fbpx
profile-photo

Оксана Цюпа

Кандидатка економічних наук, заступниця керівниці проєкту «Ґендерне бюджетування в Україні»

Біографія

Оксана Цюпа досвідчена практикиня у бюджетній сфері – начальниця відділу фінансування галузей невиробничої сфери Головного фінансового управління Івано-Франківської обласної державної адміністрації (2004 р.). Була однією з тих, хто закладав основи нової організації бюджетної системи, задекларовані Бюджетним кодексом України у 2001 році.

У 2011 році долучилась до міжнародної технічної діяльності в Україні і почала працювати місцевою експерткою пілотного проєкту «Ґендерно-орієнтоване бюджетування на місцевому рівні в Україні» за підтримки Шведської агенції міжнародного співробітництва та розвитку (SIDA), який став передумовою повномасштабного 7-річного проєкту, який надавав консультативну підтримку Міністерству фінансів України у впровадженні ґендерно орієнтованого підходу в бюджетний процес. З 2014 року Оксана – національна експертка Проєкту «Ґендерне бюджетування в Україні», з 2017 року – заступниця керівниці Проєкту.

Оксана Цюпа має багаторічний досвід проведення лекцій, тренінгів, семінарів для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування у сфері управління державними фінансами, ґендерної рівності та ґендерно орієнтованого бюджетування.