Міністерство аграрної політики та продовольства, Держгеокадастр спільно з KSE презентували «Огляд стану земельних відносин в Україні»

30 серпня 2021

30 серпня під час прес-конференції «Два місяці ринку землі – перші результати» відбулася презентація інформаційно-аналітичного бюлетеня «Огляд стану земельних відносин в Україні». Бюлетень створений спільними зусиллями Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру й Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки.

У прес-конференції взяли участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Дзьоба, перший заступник Голови Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру Анатолій Мірошниченко   та доцент Київської школи економіки, керівник Центру досліджень продовольства та землекористування Олег Нів’євський.

Під час презентації керівник Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Олег Нів’євський поділився аналітичними даними огляду із більш детальною аналітикою щодо цін купівлі-продажу земельних ділянок.

«Ціни угод купівлі-продажу – це дуже важлива інформація в рамках ринку землі. Чим більше ми знаємо про ціни на ринку, тим краще відбуваються угоди, і тим менше місця залишається для непрозорих речей. Законодавство передбачає норму про обов’язкову реєстрацію цін на земельні ділянки. Але наразі тільки 54% угод мають зафіксовану ціну в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно» – зазначив дослідник.

За його словами, питання полягає у площині співпраці з Міністерством юстиції України – яким чином працює нотаріат, який відповідає за реєстрацію цін. Для автоматизованого моніторингу функціонування ринку земельних відносин потрібно працювати над повнотою цін та уніфікованим форматом введення даних до реєстру.

Детальніше у бюлетені «Огляд стану земельних відносин в Україні»: https://kse.ua/wp-content/uploads/2021/08/Land-Review-August-20210828-final-1.pdf