fbpx

Агровигляд України

KSE Агроцентр

Агровигляд України – прогнозні оцінки аграрних ринків та аграрного сектору України, та однойменний консорціум у складі Поліського національного університету, Національного університету біоресурсів і природокористування та Центру досліджень продовольства та землекористування при Київській Школі економіки створено для розробки оцінок розвитку аграрного сектору України, та забезпечення українського уряду, суспільства та інших зацікавлених сторін у достовірних і багатофакторних даних стосовно стану аграрного сектору в Україні.

 

Фахівці консорціуму використовують ряд методологій, основною з яких є системна модель Агмемод. Модель AGMEMOD використовується для розробки щорічних прогнозів для ринків сільськогосподарських товарів для країн-членів ЄС та інших окремих країн, зокрема для України. Крім того, модель також використовується в контексті сценарного аналізу для оцінки потенційних наслідків різних політик та шоків на ринки сільськогосподарських товарів.

 

Інформаційна діяльність консорціуму підтримується проєктом Німецько-Української двосторонньої кооперації “Німецько-Український агрополітичний діалог”.

Про оцінки Агровигляд України

Україна давно є важливим експортером основних продуктів харчування. Проте повномасштабне вторгнення рф завдало серйозних пошкоджень та втрат аграрному сектору (KSE), що призвело до збільшення волатильності світових цін  на товари та загострення проблем продовольчої безпеки у світі.

 

В цьому контексті створення справедливих та точних прогнозів для аграрного сектору України стає необхідністю. Для цієї мети використовується модель часткової рівноваги AGMEMOD — економетрична, динамічна, багатокраїнна та багаторинкова модель. Модель охоплює всі держави-члени ЄС та деякі країни, що не входять до ЄС, включаючи Україну, країни Балкан, Казахстан, зі стилізованою версією решти світу (RoW). Вона надає щорічні прогнози для основних ринків сільськогосподарських товарів. Ці ринки моделюються за допомогою рівнянь, які враховують попит і пропозицію, рівні запасів, міжнародну торгівлю та ринкові ціни, відображаючи реакцію економічних агентів на зміни цін та зовнішні фактори, такі як аграрна політика, ВВП, валютні курси, імпортні тарифи та інші фактори.

 

Проєкт присвячений регулярному оновленню моделі новими даними для реагування на швидко змінюване політичне середовище. Основна мета полягає у створенні прогнозів, які не лише сприятимуть формулюванню обізнаних політик, але й підвищать прозорість ринку для вітчизняних аграрних підприємств та наших закордонних союзників. Крім того, ці зусилля спрямовані на забезпечення довгострокової відповідності європейським цілям сталого розвитку, сприяючи стратегічному та згуртованому підходу до розробки аграрної політики та розвитку ринку.

Меморандум про співпрацю Мінагрополітики та KSE

Міністерство аграрної політики та продовольства України та громадська організація «Інститут Київська Школа Економіки» уклали Меморандум про співпрацю. Документ підписали виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький та президентка громадської організації «Інститут Київська Школа Економіки» Наталія Шаповал.

 

Аналітична підтримка з боку Київської школи економіки буде охоплювати основні товарні ринки. Зокрема, зернові та олійні культури, овочеві, баштанні, технічні культури, тваринництво та тваринницьку продукцію, ГМО, органічні товари, аквакультуру, рибництво. Згідно з Меморандумом сторони використовуватимуть сучасні інструменти аналізу та моніторингу для оцінки результатів впровадження розроблених Мінагрополітики стратегій розвитку аграрного сектору.

Публікації

Події

Семінар Європейської Комісії з питань сільськогосподарських структур та сільського населення, “Сільські громади та аграрний сектор в Україні” KSE Агроцентер, 3 жовтня 2024 року

Конференція CEECON24 у Берліні, жовтень 2024

Вступ (по-)воєнної України до ЄС: наслідки для агро-продовольчих ринків

Семінар Європейської Комісії з питань можливого впливу розширення ЄС на сільськогосподарське виробництво та торгівлю, “Огляд українських продовольчих ланцюгів поставок та прогноз на майбутнє” KSE Агроцентер, 4 липня 2024

Конференція “World Outlook” в Парижі, липень 2024

Експертна зустріч у Брюсселі: Агровигляд України 2024-2033

Експертна зустріч «Агровигляд України 2024-2033», 07.03.2024

Серія дискусій KSE Агроцентру. Дискусія 1: Агровигляд України 2023-2030

Тренінг AGMEMOD у Брауншвейзі, листопад 2023 року

Конференція «World Outlook» у Брауншвейзі, червень 2023