлових будівель та інфраструктури складає $103.9 млрд або 3 трлн грн. 

 

Певне зменшення загальної суми прямих збитків інфраструктури (на $2,6 млрд) повʼязане з перерахунком втрат, завданих окремим категоріям об’єктів залізничної інфраструктури, релігійним та культурним спорудам, а також втрат легкових авто. Водночас «органічне» збільшення вартості пошкодженого/зруйнованого майна внаслідок бойових дій за останній тиждень складає $1 млрд. 

 

Зокрема, за останній тиждень відбулося зростання збитків, завданих підприємствам, закладам освіти та охорони здоровʼя, дитсадкам, адмінбудівлям та складській інфраструктурі. Збитки, завдані через руйнування та пошкодження українських підприємств, вже досягли $11.5 млрд, освітніх закладів — $1.6 млрд, медзакладів — $1.1 млрд, дитсадків — $576 млн. Загалом з початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 44.8 млн квадратних метрів житлового фонду, 256 підприємства, 6.3 тис. залізничних колій, 656 медзакладів, 1177 закладів освіти, 668 дитсадків, 198 складів, 20 торгівельних центрів, 28 нафтобаз. 

 

Водночас станом на 8 червня аналітики проєкту також зробили уточнення щодо суми збитків залізничної інфраструктури та рухомого складу. У порівнянні з попереднім звітом, збитки за цією категорією скоротились на $1 млрд і станом на 8 червня становлять $2,7 млрд. Внаслідок бойових дій пошкоджено 6.3 тис. колій та 41 міст. 

 

Уточнення повʼязані з коригуванням коефіцієнта пошкодження майна на неконтрольованих територіях. Перерахунок зроблено на основі підходу, що пошкоджено 40% від загальної вартості нерухомого (будівлі, споруди, колії, нерухоме обладнання) та 100% від вартості рухомого майна (локомотиви, вагони, інструменти, обчислювальна техніка). З цього приводу з експертами «Укрзалізниці» продовжуються дискусії, оскільки УЗ вважає втраченим на неконтрольованих територіях 100% майна. Після звільнення територій та отримання доступу до майна буде зроблено новий обрахунок для точнішої оцінки. 

 

Скорочення оцінки збитків від пошкоджень легкових авто повʼязане із перерахунком середніх цін на цей транспорт, а також з отриманням точніших даних. У попередніх звітах вартість втрат авто розраховувалась на основі  середньої ціни на авто загалом по країні, натомість поточна оцінка сформована вже з урахуванням середніх цін за містами. Так, за уточненими обрахунками внаслідок війни українці втратили майже 105 тисяч легкових автомобілів, загальна сума збитків від яких складає $968 млн (попередня оцінка – $1.6 млрд). Ці обрахунки не враховують кількості і вартості не зареєстрованих в Україні авто («евроблях»), тож фактична сума збитків може бути вищою. 

 

Зміни також відбулися в оцінці збитків релігійних та культурних споруд. Враховуючи специфічність цієї категорії, наявність даних щодо вартості об’єктів релігійної сфери дуже обмежена. В останній версії методології для об’єктивної оцінки робиться припущення, що вартість великих обʼєктів культурної сфери становить в середньому близько 100 млн грн, водночас середня вартість менших споруд — близько 20 млн грн. 

 

За останніми даними через бойові дії вже зруйновано чи пошкоджено щонайменше 141 релігійних та 203 культурні споруди, сума збитків^ завдана храмам, церквам, лаврам та соборам, за оцінками КSЕ, становить $81 млн; обʼєктам культури – $272 млн.

 

Мапа пошкоджених релігійних, культурних та спортивних споруд за регіонами станом на 08.06.2022, кількість

 

Загальні втрати економіки України через війну, за спільними оцінками Мінекономіки та KSE, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд. 

 

 

Деталі

Збитки інфраструктури села Озера на Київщині, станом на 1 червня

Збитки інфраструктури села Озера на Київщині складають понад 368 млн грн.  

