fbpx
profile-photo

Оксана Сироїд

Віцепрезидентка з публічної політики та врядування Київської школи економіки

Біографія

Оксана Сироїд є випускницею Оттавського університету, у якому здобула ступінь LL.M. (Master of Laws). Має ступінь магістра права Київського національного університету імені Тараса Шевченка (2002) та ступінь бакалавра політології Національного університету «Києво-Могилянська академія» (1997).

Почала професійну діяльність у 1994 як помічниця Михайла Гориня, голови Української республіканської партії, пізніше працювала помічницею народного депутата Ігоря Юхновського, експертом Секретаріату Кабінету Міністрів України та у різних міжнародних проектах.

З 2004 до 2012 займала позицію національного менеджера з верховенства права в Офісі Координатора проектів Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

З 2012 до 2014 — директорка Всеукраїнського благодійного фонду «Українська правнича фундація».

У 2014 була обрана народним депутатом України і до 2019 обіймала посаду заступника Голови Верховної Ради України. Ініціаторка і авторка низки законопроектів в царині правосуддя, правопорядку, правничої освіти, національної безпеки та оборони, місцевого самоврядування.

З 2017 є співголовою Львівського безпекового форуму.

З 2007 року викладає у Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Викладала на програмі MBA in Public Administration у МІМ-Київ. З 2018 року є викладачкою на магістерській програмі з публічної політики та врядування у Київській школі економіки. На початку 2021 року призначена віцепрезиденткою з публічної політики й урядування Київської школи економіки.

Оксана Сироїд – співавтор підручників з адміністративної юстиції та написання судових рішень, науковий редактор перекладів у сфері філософії права. Координує і провадить дослідження у царині глобальної та національної безпеки, критичної інфраструктури.