fbpx

Внаслідок війни селищу Бородянка на Київщині завдано збитків на майже $150 млн

16 вересня 2022

Збитки, завдані інфраструктурі селища Бородянка на Київщині, оцінюються у $148.4 млн. 

Це дані KSE Institute в рамках проєкту «Росія заплатить». Оцінка втрат смт Бородянка здійснювалася на основі даних через оцифрування високоточних знімків з дронів, зібраних в рамках проєкту RebuildUA, який ініціювали SmartFarming та Вкурсі Землі. На сьогодні це найточніші дані оцінки збитків селища. 

На початку повномасштабного вторгнення росії у Бородянці велися запеклі бої. Внаслідок цього центральна вулиця селища перетворилася на руїни — знищені багатоповерхівки, дорожнє покриття, повалені дерева та спалені авто. 

Загалом у Бородянці зруйновано та пошкоджено 1534 будівлі, з яких більша частина — це будинки житлового фонду. Сума збитків, завданих житловому фонду та присадибним забудовам, складає $95 млн. За час війни у селі руйнувань зазнали 404 приватні та 55 багатоквартирних будинків, 8 таунхаусів, 477 господарських споруд, 198 гаражів та 5 теплиць. Загальна площа цих пошкоджених споруд — 328.8 тис м2. 

На другому місці за сумою збитків — соціальна інфраструктура. За оцінками експертів проекту «Росія заплатить» через руйнування 176 соціальних обʼєктів селище зазнало збитків на $24.4 млн. У Бородянці під час війни було пошкоджено 7 медзакладів та 10 закладів освіти на $6.8 млн. 

Ще на $21.4 млн російська армія завдала збитків промисловій інфраструктурі Бородянки. Загалом різного ступеня руйнувань зазнали 198 будівель. Серед пошкоджених обʼєктів активи таких підприємств як «Альфапрес Інтер», «Баліс», «Техно Органіка», «Мішель». 

У Бородянці також знищені майже всі ключові будівлі адміністративної інфраструктури — 6 з 8 урядових та адмінбудівель, відділення поліції, 2 з 4 існуючих у селі поштових відділень, 2 пожежні станції. Ці збитки оцінюються у $7.6 млн. 

Всі обрахунки здійснено відповідно до курсу долара станом на 1 січня 2022 року. Детальний звіт з оцифруванням зруйнованої інфраструктури та оцінкою збитків Бородянки доступний за посиланням: RebuildUA | Бородянка