fbpx

Центр соціологічних досліджень, децентралізації та регіонального розвитку

На головну

Стійкість

Стійкість України до військової агресії російської федерації спочатку викликала здивування, а згодом і захоплення серед мільйонів людей по всьому світу. Як і Збройні Сили України, так і державні інституції, громади та місцева влада продемонстрували неабияку стійкість у перший рік повномасштабної війни. Органи місцевого самоврядування адаптувалися до різного роду викликів, впроваджували унікальні програми та політики, часом припускаючись помилок та стикаючись з проблемами. Весь цей досвід є цінним для подальшого розвитку стійкості на місцевому рівні.

Йдеться про специфічну ефективність, яку ми називаємо стійкістю. Саме цей фактор сприяв здатності органів місцевого самоврядування, волонтерів та місцевого населення працювати разом, щоб впоратися з викликами, з якими зіткнулися місцеві громади.

Проєкти:


Де Централізація? Тенденції взаємодії місцевого самоврядування та органів державної влади на місцях

Висновки дослідження спираються на 30 інтерв’ю з очільниками громад в систематично відібраних громадах 5 областей, щоб охопити схожі за типами громади, 5 інтерв’ю з головами чи заступниками ОВА, 6 інтерв’ю з очільниками РВА в досліджуваних областях, 4 інтерв’ю з представниками регіональних офісів міжнародного співробітництва в досліджуваних областях та 2 інтерв’ю очільниками регіональних напрямків найбільших донорських організацій в Україні, що працюють в досліджуваних громадах.


Місцева демократія та стійкість в Україні: досвід реагування громад на кризи під час війни

Використовуючи змішаний підхід, дослідження включає кількісний аналіз оригінальних опитувань місцевих органів влади та якісний аналіз онлайн-інтерв’ю та думок, зібраних методом фокус-груп. Спираючись на попередні опитування, проведені у 2021 році до повномасштабного вторгнення та в перший рік російського повномасштабного вторгнення у 2022 році, це дослідження дозволяє простежити розвиток ролі місцевої демократії у суспільній стійкості України.


Програма “Підтримка реформи децентралізації в Україні” (U-LEAD з Європою. Фаза ІІ)

Дослідження стійкості територіальних громад до викликів війни та впливу на неї реформи децентралізації є частиною довгострокового дослідження Центру соціологічних досліджень, децентралізації та регіонального розвитку KSE у партнерстві з Програмою “U-LEAD з Європою”, що фінансується ЄС та його країнами-членами – Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією.


“Стимулювання цивільно-військового партнерства для розбудови стійкості України перед лицем російської військової агресії”

Проєкт проводився у вересні-грудні 2022 року за ініціативи Командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України та за фінансової підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні. Ключовою ціллю проєкту було дослідити існуючі взаємозв’язки між різними акторами, що залучені до військово-цивільного співробітництва.


Програма PeaceRep’s в Україні разом з London School of Economics and Political Science

Дослідження PeaceRep в Україні спрямовані на поглиблення розуміння війни та підтримку поточних заходів реагування на конфлікт. PeaceRep’s Ukraine надає дані та аналіз соціальної інфраструктури, економіки та інституцій з метою підтримки української демократії та територіальної цілісності у поєднанні з правами людини та безпекою у ширшому регіоні. Дослідницький проєкт “Mapping Ukraine’s democratic space” має на меті надати детальне розуміння еволюції та впливу війни на Україну в різних локальних географічних регіонах.


Політичні та медіа публікації 

2024 – Де Централізація? Тенденції взаємодії місцевого самоврядування та органів державної влади на місцях

2024 – Mapping Ukraine’s Democratic Space: Part 2

2024 – Прозорість чи допомога армії? Що впливає на довіру до місцевого самоврядування в Україні? (VoxUkraine)

2023 – Резюме дослідження “Мапування демократичного простору України в 40 населених пунктах”

2023 – Мапування демократичного простору України у 40 населених пунктах (Звіт першої хвилі)

2023 – Пояснення стійкості України до російського вторгнення: Роль місцевого самоврядування та реформи децентралізації.  PONARS

2023 – Фактори стійкості громад під час війни. Дослідження впливу економіки, управління та залученості

2023 – Міжнародні партнерства як один із чинників стійкості українських громад. Що робити громадам, які досі не мають партнерів?

2023 – Фактори стійкості громад під час війни. Дослідження впливу економіки, управління та залученості

2023 – “Військовий” ПДФО: як може змінитися система розподілу податку і до чого це призведе

2023 – Рік досвіду: Управлінські процеси та стійкість територіальних громад до викликів війни

2022 – Стійкість громад. Звіт про дослідження

2022 – Що робить територіальні громади стійкими – перші уроки після 24 лютого


Академічні публікації 

 2023 – Обґрунтування стійкості України до російського вторгнення: Роль місцевого самоврядування. Журнал: Governance.