fbpx

Управлінські процеси та стійкість територіальних громад до викликів війни. Звіт про дослідження.

Проєкт «Стимулювання цивільно-військового партнерства для побудови стійкості України в умовах російської військової агресії» проводився у вересні-грудні 2022 року за ініціативи командування Сил територіальної оборони ЗСУ за фінансування фонду Ганнса Зайделя в Україні.

Ключовою ціллю проєкту було дослідити існуючі взаємозв’язки між різними акторами, що залучені до військово-цивільного співробітництва. Для цього було проведено 75 глибинних інтерв’ю та 8 стратегічних сесій з представниками місцевого самоврядування, державних органів на місцях, волонтерів та представників організацій, залучених до діяльності з розвитку стійкості та реагування на кризи, спричинені повномасштабним наступом росії. Глибинні інтерв’ю були проведені соціологічною агенцією ФАМА.

Результати аналізу цивільно-військового співробітництва не є публічними та передані командуванню Сил територіальної оборони ЗСУ, проте для органів місцевого самоврядування Центр підготував звіт із презентацією проблем та кращих практик в управлінських процесах прогнозування та реагування на кризи, спричинених повномасштабною війною в Україні на місцевому рівні. Документ фокусується на практиках органів місцевого самоврядування та поділений на такі блоки: “Стратегічне продумування загроз та плану відповідей”, “Комунікація” та “Координація зусиль (співпраця)”.

Матеріалу звіту направлені як на підняття питання досі актуальних викликів для органів місцевого самоврядування, так і на висвітлення шляхів їх вирішення для ОМС.  

Ознайомитись зі звітом: Стійкість громад. Звіт із дослідження