Основи публічної політики

Опис

Курс має на меті ознайомити студентів з основними принципами процесу розробки політики та навчити застосовувати їх для аналізу державної політики в Україні. Перша частина курсу представляє основні концепції аналізу державної політики. Кожна лекція присвячена іншому етапу “циклу політики” (встановлення порядку денного, впровадження та оцінка).

Під час кожної з цих лекцій студенти отримають критичні знання про основні теми в теорії та практиці державної політики. Навчання передбачає систематичне вивчення основних питань, що виникають у процесі розробки, впровадження та оцінки стратегічної політики. Цей курс також заохочує критично оцінити основні тенденції формування сучасної державної політики.

Друга частина направлена на ознайомлення з історичною перспективою процесу державної політики в Україні, реформуванням української держави, суспільства та економіки з початку 1990-х років до наших днів. Студентами буде розглянуто як політичні інститути та державна політика формувалися (часто – мимоволі) політикою та (прихованими) ідеологіями; як нестача політичних рішень призвела до реакційного прийняття рішень (“політика неполітичних”), що призвело до політичної, соціальної та економічної стагнації. Окрім того, буде розглянуто політики в конкретних сферах, таких як державне управління, державні фінанси, грошова система, енергетика, освіта, охорона здоров’я, благополуччя.

Студенти навчатимуться на основі наукових досліджень, політичних документів, законодавства, звітів, підготовлених міжнародними організаціями, українськими аналітиками та дослідниками. Аби отримати глибокі знання, ми запросимо спікерів обговорити політику у конкретних секторах державного управління. Основною метою цього курсу є надати студентам розуміння того, як виявляти та управляти найбільш поширеними політичними перешкодами для розробки політики в різних сферах.

Цей курс допоможе студентам розвинути їхнє розуміння того, чому часто не досягаються бажані зміни політики, шляхом визначення варіантів вирішення загальних проблем.