fbpx

Опитування бізнесу “Бізнес-пульс 2022. Україна”

Із початком вторгнення рф на територію України бізнес вже поніс більше $13 млрд прямих збитків, у т.ч. більше $6 млрд у сільському господарстві. Наразі зусилля Уряду та міжнародних партнерів зосереджені на забезпеченні військової переваги над противником на полі бою. Натомість, потреби у відбудові гостро відчуваються, тому діагностика та моніторинг стану бізнесу є ключовою задачею. Разом із Агроцентром Київської школи економіки, Світовий банк запустив проєкт з моніторингу стану підприємств шляхом багаторазового опитування бізнесу. 

Реалізація проєкту 

Проєкт розроблений для виконання у кілька етапів, в рамках яких KSE Агроцентрентр разом із партнерами розробляє навчальні матеріали для інтервʼюєрів, забезпечує процес приготування до інтервʼю та контролює якість зібраних даних. 

Для забезпечення якісної роботи, ми протестували анкету, створили навчальні матеріали і розробили систему оцінки знань для понад 40 інтервʼюєрів. 

Протягом реалізації проєкту, наша команда проводить постійний моніторинг активності та якості зібраних даних. Ми відслідковуємо час інтервʼю,  кількість заповнених анкет та загальний рівень залученості інтервʼюєрів. Паралельно до цього ми розробили та імплементували систему забезпечення якості даних, яка відслідковує кількість винятків/нетипових значень, рівень наповнення та цілісності даних через порівняння, наприклад, економічних показників між підприємствами одного розміру, що працюють в одному секторі. 

Партнери проєкту: VKURSI, Adelina 

Результати проєкту по закінченню першої хвилі опитування.

В рамках проєкту були проведені заходи “Підтримка бізнесу та післявоєнна відбудова” для залучення зацікавлених сторін, забезпечення широкої участі та обговорення наступних кроків в аналізі.