fbpx

Як зробити з відходів не сміття, а ресурс. Основи циркулярної економіки

Дводенний онлайн-курс для журналістів з регіонів

Опис

На курсі для журналістів ми розкриємо поняття циркулярної економіки, покажемо кращі практики поводження з побутовими відходами у світі та про шляхи вирішення проблеми переробки відходів в Україні. Особливо корисним курс буде для журналістів з регіонів.

 

Навчання відбувається у онлайн-форматі та лише для тих журналістів, які пройшли конкурсний відбір. Перевага надається постійним працівникам локальних видань. Відбір складається з конкурсу резюме та творчих робіт. 

 

Організатор навчання — Центр журналістики Київської школи економіки.

 

Тривалість та формат курсу:

 

 • 4 листопада – оголошення про відбір
 • 14 листопада включно – дедлайн реєстрації
 • 15 листопада – оголошення результатів відбору
 • 19 листопада – перший модуль навчання (теоретична база та міжнародний досвід), домашнє завдання
 • 26 листопада – другий модуль навчання (українські реалії та зобов’язання у рамках євроінтеграції, топ-посадовці)

 

 

Сертифікати отримують учасники, які прослухають обидва модулі навчання та виконають домашнє завдання: підготують статтю або знімуть сюжет за матеріалами навчання, наприклад, на тему поводження з побутовими відходами (у себе в населеному пункті або в цілому в Україні).

 

 

Курс для тих, хто:

 

 • хоче розібратись у понятті та як працює циркулярна економіка;
 • хоче дізнатися, як економічні стимули можуть скоротити кількість відходів, що продукує людство; 
 • вже пише на теми, пов’язані з переробкою відходів та хоче дізнатися про кращі практики з переробки відходів;
 • хоче донести інформацію про кращі практики до аудиторії свого видання/телеканалу.

 

 

Викладачі курсу: 

 

 • Тарас Доронюк, директор з розвитку KSE Institute, отримав ступінь магістра з публічної політики та адміністрування Лондонської школи економіки. Пояснює концепцію циркулярної економіки на макрорівні, зокрема, принцип 3R (Reduce-Reuse-Recycle), основні інструменти циркулярної економіки, розкаже про міжнародні зусилля у цьому напрямку.

 

 • Максим Федосеєнко, керівник стратегічних проєктів у KSE Institute, мав досвід роботи з відходами великих промислових підприємств та може на цих прикладах пояснити, як це працює. Пояснить, чи є в Україні ще приклади застосування циркулярної економіки, чи згадують про це українські законодавці. Нарешті, згадає про переробку упаковки як приклад роботи економіки замкненого циклу.
 • Тетяна Омеляненко, кандидатка економічних наук, експертка з питань поводження з відходами.

 

 • Грегорі Цуріс, радник Green Deal, представник Європейського Союзу в Україні

 

 

Вартість курсу:

 

Безкоштовно, але діє конкурсний відбір.

 

 

Умова участі:

 

Публікація за підсумками навчання на тему економіки переробки відходів (організатори не впливають на текст публікації та не вимагають згадувати будь-які торгові марки у публікації, тональність та наповнення матеріалів, вибір експертів для коментування — за журналістами)

 

 

Програма курсу:

 

Доступна за посиланням.

 

Партнер навчання

 

Навчання проходить за підтримки компанії “Кока-Кола Україна”. Компанія не впливає на контент навчання.

 

Глобальна мета компанії Coca-Cola у світі – до 2030 року збирати та переробляти таку ж кількість упаковки, яку вона випускає на ринок  – 100% Реалізація цієї стратегії можлива за умови поступового переходу до економіки замкненого циклу, в основі якої лежить принцип “reduce-reuse-recycle”. Тобто, використані матеріали та відходи знову стають сировиною для економіки.

 

В Україні Система Кока-Кола активно інвестує свої ресурси та досвід у проекти поводження з відходами упаковки, які втілюють місцеві громади та громадські організації, щоб допомогти людям зрозуміти, як працює роздільний збір відходів з подальшою переробкою, які відходи переробляються, на яких потужностях та як саме. І який вплив це має на економіку та екологію країни. Прикладами таких проектів є пілотний проект у Вишгороді, який Компанія втілює ще з чотирма іншими відповідальними компаніями, Zero Waste School з Klitschko Foundation

 

Контакти:

 

Щодо організаційних питань звертайтесь до керівника Центру журналістики Київської школи економіки Андрія Яніцього: [email protected], 0506959537