fbpx

Альянс українських університетів

Університети України Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний технічний університет “Дніпровська політехніка”, Національний університет водного господарства та природокористування, Сумський державний університет, Український католицький університет і Київська школа економіки утворюють разом Альянс українських університетів.

 

Ми готові брати на себе відповідальність та активно допомагати державі.

 

Ми віримо у майбутнє України і єдність наших університетів у цей критичний час. Під час війни наші університети продемонстрували стійкість, солідарність та активно підтримували студентів і викладачів.

 

Збереження і розвиток української нації та держави потребує зосередження на людському капіталі, українській культурі та якісних соціальних зв’язках між людьми.

 

Університети відіграють ключову роль у забезпеченні благополуччя людей, сприянні єдності та розвитку суспільства.

 

Спільними зусиллями ми можемо допомогти Україні подолати виклики та забезпечити успішне майбутнє нашої країни.

Наші принципи:

 

• Співпраця та відкритість

 

• Людиноцентричність

 

• Якість

 

• Ефективне управління

 

• Відповідальність

 

• Справедливий внесок

 

• Етика

 

• Забезпечення академічного результату

 

• Соціальна відповідальність

 

• Український територіальний та інтелектуальний суверенітет

Наші принципи:

 

• Співпраця та відкритість

 

• Людиноцентричність

 

• Якість

 

• Ефективне управління

 

• Відповідальність

 

• Справедливий внесок

 

• Етика

 

• Забезпечення академічного результату

 

• Соціальна відповідальність

 

• Український територіальний та інтелектуальний суверенітет

Від початку війни, університети-учасники Альянсу продемонстрували стійкість і  активну підтримку студентів та викладачів – адаптуються і продовжують навчання на кампусах, створюють нові дистанційні програми, знаходять можливості додаткового фінансування і зростання.

Стійкі університети створюють нові академічні зв’язки і спільноти.

Історичні події, перетворюють сильні українські університети на надійних партнерів один для одного і для міжнародних організацій, форсують створення нового академічного майбутнього.

Альянс українських університетів

Київська школа економіки

(Київ)

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

(Київ)

Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»

(Дніпро)

Національний університет водного господарства та природокористування

(Рівне)

Сумський державний університет

(Суми)

Український католицький університет

(Львів)

Альянс Українських Університетів відкритий до приєднання нових закладів вищої освіти України. Для того, аби подати заявку на членство в Альянсі, заповнюйте форму

Дякуємо за фотографії @lashchykova.photographer

за підготовку креативних скетчів – @mashikas_art

Обʼєднуємо провідні українські та міжнародні університети з метою мобілізації найкращих талантів і консолідації передових знань задля повоєнного відновлення України. Наша мета – глобальна інтеграція української вищої освіти, а саме:

 

• Підтримка культури академічної доброчесності та культури освітнього експерименту в університетах

 

• Запровадження та підтримка соціальної відповідальності та солідарності

 

• Відкритість до партнерства із зацікавленими сторонами, яким небайдуже відродження України як процвітаючої і демократичної європейської держави

Тимофій Брік

 

«Коли ви як університет працюєте з міжнародними партнерами, вам часто говорять, що ви класні, що вам хочуть допомогти. Але часто ці партнери також запитують, а де ж ваша коаліція, де ваші партнери? Це об’єднання важливе як для закладів освіти, так і для міжнародних партнерів, які шукають можливостей допомогти. 

 

Усі разом ми маємо показати проактивну позицію, що ми не очікуємо допомоги від держави, ми розуміємо, що державі зараз складно, що ресурсу мало. Тому як проактивні освітні інституції ми можемо запропонувати щось від себе. Як університет ми вже маємо гарні міжнародні освітні контакти, у нас є гарний досвід міжнародного фандрейзингу, у нас є потужна наука. Ми готові ділитися і експертизою, і досвідом, і ресурсами. Ми також підтримуємо ідею масштабування досвіду українських університетів, адже цей досвід може підсилити інших», Тимофій Брік, ректор Київської школи економіки. 

Тарас Добко 

 

«Навіщо об’єднуватися в Альянс університетів? По-перше, нас об’єднують спільні задачі та виклики. В найближчому майбутньому я вбачаю три основні площини для спільної дії або три питання, на які кожен університет повинен дати відповідь. Перше – в нас буде дуже багато ран після цієї війни. Вони вже є. І нам потрібно долучитися до їхнього лікування, до зцілення. Друге – це є виклики з відновлення та модернізації України. В університетах є експертиза, нею потрібно ділитися, адже кожен із ЗВО має свою сильну сторону. І третя важлива річ полягає в тому, як багато міжнародних дверей відчинилося. Це є прекрасна нагода утверджувати те, що ми в університеті називаємо українським порядком денним на міжнародній арені», Тарас Добко, перший проректор Українського католицького університету.

