fbpx

#GlobalMinds4Ukraine

Марафон лекцій на підтримку України

Публічні лекції KSE з провідними світовими інтелектуалами демонструють солідарність з Україною та підвищують український інтелектуальний суверенітет. До підтримки України приєднуються науковці, економісти, політологи з усього світу. Марафон лекцій від KSE триває – нижче наведено список спікерів, з якими будуть дискусії найближчими днями. и можете приєднатися до лекції через Zoom, переглянути у записі – на YouTube-каналі проєкту або ж прослухати у форматі подкасту.

Анонси лекцій

Ознайомитись

Деніел Канеман – американо-їзраїльский психолог та економіст. У 2002 році разом із Верноном Смітом отримали Нобелівську премію з економіки. Канеман відомий своїми працями з когнітивної психології, теорії прийняття рішень та поведінкової економіки. Його емпіричні дослідження спростовують припущення про людську раціональність, які довгий час лежали в основі соціологічної теорії Чиказької школи та вільних, ринково орієнтованих економік.

 

Тема: узгоджується

Дата: узгоджується

 

 

Христя Фріланд віцепрем’єр-міністерка Канади з 20 листопада 2020, міністр фінансів Канади з 18 серпня 2020. Раніше очолювала Міністерство міжнародної торгівлі Канади та Міністерство закордонних справ Канади. 

 

У 2018 році була визнана дипломатом року за зовнішньополітичним курсом. У 2020 році вона була нагороджена премією Марка Палмера від Freedom House на знак визнання її багаторічної роботи у захисті демократії та прав людини.

 

До початку політичної кар’єри Христя Фріланд працювала позаштатним кореспондентом Financial Times, The Washington Post та The Economist в Україні, працювала на різних посадах у лондонській Financial Times. Була заступником редактора Globe and Mail у Торонто між 1999 і 2001 роками, а потім повернулася до Financial Times як заступник редактора, а потім як головний редактор у США. У 2010 році Христя приєдналася до канадської компанії Thomson Reuters. 

 

Тема: узгоджується

Дата: узгоджується

 

 

Дженніфер Брік Муртазашвілі – директорка та засновниця Центру з управління та ринків і доцентом Вищої школи публічних і міжнародних відносин Піттсбурзького університету. Її дослідження зосереджується на питаннях самоврядування, безпеки, політичної економії та реформи державного сектору в країнах, що розвиваються. Вона є вченим-нерезидентом Фонду Карнегі за міжнародний мир.

 

Тема: узгоджується

Дата: узгоджується

 

 

Сьюзен Керол Стоукс – американська політологиня, професорка кафедри політології ім. Тіффані та Маргарет Блейк Університету Чикаго та директорка факультету Чиказького центру демократії. Її академічна увага зосереджена на латиноамериканській політиці, порівняльній політиці та принципах функціонування демократій у країнах, що розвиваються. Стоукс є членом Американської академії мистецтв і наук.

 

Тема: узгоджується

Дата: узгоджується

 

 

Карлес Буа – професор політики та зв’язків з громадськістю в Прінстонському університеті. Є директором дослідницької групи інститутів та політичної економії в Університеті Барселони. Автор численних книг і досліджень про природу політичного порядку, демократії та авторитарних режимів. Він представить теоретичну роботу з демократії та проллє світло на російську структуру влади.

 

Тема: узгоджується

Дата: узгоджується

 

 

Анна Ґжимала-Буссе – професорка міжнародних досліджень на кафедрі політології, директорка Європейського центру та старша наукова співробітниці Інституту ім. Фрімана Споглі. Її дослідження зосереджені на історичному розвитку держави та її трансформації, політичних партіях, релігії та політиці та посткомуністичній політиці.

 

Тема: узгоджується 

Дата: узгоджується

 

 

Естер Харгіттай – професорка та голова кафедри використання Інтернету та суспільства в Інституті комунікації та медіадосліджень Цюріхського університету. Очолює дослідницьку групу проєкту використання веб-сайтів. Вона розповість про дослідження соціальних наслідків пандемії з використанням даних опитувань у Швейцарії, Італії та США. Її дослідження вийде книгою незабаром цього року у MIT Press.

 

Тема: узгоджується

Дата: узгоджується

 

 

Барт Боніковскі – асоційований професор соціології та політики Нью-Йоркського університету. Використовуючи методи реляційного опитування, обчислювальний аналіз тексту та експериментальне дослідження, в своїй роботі він застосовує ідеї культурної соціології до вивчення політики в Сполучених Штатах та Європі, з особливим акцентом на націоналізм, популізм і праворадикальні партії.