 

Це оцінка KSE Institute в межах проєкту «Росія заплатить». Обрахунок збитків інфраструктури села Озера у Бородянському районі на Київщині проводився на основі даних, зібраних в рамках проєкту Rebuildua, який ініціювали SmartFarming та Vkursi Zemli. 

 

Із загальної суми збитків села Озера у 368 млн грн або $12.6 млн найбільшу частину складають втрати від пошкоджень житлового фонду та присадибних будівель – 302 млн грн. За період окупації зруйновано та пошкоджено 159 будинків – це чверть житлового фонду села, та 139 присадибних будівель й гаражів. 

 

До початку війни село Озера у Бородянському районі мало розвинену інфраструктуру та промислові потужності: рибне підприємство, виробництво біодобрив, котлів та керамічних блоків. Сьогодні ж збитки від руйнувань промислових обʼєктів сягають 56.2 млн грн. Загалом у селі Озера пошкоджено 13 обʼєктів промислової інфраструктури. 

 

Ще на 5.64 млн грн завдано збитків соціальній інфраструктурі та 4.56 млн грн село втратило через руйнування та пошкодження адміністративних будівель. Так, внаслідок бойових дій зруйновано або постраждало 3 магазини, 2 адміністративні будівлі, 2 освітні заклади, церква та аптека. 

 

Оцінити масштаби руйнувань, пошкоджень та проаналізувати рівень бомбардувань вдалося через оцифрування високоточних знімків з дронів, які дозволяють сьогодні мати найточніші дані оцінки збитків. Супутникові знімки Maxar Technologies також зафіксували, що у березні окупанти споруджували тут земляні вали довкола своєї військової техніки. 

 

Відповідно до оцифрованих знімків відомо, що з 1571 будівлі в селі 320 постраждало, з яких 127 зазнали повного або сильного руйнування. 

 

 

Повна версія звіту

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 25 травня

Станом на 25 травня загальна сума прямих збитків економіки України від пошкодження та руйнування житлових і нежитлових будівель та інфраструктури вже перевищує $105.5 млрд або понад 3.1 трлн грн. За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури зросли на понад $8 млрд. 

 

Сума збитків через руйнування житлового фонду зросла ще на $5.5 млрд. Крім подальшого руйнування, цифра пов’язана з додаванням нових міст до переліку населених пунктів, за якими здійснюється розрахунок. Загальна сума збитків житлового фонду складає $39.3 млрд. Найбільше від руйнування житлового фонду постраждали такі міста, як Маріуполь, Харків, Чернігів, Сєвєродонецьк та Лисичанськ. Загалом через війну пошкоджено, зруйновано чи втрачено понад 44 млн квадратних метрів житла українців. 

 

Загальна сума прямих задокументованих збитків українських підприємств вже сягає $11.3 млрд. За останній тиждень цей показник збільшився на $591 млн. З початку війни Росії проти України пошкоджено чи зруйновано щонайменше 227 підприємств, заводів та фабрик.

 

У поточних обрахунках вперше додано збитки українського рітейлу. Внаслідок війни постраждало щонайменше 2910 торгових точок, а сумарні збитки складають $1.4 млрд.

 

Збитки від пошкодження, знищення чи втрати легкових автомобілів складають майже $1.6 млрд. Сумарно таких автомобілів вже майже 105 тисяч. Серед областей, де найбільша кількість пошкоджених легкових автомобілів: Донецька, Харківська, Луганська, Чернігівська та Київська.

 

Карта пошкоджень та руйнувань легкових автоболів за областями, кількість 

 

На поточному тижні зросли також збитки, завдані освітнім закладам, на $103 млн і тепер складають $1.5 млрд. Ще на $45 млн зросла сума збитків завданих закладами охорони здоровʼя. За типами обʼєктів охорони здоровʼя найбільше внаслідок війни зруйновано чи пошкоджено лікарень, поліклінік та центрів контролю і профілактики хвороб, на другому місці — кількість зруйнованих амбулаторій. Загалом через бойові дії зруйновано вже 643 медзаклади, загальна сума збитків становить понад $1.1 млрд.

