З початку повномасштабного вторгнення ми створили платформу RE:empower RE:locate RE:start для допомоги бізнесу, що релокується. Тут бізнес може отримати безкоштовну консультацію для відновлення роботи – від вибору безпечної області для релокації до зміни фінансової моделі.
“Наша мета – принести користь бізнесу в цей складний час. Максимально практично разом пропрацювати те, що дасть швидкий результат і підвищить ефективність, і те, що дозволить уникнути помилок.”
Олег Зубченок, випускник МВА в KSE, експерт з консалтингу, ментор команд CyberAccelerator UA
Бізнес завжди про людей – це особиста історія та історія особистості. Сьогодні ми ділимося з вами історією успіху Тараса Парандія, засновника компанії “Димне м’ясо від Тараса”.
У червні 2020 року українське видання Forbes присвоїло компанії звання “Вибір аудиторії” серед малих виробників України. Для Тараса компанія стала справою життя, справжнім покликанням. З початком розгорнутого вторгнення бізнес був змушений релокуватися до Рівненської області та звернувся за консультацією на Платформу – розповідаємо, як це було:
Platform KSE: Чому ви вирішили релокуватися?
Тарас: Ми відчули потребу запустити новий продукт, який вимагав наявності особливої техніки – автоклавів, яких у нас не було на виробництві в Києві. А якщо додати невизначеність щодо поставки сировини та взагалі добирання персоналу на роботу в столиці на той час, то прийняли рішення відкрити виробництво у Рівному.
Platform KSE: Як планували релокацію та з якими викликами зіштовхнулися?
Тарас: Плану, як такого, не існувало. Був запит на певні приміщення і наявність техніки. На початку звернулись до Рівненської ОДА за допомогою і вже за кілька днів знайшли і перше і друге. Планувати в такі часи вкрай важко, тут швидше робити правильні речі і перевіряти їх на практиці.
Одна з найважливіших речей – це було знаходження оборотного капіталу, так як дебіторська заборгованість була заморожена, а для здійснення будь-яких дій по запуску нового продукту вкрай необхідні були кошти.
Platform KSE: Що саме планували змінити в роботі бізнесу і чому обрали Платформу?
Тарас: Ми хотіли перебудувати відділ продажу та цінову пропозицію, адаптувати маркетинг, запустити нові продукти та вийти на експорт. До вас порекомендували звернутись в ініціативній групі по реклокації бізнесу в Рівненській області.
Platform KSE: Які враження від отриманих консультацій?
Тарас: У процесі виникає ще більше питань ніж до моменту, коли його розпочали. Це свідчить що працюємо у правильному напрямку, а кількість інформації зараз означає, що ми прискорюємо свій ріст не “смакуючи” ці речі в “звичному” темпі.
“Основний виклик – м’яко підштовхнути власників та засновників бізнесу не винаходити велосипед у менеджменті, а більш впевнено користуватися розрахунками в Excel та бізнес-кейсами, спрямовуючи енергію на продукт, інновації та знання ринку.”
Олег Зубченок, випускник МВА в KSE, експерт з консалтингу, ментор команд CyberAccelerator UA
Platform KSE: Які плани на майбутнє та у вашій діяльності в Україні?
Тарас: Наразі один з напрямів повинен вийти на міжнародний рівень, а основна лінійка готується до експорту.
Зараз компанія “Димне м’ясо від Тараса” активно розробляє продуктову лінійку і, сподіваємося, скоро поціновувачі димних смаколиків матимуть змогу поласувати новинками. А ми скоро напишемо про нові успіхи Тараса.
Хочете мати власну історію успіху бізнесу? Завітайте на Платформу з релокації RE:empower RE:locate RE:start для безкоштовної консультації експертів KSE Graduate Business School