fbpx

Невідшкодування ПДВ експортерам сої або про економічні наслідки «Соєвих правок»

4 листопада, 2019

Звільнення експортерів сої та ріпаку від сплати ПДВ має негативний ефект для економіки у розмірі 44,5-60,5 млн дол. США на рік. Запроваджена політика мала на меті збільшити переробку сої та ріпаку українськими заводами. В результаті, переробники отримали вигоду 26 млн дол., а державний бюджет виграв 2-18 млн дол. Проте сільгоспвиробники сої, переважно малі та середні, отримали втрати у розмірі 88,5 млн дол., що значно перевищує вигоди переробників і державного бюджету.

За оцінками дослідників Trade+ та UaFoodTrade Project основним завданням держави не підтримувати певні галузі, а створити середовище, в якому компанії будь-якої сфери промисловості можуть розвиватись, а ринки нагороджують успішних і карають неуспішних гравців без участі уряду.

Детальніше у аналітичній записці, підготовленій Центром досліджень зовнішньої торгівлі Trade+ та UaFoodTrade Project. 

Центр створено при Київській школі економіки в рамках проекту “Покращення рамкових умов для торгівлі в Україні”, що впроваджується через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH на замовлення Уряду Німеччини.