 

Об’єкти охорони здоровʼя, які найбільше постраждали внаслідок бойових дій, кількість

 

Загалом з початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 23.8 тисяч кілометрів доріг, 6.3. тисячі залізничних колій та 41 залізничний міст, 643 заклади охорони здоровʼя, 1123 заклади освіти, 621 дитсадок, 192 культурні та 115 релігійних споруд, 178 складів, 99 адмінбудівель, 28 нафтобаз, 19 торгових центрів. 

 

Загальні втрати економіки України через війну, за спільними оцінками Мінекономіки та KSE, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд.

 

 

Деталі

Збитки інфраструктури Пущі-Водиці на Київщині, станом на 23 травня

Понад пів мільярда гривень складають збитки інфраструктури Пущі-Водиці на Київщині від війни 

 

Це оцінка KSE Institute в межах проєкту «Росія заплатить». Обрахунок збитків інфраструктури Пущі-Водиці проводився на основі даних, зібраних в рамках проєкту Rebuildua, який ініціювали SmartFarming та Vkursi Zemli

 

За оцінкою експертів проєкту «Росія заплатить», із загальної вартості збитків у 512 млн гривень або $17.5 млн, майже 350 млн гривень — це втрати від пошкоджень та руйнувань соціальної інфраструктури. Збитки від руйнувань житлових та присадибних будівель сягають понад 113 млн гривень. 

 

Ще 47.7 млн гривень Пуща-Водиця втратила через повністю зруйновану пожежну частину. 

Через пошкодження та руйнування промислової інфраструктури, зокрема, складів, Росія нанесла ще 2.14 млн гривень збитків. 

 

Загалом у Пущі-Водиці внаслідок бойових дій зруйновано 34 житлові та присадибні будівлі, 5 спортивних закладів, 5 закладів охорони здоровʼя та рекреації, 2 готелі, 1 магазин та 1 кафе. Крім того, пошкоджені або зруйновані 3 склади. 

 

Оцінити масштаби руйнувань, пошкоджень та проаналізувати рівень бомбардувань вдалося через оцифрування високоточних знімків з дронів, які дозволяють сьогодні мати найточніші дані оцінки збитків Пущі-Водиці. Відповідно до оцифрованих знімків відомо, що з 1920 будівель у Пущі-Водиці, внаслідок війни постраждало 56, 23 з яких зазнали повного або сильного руйнування.

 

 

Повна версія звіту

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 19 травня

За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури зросли на $3.1 млрд. Станом на 19 травня загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури складає майже $97.4 млрд або 2.9 трлн гривень. 

 

Третій тиждень поспіль продовжують зростати збитки від пошкоджених та зруйнованих житлових будинків внаслідок бойових дій. Сума збитків через руйнування житлового фонду зросла майже на $3 млрд. Через війну зруйновано чи пошкоджено 38.6 млн квадратних метрів житла загалом на $33.9 млрд. 

 

Зросли загальні збитки від руйнувань та пошкоджень підприємств – на $272 млн за останній тиждень. Загалом з початку війни постраждало щонайменше 219 заводів, фабрик та підприємств на $10.7 млрд.

 

За останній тиждень пошкоджено та зруйновано ще 75 закладів освіти, від початку війни сумарно таких вже 1067. Збитки від пошкоджень та руйнувань обʼєктів освіти складають майже $1.5 млрд.

 

Загальна кількість зруйнованих або пошкоджених легкових автомобілів складає щонайменше 94.5 тисяч.

 

Загалом з початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 12 цивільних аеропортів, 295 мостів та мостових переходів, 591 дитсадок, 574 медзаклади, 108 релігійних та 179 культурних споруд, 169 складів та 19 торгівельних центрів.

 

Загальні втрати економіки України через війну, за спільними оцінками Мінекономіки та KSE, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд.

 

 

Деталі

Збитки інфраструктури села Горенка на Київщині, станом на 16 травня

Збитки інфраструктури села Горенка на Київщині від війни складають майже 2.5 млрд гривень або $85 млн. 