 

Тема: узгоджується 

Дата: узгоджується

Політики та військові експерти

Александр Стубб — фінський політик, прем’єр-міністр Фінляндії (2014-2015), а нині директор та професор Школи транснаціонального управління Інституту Європейського університету. Стубб є багаторічним практиком європейської політики та дослідником європейської інтеграції.

 

Дата: 7 червня 2022

Фіона Гілл — англо-американський політолог. Доктор філософії (1998). Експерт Брукінгського інституту. «Le Figaro» в 2014 році назвав її «визнаним американським експертом щодо Росії». У квітні 2017 р. вона була призначена президентом США Дональдом Трампом, спеціальним помічником президента та старшим директором з питань Європи та Росії в Раді національної безпеки США.

 

Дата: 28 квітня 2022

Ендрю Джордж МакКейб – американський адвокат, який обіймав посаду заступника директора ФБР (2016–2018). Маккейб є дописувачем CNN з 2019 року. Отримав ступінь доктора наук Вашингтонського університету в Сент-Луїсі. У серпні 2020 року Університет Джорджа Мейсона оголосив, що МакКейб приєднається до викладачів Школи політики та уряду Шара як почесний запрошений професор.

 

Тема: «Національна безпека та прийняття політичних рішень»

Дата: 6 квітня 2022

Конспект лекції у Forbes Ukraine: Посилання

Девід Говелл Петреус – генерал армії США у відставці та державний службовець. Він обіймав посаду директора Центрального розвідувального управління з 6 вересня 2011 року до своєї відставки 9 листопада 2012 року. До того, як обійняти посаду директора ЦРУ, Петреус 37 років служив в армії Сполучених Штатів. Останні його посади в армії:  командувач Міжнародними силами сприяння безпеці (ISAF) і командувача Збройними силами США – Афганістан (USFOR-A) з 4 липня 2010 року по 18 липня 2011 року. Його інші чотиризіркові призначення включають службу як 10-го командувача Центрального командування США (USCENTCOM) з 13 жовтня 2008 року по 30 червня 2010 року та як командувача Багатонаціональними силами – Ірак (MNF-I) з 10 лютого 2007 року по 16 вересня 2008 року. Як командувач MNF-I, Петреус керував усіма силами коаліції в Іраку.

 

Дата: 7 березня, 2022

Конспект лекції у Forbes Ukraine: Посилання

Майкл Ентоні Макфол – директор Інституту міжнародних досліджень ім. Фрімана Споглі, професор міжнародних досліджень Кена Олів’є та Анжела Номелліні на кафедрі політології та старший науковий співробітник Пітера та Хелен Бінг в Інституті ім. Гувера. Протягом п’яти років він працював в адміністрації Обами, спочатку спеціальним помічником президента і старшим директором з питань Росії та Євразії в Раді національної безпеки в Білому домі (2009-2012 рр.), потім – послом США в Російській Федерації (2012-2014 рр.).

 

Дата: 5 березня 2022

Конспект лекції у Forbes Ukraine: Посилання

Економісти

Андрес Родрігес-Позе професор економічної географії Лондонської школи економіки та політології. Наука, якою займається Андреас, вивчає закономірності та фактори формування територіальної структури господарства різних країн і регіонів. Андреас є постійним консультантом ряду міжнародних інституцій, таких як Європейська комісія, Європейський інвестиційний банк, Світовий банк, Альянс міст, ОЕСР, Міжнародна організація праці тощо. Серед його відзнак – премія ERSA з регіональної науки 2018 року, яка вважається однією з найвищих нагород у цій сфері.

 

Тема: Помста місць, які не мають значення та підйом небезпечного світу

Дата: 26 травня, 2022

Пол Круґман – єдиний лауреат Нобелівської меморіальної премії з економічних наук за роботу з теорії міжнародної торгівлі в 2008 році. Він викладає у Єльському університеті, Массачусетському технологічному інституті і Стенфорді. Заслужений професор Ph.D. програм Вищого центру економіки та видатний науковець Люксембурзького центру вивчення доходів при Міському університеті Нью-Йорка. Крім того, він є почесним професором школи Вудро Вільсона Прінстонського університету. Він також приєднався до The New York Times у 1999 році як оглядач.

 

Дата: 14 березня, 2022

Конспект лекції у Forbes Ukraine: Посилання

Марк Еспозіто – визнаний на міжнародному рівні провідний світовий лідер у питаннях, що стосуються Четвертої промислової революції, змін і можливостей, які технологія принесе різноманітним галузям. Він є співзасновником і директором з навчання в Nexus FrontierTech, компанії, що розширює масштаби штучного інтелекту і спрямована на допомогу підприємствам стати більш ефективними та конкурентоспроможними через впровадження новітньої науки про управління даними. У 2016 році його включили в радар Thinkers50 як одного з 30 найвідоміших бізнесменів у світі. Він є глобальним експертом Всесвітнього економічного форуму та радником національних урядів.

