fbpx

Поведінкова економіка

Цей курс змінить ваше уявлення про те, як ви думаєте. Ви дізнаєтесь, як ваш випадковий інтуїтивний вибір впливає на процес прийняття довгострокових економічних та фінансових рішень в умовах невизначеності, як розпізнавати та використовувати можливі психологічні упередження для мінімізації ризиків та можливих втрат. Ці знання допоможуть вам будувати більш реалістичні стратегії у сфері маркетингу, інвестицій та управління персоналом, а також особистої продуктивності.

Опис

Цей курс для тих, хто:

 

  • вірить, що ми приймаємо рішення раціонально;
  • зберігає свій фізичний і ментальний мотлох роками і не може його позбутися;
  • не може змусити себе вийти на ранкову пробіжку чи почати вчити англійську;
  • твердо вірить, що щеплення (не)ефективне, а одностатеві шлюби треба дозволити(заборонити).

 

Після проходження курсу ви зможете:

 

  • розуміти процес прийняття рішень в умовах невизначеності;
  • використовувати емоційні чинники в рекламних і фандрейзингових кампаніях;
  • приймати рішення, враховуючи своє індивідуальне ставлення до ризику;
  • використовувати емоційні та поведінкові стереотипи для формування найбільш бажаної поведінкової стратегії клієнтів та співробітників;
  • розуміти упередженість поведінки економічних агентів, на відміну від припущень у класичних економічних моделях, а також те, як ці упередження формують поведінку;
  • визначати «пастки розуму» і когнітивні упередження та уникати їх, тим самим мінімізуючи можливі фінансові втрати;
  • вивчати та застосовувати різні методи мотивації;
  • вивчати та застосувати основи стратегічної поведінки.

 

Автор і викладач курсу – Володимир Вахітов:

 

 

Володимир Вахітов – доцент і керівник напряму поведінкової економіки Київської школи економіки, член Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій. Отримав ступінь PhD з економіки в Університеті Кентуккі (США). Володимир викладав курси з поведінкової економіки, математики, прикладної економетрики, міжнародних фінансів, економіки міста, семінар з методів досліджень для студентів і викладачів українських університетів.

Сферою його досліджень є прикладна економетрика, продуктивність підприємств, лібералізація послуг, агломераційні ефекти, ефекти від приватизації, та економіка міжнародної торгівлі. Володимир отримував гранти на дослідження від Глобальної Мережі Розвитку (GDN), Консорціуму Економічної Освіти і Досліджень (EERC), Світового Банку. Має публікації у міжнародних журналах з економіки.

 

Тривалість та формат курсу:

  • 7 вечірніх занять по 3 год –
  • формат занять онлайн+оффлайн за умови в оффлайн не менше 8 учасників для збереження ефективної взаємодії з викладачем в гібридному форматі)
  • практичні та інтерактивні завдання під час заняття та між модулями
  • мова – українська
  • всі матеріали та відеозаписи занять в особистому онлайн кабінеті

 

За результатами успішного проходження курсу кожен учасник отримає сертифікат.

 


 

Програма курсу:

 

0. Вступне тестування (за 3 дні до курсу).

 

1. Приклади нераціональної поведінки і дивних нераціональних вчинків на вибірці освічених і розумних людей, що сидять у цій кімнаті прямо зараз. Ілюзія контролю, ілюзія знання, самовпевненість, якорування, упередженість, ефект шаблону, помилка репрезентативності, когнітивна рефлексія.

 

2. Що під капотом: (Нормативна) теорія очікуваної корисності

 

3. В чому позитив теорії перспектив. Чому ми не любимо втрачати. Як ми раціоналізуємо втрати і потенційний ризик. Ментальні рахунки.

 

4. Коли ми не хочемо довго думати: Евристичний пошук. Сприйняття у контексті. Проблеми (не)раціонального вибору. Як не програти корову в казино.

 

5. Що таке емоції? Роль емоцій у прийнятті рішень. Емоційний каскад. Емоційний інтелект.

 

6. Чому я досі тут працюю? Як вмотивувати підлеглих працювати краще? Найсильніший демотиватор. Роль довіри і репутації. Чому всі люди завжди брешуть, і як це використати?

 

7.  “Я подумаю про це завтра”. Чому ми прокрастинуємо, як ми обираємо між сьогодні і завтра, і чому ми недостатньо турбуємось про власне майбутнє.

Більше інформації Менше інформації
Тривалість

7 модулів

Поспілкуватись з менеджеркою коротких програм KSE:

 

Ольга Кучер

T0KUP8W2J-UFJLSFQJE-e582dc63bc91-512
viber (1)
whatsapp (1)