 

Про це свідчить оцінка KSE Institute в межах проєкту «Росія заплатить». Обрахунок збитків інфраструктури села Горенка проводився на основі даних, зібраних в рамках проєкту RebuildUA, який ініціювали SmartFarming та Вкурсі Агро. 

 

Горенка – одне з найбільш постраждалих сіл на Київщині, яке з перших днів війни опинилося у кілометровій зоні фронту. Протягом березня, за повідомленнями Міноборони, населений пункт обстрілювали, зокрема, з «Градів», російські війська. Оцінити масштаби руйнувань, пошкоджень та проаналізувати рівень бомбардувань вдалося через оцифрування високоточних знімків з дронів. На сьогодні це – найточніші дані оцінки збитків Горенки. 

 

Відповідно до звіту RebuildUA та KSE Institute, внаслідок війни зруйновано майже 1,2 тисячі будівель, з них понад тисяча – це житлові та присадибні будівлі. Збитки від руйнувань цих будівель складають 1,37 млрд гривень. 

 

За час активних бойових дій у селі Горенка пошкоджено та зруйновано 105 з 239 загалом наявних у селі обʼєктів промислової інфраструктури. Зруйновані підприємства та склади таких компаній: KUEHNE+NAGEL, Герд Біллербек ГМБХ, Клімтек, Inter Cars Ukraine, НВП «Транс Лок», ПромЗІЗ. За оцінками аналітиків KSE Institute, збитки від руйнувань промислової інфраструктури складають 1,07 млрд гривень. 

 

Крім того, серед пошкоджених обʼєктів соціальної інфраструктури 17 закладів торгівлі, 3 магазини, 3 заклади харчування, церква, 1 заклад освіти та 1 медична лабораторія. Збитки, завдані соціальній інфраструктурі Горенки, складають понад 48 млн гривень. Ще майже 2 млн гривень село втратило від пошкодження адмінбудівель.  

Детальний звіт з оцифруванням зруйнованої інфраструктури села Горенка Київської області доступний за посиланням.

 

 

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 10 травня

Станом на 10 травня загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури складає вже понад $94.3 млрд або майже 2.8 трлн гривень. За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури зросли на майже $2.4 млрд.

 

Найбільше зростання збитків склало збільшення кількості пошкоджених та зруйнованих житлових будинків внаслідок бойових дій. За останніми оцінками, через війну зруйновано чи пошкоджено 35.2 млн квадратних метрів житлового фонду на $31 млрд. У порівнянні з попередніми обрахунками цей показник зріс на майже $1.3 млрд. Від руйнувань житлового фонду найбільше постраждали такі міста як Маріуполь, Харків, Чернігів, Суми та Рубіжне. 

 

Втрати від руйнувань 27 нафтобаз складають $227 млн. 

 

Крім того, загальна кількість зруйнованих або пошкоджених закладів освіти вже майже тисяча, а збитки сягають $1.3 млрд.

 

Загалом з початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 208 підприємств, 508 медзакладів, 562 дитсадки, 295 мостів, 156 складів, 102 релігійні споруди, 83 адмінбудівлі, 27 нафтобаз та 12 цивільних аеропортів.

 

Загальні втрати економіки України через війну, за спільними оцінками Мінекономіки та KSE, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд.

 

 

Деталі

Збитки інфраструктури села Мощун на Київщині, станом на 6 травня

Збитки інфраструктури лише одного села Мощун на Київщині від війни становлять майже 1,1 млрд гривень або $37,3 млн. 

 

Про це свідчить оцінка KSE Institute в межах проєкту «Росія заплатить». Обрахунок збитків інфраструктури села Мощун проводився на основі даних, зібраних в рамках проєкту RebuildUA, який ініціювали SmartFarming та Вкурсі Агро.

 

Оцифрована інформація про інфраструктуру с. Мощун – це найточніші на сьогодні дані оцінки збитків. Вони були зібрані через оцифрування високоточних знімків з дронів. Це дозволяє оцінити рівень руйнувань, скласти теплову карту пошкоджень та рівнів бомбардувань.

