fbpx

Україна: кліматичні зміни та розвиток. Дослідження способів помʼякшення наслідків та адаптації до змін клімату сільським господарством

За підтримки Світового банку, Центр досліджень продовольства та землекористування (KSE Агроцентр) проаналізував роль, переваги та витрати на застосування кліматично адаптованих технологій у сільському господарстві України. Проєкт був спрямований на дослідження впливу кліматично адаптованих технологій на продуктивність аграрного сектору, рівень викидів парникових газів, а також розробку рекомендацій Урядові щодо посилення заходів у відповідь на зміни клімату.

У рамках проєкту були оцінені переваги вжиття заходів та потенційні втрати від відсутності кліматичного реагування, труднощі у впровадженні кліматично адаптованих технологій та державна підтримка сільського господарства в Україні. Крім того, проведено порівняльний аналіз підходів до  впровадження кліматично адаптованого сільського господарства (наприклад, технології точного землеробства, ощадливого зрошення) у розрізі вартості впровадження та впливу на викиди парникових газів. Проєкт завершився розробкою конкретних рекомендацій щодо трансформації державних видатків для забезпечення оптимального впливу сільського господарства на зміну клімату.

Презентація результатів:

Звіт про клімат і розвиток України: Сільське господарство