Змінились ланцюги поставок та збуту, потрібно релокувати бізнес чи зберегти робочі місця, оновити внутрішні процеси чи навіть бізнес-модель… Але ж все динамічно і мінливо! На довготривале навчання немає часу, та адаптувати бізнес під сьогоденні умови потрібно вже і зараз.
KSE Graduate Business School надасть консультації з адаптації до умов війни мінімум 100 підприємцям, і ще 200 підприємств отримають консультації від Торгово-промислової палати України щодо експорту та пошуку нових ринків. Ініціатива реалізується за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) за фінансування Уряду Німеччини через Німецький банк розвитку (KfW).
Проєкт передбачає надання індивідуальних консультацій в онлайн чи телефонному форматі, що допоможуть керівникам мікро-, малих та середніх підприємств проаналізувати виклики та можливості, визначити пріоритетні дії для свого бізнесу, знайти іноземних партнерів і встановити перспективні ринки для експорту – все, щоб бути міцнішими попри війну.
Експерти
Олег Зубченок
Випускник MBA KSE Graduate Business School 2019
• Віце-президент асоціації ABPMP Ukraine
• Ментор команд Cyber Accelerator UA
• Багаторічний досвід керування проєктами і командами у продажах, операційній діяльності та розвитку бізнесу
Валентина Сахно
Випускниця MBA KSE Graduate Business School 2021
• Понад 10 років досвіду керівництва освітніх та благодійних проєктів
• Понад 5 років ведення бізнесу
• Понад 6 років досвіду у державному управлінні
Максим Антоненко
Випускник MBA KSE Graduate Business School 2019. Має понад 20 років досвіду розвитку та управління бізнесом у топ світових фінансових компаніях.
Сфера експертизи: стратегічний та ризик менеджмент, фінансове планування та структурування, впровадження інновацій, міжнародна торгівля.
Михайло Луцький
Студент MBA KSE Graduate Business School. Юрист, адвокат, спеціалізується на вирішення спорів, нерухомості та банкрутства.
Сфера експертизи: юридичний супровід, залучення інвестицій та ведення переговорів.
Володимир Семеніхін
Випускник «Києво- Могилянської Академії» та освітніх програм в університетах Harvard і Stanford. Має понад 20 років досвіду на посадах маркетинг директора в міжнародних та українських FMCG-компаніях, а також 5 років працював реформатором для цифровізація адміністративних послуг.
Сфера експертизи: стратегічний маркетинг, розробка нових брендів, управління портфелем, розвиток команд.
Кому підходить програма?
Власникам та керівникам мікро-, малого та середнього бізнесу, які:
• відновлюють свою діяльність на територіях, що зазнали значних руйнувань та впливу воєнних дій;
• перемістилися в більш безпечні регіони та відновлюють роботу за межами звичного для себе місця;
• не змінювали своє місце розташування та адаптуються до нових реалій;
• втратили свій ринок та шукають нові шляхи виходу на експорт.
Перевага буде надаватись компаніям, що розташовані в областях, які найбільш постраждали від військових дій; релокованим підприємствам, а також бізнесу, де працевлаштовані тимчасово переміщені громадяни.
Як це працює?
Крок 1. Подання заяви
Це інформація для нашого знайомства з вашим бізнесом. Це дозволить оцінити виклики вашого підприємства. На основі ваших відповідей ми запонуємо релевантних експертів та продукти.
Крок 2. Індивідуальні консультації
Перша зустріч – діагностика бізнесу. Ми плануємо провести таку зустріч протягом тижня після підтвердження участі у проєкті. Дата, час та формат (онлайн чи по телефону) – за побажаннями підприємця.
Друга зустріч – консультація з релевантними до запитів підприємця експертами та складання плану зміцнення бізнесу. Така зустріч відбудеться протягом двох тижнів.
Ще через місяць-два зустрінемось ще раз, щоб обговорити питання підприємця та результати.
Крок 3. Впровадження змін та нетворкінг
Протягом року наші експерти будуть на звʼязку зі спільнотою учасників, а також підприємцям буде відкрито доступ до навчальних вебінарів.