 

Відповідно до звіту RebuildUA та KSE Institute, оцифрування інформації інфраструктури селища свідчить про те, що під час війни у Мощуні було зруйновано та пошкоджено дві тисячі будівель. Зокрема, 921 приватний будинок, ще стільки ж – господарських будівель та споруд. Внаслідок бойових дій також були зруйновані та пошкоджені 20 промислових будівель, 18 теплиць, 3 магазини, 2 готелі, школа, церква, будинок культури та відділення пошти.

 

Найбільша сума збитків завдана селу через руйнування приватних будинків та складає 954 млн гривень або $32,6 млн. Збитки від пошкоджень та руйнувань господарських приміщень оцінюються в 94 млн гривень або понад $3,2 млн. Втрати активів промислових обʼєктів становлять 21 мільйон гривень або $718,6 тисячі.

 

 

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 2 травня

Станом на 2 травня загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури сягнула майже $92 млрд або 2.7 трлн грн. За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури зросли на майже $4.5 млрд.

 

За спільними оцінками Мінекономіки та KSE, загальні втрати економіки України через війну, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд. 

 

У нових обрахунках проєкту додані оцінки КSЕ щодо втрат легкових автомобілів (визначені на основі непрямих методів), що відбулися внаслідок знищення, пошкодження чи захоплення приватних авто. За оцінками аналітиків КSЕ, таких щонайменше 89,5 тисяч автівок, а загальна вартість таких авто, за попередніми оцінками, складає понад $1.3 млрд. 

 

Загалом з початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 195 заводів та підприємств, 231 медзаклад, 543 дитсадки, 295 мостів та мостових переходів, 151 обʼєкт складської інфраструктури. Крім того, за час війни пошкоджено чи зруйновано щонайменше 97 релігійних та 144 культурних обʼєктів. Внаслідок бойових дій пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 23,8 тис кілометрів доріг, 33,7 млн квадратних метрів житлового фонду. 

 

Зокрема, за оцінками КSЕ, станом на 2 травня прямі втрати підприємств (активів, складів) від війни вже складають близько $10 млрд.

 

 

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 26 квітня

Станом на 26 квітня загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури, тільки на основі публічних джерел, досягла майже $88 млрд або 2,6 трлн грн. За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури зросли на $3.1 млрд.

 

За спільними оцінками Мінекономіки та KSE, загальні втрати економіки України через війну, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд. 

 

За 62 дні війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 23 574 кілометрів доріг, 32 млн квадратних метрів житлового фонду. У порівнянні з останнім тижнем зросла кількість пошкоджених або зруйнованих об’єктів і тепер становить щонайменше 535 дитячих садочків, 866 закладів середньої, передвищої та вищої освіти, 231 медзакладів, 173 заводи та підприємства. В переліку пошкоджень та руйнувань через війну щонайменше 75 адміністративних будівель, 277 мостів та мостових переходів, 11 військових аеродромів, 11 аеропортів та 2 порти. Також пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 95 релігійних та 130 інших культурних споруд.

 

Серед областей, де найбільше пошкоджено та зруйновано закладів освіти: Донецька, Луганська та Харківська області. Внаслідок війни у Донецькій області зруйновано та пошкоджено понад 30% навчальних закладів, у Луганській – понад 23%, у Харківській – майже 19%. У столиці таких понад 5%.

 

 

Найбільші втрати в загальній сумі прямих задокументованих збитків інфраструктури становлять витрати житлового фонду та активів підприємств. Так, 40% від загальної кількості пошкоджених, зруйнованих чи захоплених житлових будинків та підприємств припадає на Донецьку область, 23% сконцентровані у Харківській області, 12% – у Чернігівській області та 8% – у Київській. 

 

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 18 квітня

Станом на 18 квітня загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури, тільки на основі публічних джерел, досягла $84,8 млрд або майже 2,5 трлн грн. За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури зросли на $4,45 млрд.

