profile-photo

Іван Гомза

Кандидат політичних наук, доцент кафедри публічного врядування Київської школи економіки

Біографія

Іван Гомза наразі обіймає посаду доцента Магістерської програми з публічної політики та врядування Київської Школи Економіки. Отримавши ступінь кандидата політичних наук у 2012 р. після навчання на подвійній франко-українській аспірантурі в Університеті Париж Х – Нантер і «Києво-Могилянській Академії», він також був стипендіатом Німецької служби академічних обмінів (DAAD) в 2013 р. і Програми Фулбрайта в 2016-2017 рр. Починаючи з 2011 р. Іван Гомза викладав на кафедрі політології «Києво-Могилянській Академії», а з жовтня 2019 р. остаточно приєднався до команди KSE.

Наукові інтереси Івана Гомзи стосуються питань демократизації, авторитарних режимів, політики незгоди та хорошого врядування. Він друкує свої дослідження в міжнародних академічних журналах, напр. Communist and Post-Communist Studies та Nationalities Papers: The Journal of Nationalism and Ethnicity. Також, він написав дві книжки, а видання його найновішої книги «Республіка занепаду: ідеологія французького інтегрального націоналізму в добу Третьої республіки» спільно профінансували Український науковий інститут Гарвардського університету та Програма Фулбрайта. (Текст вийде друком у видавництві «Критика» у лютому 2020 р.)

З жовтня 2019, Іван Гомза є дійсним членом дослідницької мережі «ПОНАРС Евразія», котрі займається виробленням інноваційних підходів до вивчення соціальних, політичних і економічних процесів у Євразії. Окрім цього, Іван Гомза регулярно дає відкриті лекції у співпраці з різноманітними громадськими організаціями, напр. Українська школа політичних студій, Vox Ukraine і Центр-UA, а з вересня 2019 р. також веде освітню програму на «Громадському радіо».