Огляд результатів виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС: розвиток ринків

1 липня 2021

«Огляд результатів виконання Угоди про асоціацію та ПВЗВТ між Україною та ЄС: розвиток ринків», підготованого Центром аналізу міжнародної торгівлі Trade+ при Київській школі економіки

24 червня Віце-президент з економіко-політичних досліджень та Голова KSE Institute Наталія Шаповал взяла участь у конференції Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції з презентацією огляду.

Автором звіту є дослідниця Центру Trade+ Світлана Таран. У документі презентується огляд основних результатів розвитку шести окремих ринків у відповідності до вимог договору між Україною та ЄС протягом 2015-2020 років.

Зокрема, звіт визначає основні інституційні і структурні зміни під час запуску шести ринків у відповідності до європейських правил, а саме:

  •       ринку публічних закупівель,
  •       ринку органічної продукції,
  •       ринку меду,
  •       ринку електронних довірчих послуг,
  •       ринку природного газу та
  •       ринку електроенергії.

Ці ринки вже демонструють значний рівень адаптації законодавства та його імплементації, а також є важливими для транскордонної торгівлі та секторальної інтеграції у Єдиний цифровий ринок ЄС, енергетичний ринок ЄС, приєднання України до Європейського зеленого курсу тощо.

Для кожного ринку автор звіту розглянула зміни кількості учасників і розміру ринку, розвиток інфраструктури ринків, впровадження нових ринкових інструментів та розвиток нових сегментів ринку, вплив на конкуренцію і прозорість, досягнення сумісності і інтеграції у внутрішній ринок ЄС. Також визначаються наступні кроки і виклики в процесі подальшого розвитку ринків для досягнення повної відповідності європейським нормам.