1. “Допомагаючи українським мікро-, малим і середнім бізнесам долати наслідки війни, ми підтримуємо збереження тм створення нових робочих місць, доступність необхідних товарів і послуг в громадах, сприяємо місцевому економічному розвитку та підтримуємо зусилля Уряду щодо економічного відновлення країни”, — сказав Голова Представництва МОМ в Україні Ан Нгуєн.
2. “Ми ділимось найціннішим, що у нас є: знаннями та експертизою, щоб бізнес міг адаптуватись до нових умов і тримати економічний фронт”, — зазначив Олег Зубченок, бізнес-консультант, експерт KSE Graduate Business School.
Читати інтерв’ю
Маєте питання? Маємо відповідь!
Хто може стати учасником програми?
До програми можуть долучитися власники та керівники мікро-, малих та середніх підприємств незалежно від регіону та сфері діяльності.
Як стати учасником програми?
Для цього потрібно заповнити анкету (клікабельне), і того ж дня ви отримаєте розгорнуту анкету.
Коли дедлайн подачі заявок?
Подати заявку на участь можна з 1 лютого 2023. Ми не ставимо фінальну дату, однак призупинемо приймання заявок після досягнення 100 учасників.
Скільки триватимуть індивідуальні консультації?
Індивідуальна консультація що складається з трьох частин триватиме до 6 годин:
Діагностична консультація – до 2 годин
Основна консультація (з релевантними до запитів підприємця експертами), рекомендації та складання плану зміцнення бізнесу – до 2 годин
Обговорення прогресу та результатів, питання та відповіді через місяць – до 2 годин
Якщо ви з експертом відчуватимете, що цього недостатньо, то ми можемо запропонувати ще зустріч (однак додаткова консультація має бути погоджена з донором проєкту (МОМ України).
Як проходитимуть групові консультації?
Всі учасники матимуть доступ до навчальних вебінарів від експертів. Теми будуть підібрані під основні запити компаній-учасників, а також базуючись на результатах опитувань та діагностичних консультацій. Формат: півтори години матеріалу + 30 хвилин сесії питань та відповідей. Кількість вебінарів та приблизний графік:
Відкриті – два (у лютому та травні 2023)
Закриті – чотири (у квітні, червні серпні та жовтні 2023)
Де відбуватимуться консультації?
Зустрічі з експертами будуть проходити онлайн або по телефону – на ваш вибір.
Чи передбачає програма грантове фінансування?
Ні.
Інші проєкти. Дізнавайся більше!
Влітку KSE Graduate Business School та FORUM GROUP створили спільний проєкт «РЕ:старт. Безпечний простір для вашого бізнесу», де три компанії-переможці отримали ключі від нових офісів.
Також експерти KSE створили Посібник для релокації малого і середнього бізнесу та подальшої адаптації на новому місці.
Ми робимо цей проєкт за партнерства
Ми у соціальних мережах
До нас звертаються керівники мікро та малих бізнесів з різноманітними запитаннями.
Ось лише деякі з них:
• Продукт: створення нових продуктів; зміна властивостей існуючих продуктів
• Клієнти: переорієнтування на іншу цільову аудиторію; врахування зміни поведінки клієнтів
• Працівники: як знайти нових працівників; що враховувати при перевезенні працівників у інший регіон
• Логістика та постачання: як ефективно налагодити та керувати процесами під час війни; де знайти нових надійних постачальників та як з ними працювати
• Ринки: як вийти на експорт; з ким потрібно домовлятися для підсилення позиції бізнесу
Ми радо допоможемо вам відшукати рішення для усунення проблем бізнесу!
“Наша участь зараз полягає у допомозі бізнесу тримати економічний фронт, адаптуватись до нових умов та викликів. Ми ділимось найціннішим, що у нас є: своїми заннями та експертизою, та разом переживаємо ці смутні часи.” – Валентина Сахно, керівниця KSE Graduate Business School
Як отримати допомогу?
Як отримати допомогу?
Як зробити це швидше?
- 1. Немає необхідності заповнити анкету за один раз. Перечитайте питання, подумайте та поверніться через декілька днів до заповнення.
