fbpx

Агровигляд України

KSE Агроцентр

Агровигляд України – прогнозні оцінки аграрних ринків та аграрного сектору України, та однойменний консорціум у складі Поліського національного університету, Національного університету біоресурсів і природокористування та Центру досліджень продовольства та землекористування при Київській Школі економіки створено для розробки оцінок розвитку аграрного сектору України, та забезпечення українського уряду, суспільства та інших зацікавлених сторін у достовірних і багатофакторних даних стосовно стану аграрного сектору в Україні.

 

Фахівці консорціуму використовують ряд методологій, основною з яких є системна модель Агмемод. Модель AGMEMOD використовується для розробки щорічних прогнозів для ринків сільськогосподарських товарів для країн-членів ЄС та інших окремих країн, зокрема для України. Крім того, модель також використовується в контексті сценарного аналізу для оцінки потенційних наслідків різних політик та шоків на ринки сільськогосподарських товарів.

 

Інформаційна діяльність консорціуму підтримується проєктом Німецько-Української двосторонньої кооперації “Німецько-Український агрополітичний діалог”.

Про оцінки Агровигляд України

Україна давно є важливим експортером основних продуктів харчування. Проте повномасштабне вторгнення рф завдало серйозних пошкоджень та втрат аграрному сектору (KSE), що призвело до збільшення волатильності світових цін  на товари та загострення проблем продовольчої безпеки у світі.

 

В цьому контексті створення справедливих та точних прогнозів для аграрного сектору України стає необхідністю. Для цієї мети використовується модель часткової рівноваги AGMEMOD — економетрична, динамічна, багатокраїнна та багаторинкова модель. Модель охоплює всі держави-члени ЄС та деякі країни, що не входять до ЄС, включаючи Україну, країни Балкан, Казахстан, зі стилізованою версією решти світу (RoW). Вона надає щорічні прогнози для основних ринків сільськогосподарських товарів. Ці ринки моделюються за допомогою рівнянь, які враховують попит і пропозицію, рівні запасів, міжнародну торгівлю та ринкові ціни, відображаючи реакцію економічних агентів на зміни цін та зовнішні фактори, такі як аграрна політика, ВВП, валютні курси, імпортні тарифи та інші фактори.

 

Проєкт присвячений регулярному оновленню моделі новими даними для реагування на швидко змінюване політичне середовище. Основна мета полягає у створенні прогнозів, які не лише сприятимуть формулюванню обізнаних політик, але й підвищать прозорість ринку для вітчизняних аграрних підприємств та наших закордонних союзників. Крім того, ці зусилля спрямовані на забезпечення довгострокової відповідності європейським цілям сталого розвитку, сприяючи стратегічному та згуртованому підходу до розробки аграрної політики та розвитку ринку.

Публікації

Події