Володимир Бугров

 

«Проблеми наших університетів багато в чому залежать від відсутності в держави і суспільстві загальної візії майбутнього, що дозволяє на нього впливати. Однак тут сьогодні є саме те середовище, яке може формувати порядок денний і для Комітету Верховної Ради, і для Міністерства освіти і науки, і для багатьох інших інституцій, з якими ми співпрацюємо. Якщо ми не зробимо цього зараз, в цей час, коли є вікна можливостей, я боюся, що ми цього не зробимо ніколи. Я би хотів, щоб наш Альянс став своєрідним промоутером не йти вслід, а створювати візію наперед. Що ми можемо тут дати? Ми готові інвестувати в Альянс найцінніше, що у нас є – талановитих людей, яких в університеті багато», Володимир Бугров, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Олександр Азюковський

 

«Університети, що увійшли до Альянсу, безперечно відчувають свою відповідальність за майбутнє України. Ми не перебуваємо в режимі очікування, ми здійснюємо активний вплив шляхом якісної підготовки наших студентів, майбутніх фахівців. А, отже, вже сьогодні формуємо наше завтра, вже сьогодні відбувається відбудова України. Будь-які технології по суті мертві, якщо не буде людей, які здатні ефективно ними користуватись. Тож активна позиція до внутрішніх змін, розкриття свого внутрішнього світу, праця з роботодавцями, бізнесом, закордонними партнерами – це якраз те, що, на наш погляд, може корисно принести наш університет з нашою командою разом із такими почесними однодумцями», – Олександр Азюковський, ректор Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».

Андрій Подлевський

 

«Ми приєдналися до Альянсу університетів тому, що розділяємо цінності його учасників. Я особисто як батько, і як проректор хочу, щоб наше майбутнє не їхало закордон шукати кращої долі, а мало можливість безпечно, якісно, інноваційно отримувати те, що йому потрібно, тут. Університети мають бути місцем, де надихають, трансформують особистість, вражають як абітурієнтів, так і дорослих. В найближчі роки державі буде не викликів у сфері освіти та відтоку талантів, будуть інші стратегічні задачі. Тож нам потрібно взяти на себе цю відповідальність на рівні регіонів і громад», – Андрій Подлевський, проректор Національного університету водного господарства та природокористування.

Костянтин Кириченко

 

«Наш університет знаходиться у прикордонному регіоні. І ми маємо показувати ворогу, що Україна об’єднана, незважаючи на війну. Це посилює нас як державу і як спільноту. 

 

Що ми можемо привнести до Альянсу? По-перше, ми стійкі і змогли побороти перші місяці окупації, бо ми університет смартфонів, ми діджиталізовані. Ми готові ділитися досвідом і бачимо в цьому майбутнє. Запорука стійкості у тому, що можемо оперувати великими даними, а університет – це метадані, це потужна інформаційна система.

 

Друге – це міжнародна співпраця або ж свідома інтернаціоналізація, адже зараз відбувається безпрецедентна підтримка міжнародної спільноти для України. Розбудова інфраструктури для роботи на міжнародному рівні, готовність наших науковців до міжнародної співпраці –  це те, чим ми готові ділитися, адже маємо позитивний досвід», –  Костянтин Кириченко, помічник ректора, начальник управління міжнародного співробітництва Сумського державного університету.

Кожен університет має власний унікальний досвід під час війни, до прикладу: оцінка збитків завданих бойовими діями, створення реабілітаційних служб, підтримки переміщених студентів і викладачів, прогнозування потреб місцевих громад тощо. Ми прагнемо, аби академічні кола стали платформою для об’єднання зусиль бізнесу, місцевої влади та громадянського суспільства. Яким чином?

 

• Залучення талантів до проєктної співпраці: міжуніверситетські та міждисциплінарні команди консультуються з національними, регіональними та місцевими органами влади, а також зовнішніми експертами з бізнесу та міжнародної академічної спільноти, щоб використати передові інновації та дослідження у післявоєнному відновленні України.

 

• Експертна оцінка та рекомендації: команди дослідників проведуть оцінку збитків, завданих війною економіці, інфраструктурі та навколишньому середовищу; надаватимуть органам влади рекомендації та прогнози щодо оцінки ризиків для планів відновлення.

 

Залучення найкращого міжнародного досвіду: Альянс залучатиме вищі навчальні заклади США та Європи до відновлення України у післявоєнний період, зокрема шляхом проведення спільних дослідницьких проєктів, підтримці віртуального та очного навчання за кордоном для українських студентів, залученні науковців та студентів до проєктів з післявоєнного відновлення.

Про перших учасників Альянсу

Київська школа економіки

(Київ)

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

(Київ)

Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»

(Дніпро)

Національний університет водного господарства та природокористування

(Рівне)

Сумський державний університет

(Суми)

Український католицький університет

(Львів)

Альянс Українських Університетів відкритий до приєднання нових закладів вищої освіти України. Для того, аби подати заявку на членство в Альянсі, заповнюйте форму за посиланням: http://bit.ly/3Ff0Kfi 

З додаткових питань звертайтеся:

 

Максим Старишко,

 

проєктний менеджер Альянсу

 

[email protected], +380 96 755 15 10

Зі статутом та етичним кодексом Альянсу Українських Університетів можна ознайомитися за посиланням: ___