fbpx

FREE Network

Форум досліджень економік Східної Європи та країн, що розвиваються

Опис

Київська школа економіки є партнером у FREE Network – Форум досліджень економік Східної Європи та країн, що розвиваються. Це спільна ініціатива семи інституцій: SITE (Стокгольм), BEROC (Мінськ), BICEPS (Рига), CEFIR у РЕШ (Москва), CenEA (Щецин), ISET (Тбілісі) та KSE (Київ). Разом ці дослідницькі інститути утворюють потужну мережу провідних наукових експертів з економічних питань країн Центральної та Східної Європи та колишнього Радянського Союзу. Організації також проводять дослідження питань економічного розвитку, ринків, що розвиваються, а також економіки загалом. Публікуючи щотижневу серію аналітичних записок, інститути надають короткий та інформативний аналіз поточних викликів економічної політики у Східній Європі та на ринках, що розвиваються. Публікації ґрунтуються на академічних або прикладних дослідженнях економічної політики.

 

Мета FREE Network – зміцнити зв’язок між академічними дослідженнями та розробкою політик, стимулювати та сприяти міжнародним дискусіям, а також активізувати взаємодію та обговорення з іншими дослідниками, розробниками політики та представниками бізнесу в усьому світі.

 

Як член FREE Network, Київська школа економіки бере участь у щорічній зустрічі всіх організацій та регулярно публікує аналітичні записки. 

 

У 2019 році FREE Network, за підтримки Шведського агентства з міжнародного розвитку (SIDA), заснувало Форум досліджень гендерної економіки (FROGEE). Мета FROGEE – сприяти дискусії про гендерну нерівність, приділяючи особливу увагу регіону Центральної та Східної Європи. Висвітлюючи різні аспекти гендерної нерівності та її наслідки для соціально-економічного розвитку, FROGEE має на меті привернути увагу до питання гендерної рівності як широкої громадськості, так і тих, хто формує політики. Для досягнення цих цілей заплановані публікації аналітичних матеріалів, проведення конференцій, семінарів та воркшопів, а також подальший розвиток дослідницької співпраці з питань гендерної економіки з іншими установами.

 

Як члени ініціативи FROGEE, викладачі та дослідники KSE публікують аналітичні записки, беруть участь у конференціях, семінарах та воркшопах та проводять дослідження гендерних питань. 

 

Серія аналітичних записок FROGEE була розпочата у січні 2020 року публікацією “Економіка дітонародження та заходи пронаталістської політики”. Публікацію доповнюють звіти окремих країн, що висвітлюють питання, які для них найбільш актуальні, обговорюють виклики, проведені реформи та обговорення можливості прийняття інших політик в питанні дітонародження. 

Звіт по Україні англійською та українською мовами. 

 

 

Активності, які проводить KSE, в межах FREE Network та ініціативи FROGEE:

 

Аналітичні записки викладачів та дослідників KSE (англійською мовою)

? How to Liberalise EU-Ukraine Trade under DCFTA: Tariff Rate Quotas. 04.06.2020

?A Decade of Russian Cross-Domain Coercion Towards Ukraine: Letting the Data Speak17.02.2020

?Indexation Formula for Natural Gas Procurement in Ukraine. 10.02.2020

?How to Intensify and Diversify Ukrainian Exports? The Case of Bilateral Trade with Germany. 21.10.2019

?Effects of Civil Confrontation in Social Media. 13.05.2019

?Decentralization, E-Procurement and Efficiency of Public Procurement in Ukraine. 11.03.2019

?Labor Market Adaptation of Internally Displaced People: The Ukrainian Experience. 29.10.2018

?Is War Good for a Country’s Political Institutions?. 20.11.2015

?Non-Tariff Measures in the Context of Export Promotion Policies. 11.05.2015

?Growing Inequalities in Workplace Amenities. 8.12.2014

?Decentralization Reform in Ukraine. 8.10.2014

?The Relationship between Education and Migration. The Direct Impact of a Person’s Education on Migration. 23.06.2014

?Trust and Economic Reforms. 19.05.2014

?The relationship between education and labor market opportunities: the case of Ukraine. 10.03.2014

?The Charity of the Extremely Wealthy. 27.01.2014

?Academic Inbreeding in Ukraine. 9.12.2013

?Between East and West: Regional Trade Policy for Ukraine. 12.09.2011

Усі аналітичні записки, які були опубліковані в межах FREE Network, доступні за посиланням https://freepolicybriefs.org/

 

 

Події, організовані KSE або за участю експертів KSE:

 

?Конференція “The Long Shadow of Transition” відбулася 16-17 грудня 2019 року, організована Стокгольмським інститутом перехідної економіки.

?Конференція  “Policy Lessons After 30 Years of Research on Transition” відбулася 13 вересня 2019 року, організована Центром економічного аналізу (Щецин, Польща) та FREE Network.

?Конференція з питань корупції та антикорупційних політик відбулася 4-5 липня 2019 року, організована Європейським банком реконструкції та розвитку спільно з Міжнародною економічною асоціацією, Київською школою економіки та Стокгольмським інститутом перехідної економіки.