- 2. Аби зрозуміти та виокремити кореневу проблему, що заважає ефективній роботі бізнесу скористайтесь моделлю 5 WHY.
- 3. Об’єктивний погляд на ситуацію буде вашою сильною стороною.
- 4. Також радимо подивитись наші вебінари на тему лідерства та воєнної економіки: https://kse.ua/ua/kse-graduate-business-school-webinars/
- 5. Ми будемо раді допомогти вам заповнити анкету, у випадку, якщо ви відчуватимете труднощі.
Експерти
Відгуки
Відгуки
Читати інтерв’ю
Партнерський проєкт KSE GBS і Forum group
У липні KSE Graduate Business School та FORUM GROUP створили спільний проєкт «РЕ:старт. Безпечний простір для вашого бізнесу», спрямований на допомогу українському малому та середньому бізнесу, що опинився на межі закриття через фізичне розміщення на територіях, які постраждали внаслідок воєнних дій.
Учасники проєкту мали змогу трансформувати свій бізнес та отримати безкоштовну менторську підтримку від експертів KSE GBS. А вже в серпні три компанії, переможці конкурсу – Creative Depo, EatMeat та Україна без сміття – отримали ключі від нових офісів у бізнес-хабі FORUM GROUP, щоб продовжувати розвивати бізнес та підтримувати українську економіку.
Дізнайтеся більше про проєкт та його переможців тут:
https://mind.ua/publications/20246821-restart-ukrayinskih-kompanij-brend-creative-depo
Корисна інфографіка
Ознайомитись (натисніть, щоб розгорнути)
На першому етапі провели інтерв’ю зі стейкхолдерами: представниками Мінекономіки, місцевими ОВА та бізнесами, що планують релокацію. Метою було з’ясувати пріоритетні галузі кожної області та перспективи для бізнесу, який планує до неї переміщення (березень 2022).
Кожна з областей будує процес релокації за власним підходом, ми виділили найкращий та найгірший клієнтський досвід при проведенні дослідження. В найкращому прослідковується швидкість взаємодії на всіх етапах – від пошуку інформації до отримання контакту власника приміщення для релокації виробничих потужностей. У найгіршому процес може зупинитися на будь-якому етапі, що унеможливлює релокацію або вимагає значну кількість зусиль. Це призводить до зниження мотивації підприємців, а область ризикує втратити перспективний бізнес. Дослідження в рамках Customer Journey Map містять наступні етапи: пошук інформації, контакт із представником області, надання інформації щодо можливостей релокейту, підбір приміщення та завершення спілкування (квітень 2022).
Разом з тим, ми запропонували рішення, які можуть покращити процес релокації, як для переміщеного бізнесу, так і для місцевих ОВА, і налагодити взаємодію між ними (квітень 2022).
Дещо з практичного досвіду:
Не всі питання в бізнесі вирішуватимуться швидко та легко. Але саме власники бізнесу є рушійною силою для позитивних змін. Наша роль – допомогти вам зорієнтуватися в ситуації та спільними зусиллями знайти нові дієві моделі.
Також для вас може бути корисним:
Аналітика
Аналітичні дослідження KSE GBS та партнерів дозволяють краще зрозуміти бізнес, який релоцюється всередині країни та виявити основні проблеми. Дослідження моніторять ситуацію та дають загальне розуміння стану бізнесу під час війни.
Корисні ініціативи
1. Keep Going – ви можете розповісти про досвід вашої роботи та залишити заявку. Проєкт реалізується кількома IT-підприємцями. Пожертви для бізнесу надходять безпосередньо від людей.
2. Support Ukrainian businesses – якщо ви перепрофілювали ваше виробництво для допомоги постраждалим та не маєте звичного попиту на свою послуги/товари, ця платформа допоможе поширити інформацію про вас, а також надасть можливість донатів на ваш рахунок.
3. EU4Business – програма підтримки малих та середніх бізнесів надає мікрогранти для підприємців з постраждалих регіонів держави. Цей проєкт реалізується спільно з порталом Дія. Для того, щоб отримати кошти необхідно заповнити заявку.
ПРОЄКТ РЕАЛІЗУЄТЬСЯ КОМАНДОЮ