 

За спільними оцінками Мінекономіки та KSE, загальні втрати економіки України через війну, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд. 

 

За 54 дні війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 23 тис кілометрів доріг, 32 тис квадратних метрів житлового фонду. У порівнянні з останнім тижнем зросла кількість пошкоджених або зруйнованих об’єктів і тепер становить щонайменше 408 дитячих садочків, 623 закладів середньої, передвищої та вищої освіти, 206 медзакладів, 154 заводи та підприємства. В переліку пошкоджень та руйнувань через війну щонайменше 68 адміністративних будівель, 277 мостів та мостових переходів, 11 військових аеродромів, 11 аеропортів та 2 порти. Також станом на 18 квітня пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 91 релігійна та 109 інших культурних споруд.

 

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 11 квітня

За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури, задокументовані в публічних джерелах, зросли на $12,2 млрд. Станом на 11 квітня загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури, тільки на основі публічних джерел, сягнула $80,4 млрд або 2,4 трлн грн.

 

За спільними оцінками Мінекономіки та KSE, загальні втрати економіки України через війну, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд.

 

За 47 днів російської агресії в Україні пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 23 тис кілометрів доріг, 37 тис квадратних метрів житлового фонду, 319 дитячих садочків, 546 закладів освіти, 205 медзакладів, 145 заводів та підприємств. Крім того, внаслідок війни постраждали щонайменше 54 адміністративних будівель, 277 мостів та мостових переходів, 10 військових аеродромів, 8 аеропортів та 2 порти. Також станом на 8 квітня пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 74 релігійні споруди та 62 інших культурних споруди.

 

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 1 квітня

На понад $5 млрд за останній тиждень зросли збитки, нанесені цивільній інфраструктурі. Станом на 1 квітня загальна сума прямих задокументованих збитків цивільної інфраструктури, тільки на основі публічних джерел, сягнула понад $68,2 млрд або майже 2 трлн грн.

 

За спільними оцінками Мінекономіки та KSE, загальні втрати економіки України через війну, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд.

 

З початку військової агресії Росії в Україні пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 533 заклади освіти, 300 дитячих садочків, 196 медичних закладів, 129 заводів та підприємств. За оцінками Міністерства розвитку громад і територій, пошкоджено чи зруйновано 6 800 житлових будинків; за оцінкою KSE Institute, загальний обсяг пошкодженої/ зруйнованої житлової нерухомості складає близько 26 млн кв метрів. Крім того, внаслідок війни постраждали щонайменше 54 адміністративних будівель, 266 мостів та мостових переходів, 10 військових аеродромів, 8 аеропортів та 2 порти. Під час повномасштабного вторгнення окупанти завдали збитків Україні, зруйнувавши або пошкодивши 64 релігійних споруди та 51 культурний об’єкт.

 

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 24 березня

Сума прямих збитків, нанесених інфраструктурі України в ході війни, станом на 24 березня досягла $63 млрд або 1,8 трлн гривень.

 

У порівнянні з даними, оприлюдненими 17 березня, з урахуванням нових отриманих, більш точних даних щодо пошкоджень (внаслідок чого окремі статті втрат було переглянуто в бік зниження), чисте зростання склало $3,5 млрд.

 

За оцінками Мінекономіки і КSЕ Institute, загальні втрати економіки України внаслідок війни з урахуванням як прямих втрат, що розраховуються в цьому проєкті, так і непрямих втрат (падіння ВВП,  припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо) складають від $543 млрд до $600 млрд.

 

З початку військової агресії Росії 24 лютого, в Україні пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 4431 житловий будинок, 92 заводів / підприємств, 378 закладів освіти, 138 закладів охорони здоров’я, 8 цивільних аеропортів та 10 військових аеродромів, 7 ТЕС / ГЕС тощо.

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 17 березня

За тиждень збитки, нанесені інфраструктурі Україні у війні, яку розпочала Росія, виросли щонайменше на $8,3 млрд. Станом на 17 березня ця сума складає 1,8 трлн гривень або $62,6 млрд. Порівняно з попередньою оцінкою, оприлюдненою 10 березня, обсяг втрат зріс на 330 млрд грн або на $8,3 млрд.

