fbpx

Ринки у фокусі для українського експорту

October 4, 2019

У цьому дослідженні експерти Trade+ проаналізували Експортну стратегію України, а також провели аналіз даних щодо торгівлі України з іншими країнами і даних світової торгівлі. У результаті ми отримали перелік країн, з якими Україна має потенціал до інтенсифікації двосторонньої торгівлі. Використання оціненого потенціалу призведе до значного збільшення обсягів українського експорту. Загальна сума недоторгованості (різниця між потенційним експортом, розрахованим за гравітаційною моделлю, та реальним експортом до країни), яку Україна може надолужити з цими країнами, складає 12,98 млрд дол. США, що складає 179% від обсягу експорту до цих країн у 2017 році.

Визначений у результаті дослідження перелік першої двадцятки найбільш привабливих для торгівлі країн значною мірою відповідає переліку ринків у фокусі Експортної стратегії: співпадають такі країни, як США, Канада, 8 країн ЄС (Ірландія, Швеція, Словенія, Німеччина, Данія, Великобританія, Фінляндія, Франція), деякі країни Азії та Європи (Швейцарія, Японія, Китай). Проте в оновленому переліку є й країни, що не увійшли до Стратегії – Південна Корея, Мексика, Катар, В’єтнам, Норвегія, Сінгапур та Гонконг ОАР КНР.

Детальніше у звіті, підготовленому Центром досліджень зовнішньої торгівлі Trade+. 

Центр створено при Київській школі економіки в рамках проекту “Покращення рамкових умов для торгівлі в Україні”, що впроваджується через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH на замовлення Уряду Німеччини.