 

Дата: 8 березня, 2022

Конспект лекції у Forbes Ukraine: Посилання

Насім Ніколас Талеб – провідний міжнародний інтелектуал, автор бестселерів «Чорний лебідь» та «Шкура у грі». Лівано-американський есеїст, математик і письменник. The Sunday Times назвала його книгу 2007 року «Чорний лебідь» однією з 12 найвпливовіших книг після Другої світової війни. Його лекція присвячена концепції антиламкості та її практичному застосуванню.

 

Дата: 3 березня,  2022

Конспект лекції у Forbes Ukraine: Посилання

Кімберлі Джуліан-Вернон письменниця та історикиня Радянського С оюзу, Центральної Азії, України, Східної Німеччини (НДР) та Росії. Джуліан отримала ступінь магістра з дослідження Східної Європи, Росії та Центральної Азії у Гарвардському університеті у 2014. Її наукові інтереси охоплюють радянську національну політику, расову та етнічну приналежність у СРСР та НДР, расу та расизм у колишньому Радянському Союзі, афроамериканський досвід у СРСР та Росії, радянську суб’єктивність, старообрядництво в Російській імперії.Кімберлі є редактором книжкових рецензій у H-Ukraine (Мережі H-Net), яка сприяє науковому та інтелектуальному обговоренню українознавства та історії. Ця мережа прагне зробити доступними новітні наукові, навчальні ресурси та інші матеріали, пов’язані з академічним вивченням України. 

 

Тема: Чорна шкіра в червоній землі

Дата: 2 червня, 2022

Девід Маццука є співробітником програми з міжнародних відносин за підтримки корпорації Hitachi у Раді з міжнародних відносин. Також Девід працює в Інституті попередження стихійних лих, Кіотський університет. Раніше він працював інструктором у Національному центрі готовності до катастроф Колумбійської кліматичної школи Колумбійського університету. З 2015 по 2019 рік він був помічником директора у відділі відновлення житла після урагану “Сенді” в 2012 у штаті Нью-Джерсі. На цій посаді він відповідав за надання портфелю грантів на відновлення житла в Нью-Джерсі після “Сенді” вартістю 1,4 мільярда доларів США. 

 

Хорхе Рамірес обіймав посаду директора Програми з відновлення при катастрофах Техаського Генерального земельного офісу у 2012-2015 роках. Він керував понад 3,2 мільярдами доларів США для фінансування проєктів інфраструктури, житла та економічного розвитку в 63 округах. За часів його перебування на посаді Техаська програма катастрофічного відновлення переросла в інноваційну загальнонаціональну модель довгострокового відновлення після катастрофи. Зараз пан Рамірес працює в Пуерто-Ріко, щоб допомогти державі відновитися після ураганів “Ірма” та “Марія”. 

 

Тема: Управління катастрофами: розуміння операцій з відновлення після катастрофи

Дата: 31 травня, 2022

Славой Жижек провідний словенський філософ та культуролог, що входить до ТОП-25 найкращих світових інтелектуалів за версією журналів Prospect Magazine (Велика Британія) і Foreign Policy (США). Славой Жижек є представником лаканівської школи психоаналізу. Він використав теорії визначного французького психоаналітика Жака Лакана для перепрочитання сучасної ідеології та поп-культури. В центрі його інтересів знаходяться такі теми як класична німецька філософія, поп-культура, неоімперіалізм, фундаменталізм, капіталізм, толерантність, політкоректність, глобалізація, суб’єктивність, права людини, Ленін, міф, кіберпростір, постмодернізм, мультикультуралізм, постмарксизм, Девід Лінч та Альфред Хічкок.

 

Тема: Що таке свобода сьогодні?

Дата: 24 травня, 2022

Амір Вайнер – американський історик та професор радянської історії Стенфордського університету. Він досліджує тему демографічної політики, тотілітаризму, Другої світової війни та масового насильства. Вайнер є директором Центру російських, східноєвропейських та євразійських досліджень у Стенфорді, а його дослідження включають історію КДБ і державне стеження часів Радянського Союзу. Він є автором книг «Осмислити війну», «Озеленення людського саду», а також численних статей та відредагованих томів про вплив Другої світової війни на радянську державу, соціальну історію Другої світової війни та радянську прикордонну політику. Його майбутня книга «Удома з КДБ: нова історія радянської служби безпеки» буде опублікована у видавництві Єльського університету у 2023 році. 

