fbpx

Внаслідок війни Мотижину завдано збитків на понад чверть мільярда гривень

25 Серпня 2022

Збитки інфраструктури Мотижина від війни складають 274.9 млн грн або $10.1 млн. 

Це дані KSE Institute в рамках проєкту «Росія заплатить». Оцінка втрат села Мотижин здійснювалася на основі даних через оцифрування високоточних знімків з дронів, зібраних в рамках проєкту Rebuildua, який ініціювали SmartFarming та Vkursi Zemli. На сьогодні це найточніші дані оцінки збитків населеного пункта.

Ворожі російські танки зайшли у село Мотижин на Київщині на третій день повномасштабного вторгнення. Впродовж місяця окупанти контролювали село та частину траси, яка вела до столиці.

Від обстрілів у селі зруйновано та пошкоджено 527 споруд, з яких 130 зазнали повного або сильного руйнувань. 

Найбільших збитків та руйнувань завдано житловому фонду. Так, у Мотижині постраждало 479 житлових будинків та присадибних забудов загальною площею 39.5 тис квадратних метрів. Збитків зазнали 400 мешканців на загальну суму 190.2 млн грн.

Через руйнування промислових обʼєктів Мотижин втратив 50.9 млн грн. У селі зруйновано та пошкоджено 36 з 57 загалом промислових будівель.

Грошова оцінка збитків соціальної інфраструктури села складає 33.9 млн грн. У Мотижині внаслідок бойових дій постраждало 12 обʼєктів. Серед зруйнованих росіянами обʼєктів Мотижинський ліцей, який працював понад 50 років. Крім того, російські загарбники розгромили та розграбували приватний дендрологічний парк “Добропарк”. 

Всі обрахунки здійснено відповідно до курсу долара станом на 1 січня 2022 року. Детальний звіт з оцифруванням зруйнованої інфраструктури та оцінкою збитків Мотижина доступний за посиланням. 

Нагадаємо, станом на 22 серпня 2022 року обсяг прямих збитків економіки України від пошкодження та руйнування житлових і нежитлових будівель та інфраструктури (у грошовому еквіваленті) складає $113.5 млрд, а мінімальні потреби у відновленні зруйнованих активів — $197 млрд.