fbpx

Публічна політика: вплив ресурсів, зброї та цінностей на ухвалення політичних рішень

Опис

Людина природно покладається на захист права судом, очікує здорового глузду і добрих намірів від уряду та не довіряє політикам. При цьому саме політики формують уряд і ухвалюють закони, які уряд продукує і на основі яких суд має сказати, що є право. А політиків обирають самі люди. 

 

Як людина, її ставлення до свого життя, свободи і власності формує і стримує політичну систему держави, її конституцію? Як закони запроваджують соціальні зміни і як соціальні зміни знаходять своє відображення в законах? Чи може Україна перемогти у війні з Росією і чи може вона бути успішною? Чому українська влада «ламається»? Як побудувати чесні правила для бізнесу? Чому судові реформи в Україні не забезпечують справедливості?


Відповіді є в природі: природі самої людини, теренах, де люди живуть, ресурсах, що їх оточують. Знання про природу визначає процеси, а отже майбутнє і успіх. Ну і ми не перші, хто про це подумав. До нас були і Платон, і Тарас Шевченко, і Адам Сміт, і Андрей Шептицький. Відповіді на ці питання шукаються тисячоліттями. Кожна нація пізнає їх по-своєму в різні епохи. Ми пізнаватимемо їх крізь призму сучасних українських викликів.