fbpx

Звіт “Selling non-performing loans: new evidence from Ukraine”

22 квітня 2019

Цей звіт розглядає вирішення проблеми з непрацюючими активами/кредитами в Україні в період з 2016 по 2018 рік. Попередня макроекономічна криза 2014 – 2015 років призвела до неплатоспроможності майже половини з 180 комерційних банків, які утримували 30% загальних активів банківської системи. Загальна сума оціненої вартості непрацюючих активів/кредитів становить приблизно 14,7 млрд Євро. Стратегія України у подоланні цієї суттєвої проблеми полягала у створенні аукціону з продажу непрацюючих активів/кредитів на платформі ProZorro.Sale.

 

У період з 31 жовтня 2016 року по 25 липня 2018 року на аукціонах було погашено 22% від загальної номінальної вартості кредитів. Кожен контракт, в середньому, повертав 30% від номінальної вартості. Ці оцінки, ймовірно, занижені, про що детальніше йде мова в статті.

 

В цей час працювало два типи аукціонів: класичний аукціон ProZorro і Гібридний Голландський аукціон (Hybrid Dutch). Гібридний голландський аукціон був введений в жовтні 2017 з метою подолати проблеми асиметрії інформації та недостатньої прозорості у конкуренції серед учасників. Результати аналізу показують, що Гібридний Голландський аукціон призводив до збільшення доходів від продажів і більшої конкуренції.

 

Повний звіт.