 

З початку військової агресії Росії проти України в Україні було пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 411 закладів освіти, 36 закладів охорони здоров’я, 1600 житлових будинків, 26 заводів / їхні склади, 15 аеропортів, 6 ТЕС / ГЕС тощо. Крім того, «втрачено» понад 15 тисяч кілометрів автомобільних доріг, 5 тисяч кілометрів залізничних шляхів, зруйновано / виведено з ладу 15 аеропортів, 350 мостів та мостових переходів тощо.

 

Деталі

Збитки, нанесені інфраструктурі України, станом на 10 березня

Загальна оціночна вартість пошкоджених / зруйнованих об’єктів, за попередньою оцінкою КSЕ, у випадку їх повного руйнування може складати до 1,5 трильйонів гривень або до 54,3 мільярдів доларів США.

 

Втім, вартість відновлення цих втрат, ймовірно, буде значно більшою, адже будуть необхідні демонтаж зруйнованих будівель / об’єктів та відбудова значної кількості з них з нуля.

 

Пошкоджено та / або повністю зруйновано щонайменше 200 освітніх закладів, 30 закладів охорони здоров’я, 8 церков, 1600 житлових будинків, 19 адміністративних будівель, 23 заводи / їхні склади, 12 аеропортів, 5 ТЕС / ГЕС тощо. Крім того, зруйновано / виведено з ладу понад 15 тисяч кілометрів автомобільних доріг, 5 тисяч кілометрів залізничних шляхів, 12 аеропортів, 350 мостів та мостових переходів тощо.

 

Деталі

МЕТОДОЛОГІЯ ОЦІНКИ

Розрахунки формуються на основі аналізу:

  1. 1. кількох тисяч публічних повідомлень від громадян;
  2. 2. даних органів влади щодо втрат та пошкоджень за галузевими напрямками;
  3. 3. опосередкованих методах оцінки, таких як розрахунок орієнтовної площі пошкодженого внаслідок воєнних дій майна у найбільш постраждалих містах.

 

Методологія оцінки враховує досвід Світового банку щодо аналізу втрат в Сирії та Іраку, а також рекомендації провідної української інвестиційної компанії Dragon Capital. Буде проводитися подальша робота над над уточненням методології, що дозволить деталізувати оцінку обʼєкту по регіонах і типах будівель, втратах комунальних мереж та інфраструктури тощо.

 

Через відсутність регулярних публічних оновлень інформації щодо загальної кількості зруйнованого та пошкодженого житла, зокрема у розрізі регіонів та кількості приватних/багатоквартирних будинків, застосовуються непрямі методи оцінки вартості зруйнованої житлової нерухомості. Також оцінка вартості пошкодженого та зруйнованого житла включає оцінку у потребі видатків на демонтаж зруйнованих будівель та проведення ремонту «до заселення» у будинках, які потрібно буде будувати. В оцінці активів підприємств не враховується знос, а також додаються незавершені інвестиції та запаси.

 

Дані оцінки не є вичерпними: інформація про численні пошкодження та руйнування може бути відсутня через відсутність можливості у громадян, місцевих та державних органів влади оперативно фіксувати завдані пошкодження у розрізі кожного міста та населеного пункту.

 

За відсутності інформації на даному етапі, оцінка включає лише втрати від знищення/руйнування будівель, не враховуючи вартість обладнання (зокрема в лікарнях, наукових установах, пошкоджені транспортні засоби тощо). Дані оцінки будуть поступово додаватись на наступних етапах оновлень показника.

 

Також наразі оцінка не враховує інформацію про шкоду, завдану внаслідок бойових дій, мінування, природним ресурсам, тваринному господарству, запасам компаній (на складах, в магазинах тощо), рухомого майна, військового майна, майна телеком-операторів тощо. Ця інформація доповнюватиметься та уточнюватиметься після завершення бойових дій у відповідних регіонах України.

ПАРТНЕРИ