 

Тема: Вдома з КДБ: Нова історія радянської служби безпеки

Дата: 17 травня, 2022

Тімоті Снайдер – професор історії кафедри Річарда Левіна Єльського університету. Роботи Снайдера вийшли на сорока мовах і отримали низку премій, зокрема, премію Емерсона в галузі гуманітарних наук, літературну премію Американської академії мистецтв і літератури, премію Фонду Вацлава Гавела, премію Фонду польської науки в галузі соціальних наук, Лейпцизьку премію за європейське взаєморозуміння, нагороду голландського комітету Освенцима та премію Ханни Арендт з політичної думки.

 

Тема: Повномасштабне вторгнення Росії в Україну

Дата: 10 травня 2022 року

Філіп Джордж Зімбардо — американський психолог і почесний професор Стенфордського університету. Всесвітньо відомим є його Стенфордський тюремний експеримент 1971 року, який був розроблений для вивчення впливу ситуаційних змінних на реакції та поведінку учасників у двотижневій симуляції тюремного середовища. Він є автором різних вступних підручників з психології для студентів коледжу та інших відомих праць, зокрема «Ефект Люцифера», «Парадокс часу» та «Лікування часу». Він також є засновником і президентом Heroic Imagination Project, організації, спрямованої на підвищення героїчної поведінки серед звичайних людей.

 

Дата: 5 травня, 2022

Норман Наймарк – завідувач кафедри історії Східної Європи Роберта і Флоренс Макдоннелл у Стенфордському університеті. Він також є старшим науковим співробітником Інституту Гувера та Інституту міжнародних досліджень, де він був організатором «Європейського форуму». Обіймав посади директора Стенфордського центру російських і східноєвропейських досліджень (1989–1995), голови його історичного факультету (1995–1998), члена сенату факультету та його керівного комітету (2001–2004) і директора Стенфордських міждисциплінарних програм з міжнародних відносин та міжнародних політичних досліджень. Зараз є директором Burke Family програми Bing Overseas Studies.

 

Тема: «Військові злочини та геноцид в історії та сьогодні»

Дата: 3 травня, 2022

Енн Епплбом — американська історикиня, письменниця та журналістка, лауреатка багатьох міжнародних літературних премій. У 2003 році видала книгу Gulag: A History, за яку була удостоєна Пулітцерівської премії, а також британської Премії Даффа Купера. Книга розповідає про історію радянської системи концентраційних таборів і описує щоденне життя в таборах.
У 2017 році видала свою шосту книгу Red Famine: Stalin’s War on Ukraine, за яку отримала вже другу британську Премію Даффа Купера. Книга розповідає про людино-створений штучний голод 1932-33 років що отримав назву Голодомор, за допомогою якого радянська влада мала на меті знищити українську націю та перетворити її на homo Sovieticus.

 

Дата: 21 квітня. 2022

Конспект лекції у Forbes Ukraine: Посилання

Енн Лора Столер – заслужений професор антропології та історичних досліджень Університету Віллі Брандта в Новій школі соціальних досліджень у Нью-Йорку. Столер є директором Інституту критичних соціальних досліджень. Вона зробила значний внесок у галузі колоніальних і постколоніальних досліджень, історичної антропології, феміністичної теорії та афекту. Вона особливо відома своїми роботами про расу у працях французького філософа Мішеля Фуко.

 

Тема: «Внутрішні кордони»

Дата: 8 квітня 2022

Кейт Браун, професорка історії науки Томаса М. Сібеля в Массачусетському технологічному інституті. Кейт є автором книг «Плутопія: ядерні сім’ї», «Атомні міста» та «Великі радянські та американські плутонієві катастрофи» (Оксфорд, 2013). Її остання робота «Посібник з виживання: Чорнобильський путівник у майбутнє» (Norton, 2019) перекладена дев’ятьма мовами, отримала срібну нагороду премії Лори Шеннон, а також премію Реджинальда Зельника та Маршалла Д. Шульмана від Асоціації слов’янських, східноєвропейських та євразійських студій.

 

Ольга Мартинюк, професорка Київського політехнічного інституту імені Сікорського. Ольга є також науковим співробітником Базельського університету у Швейцарії. Ольга захистила кандидатську дисертацію з історії російського націоналізму в Україні початку ХХ століття. Вона асистувала професору Кейт Браун у її проєкті «Посібник з виживання: Чорнобильський путівник у майбутнє» та переклала книгу українською.

 

Тема: «Нова ядерна безпека»

Дата: 31 березня 2022

Конспект лекції у Forbes Ukraine: Посилання

Келебогіле Звобго – професорка кафедри державного управління William & Mary факультету Глобального дослідницького інституту, засновниця і директорка Міжнародної лабораторії правосуддя. Її дослідження присвячені питанням прав людини, перехідному правосуддю, міжнародному праву та судам. Вони публікуються у низкі журналах, зокрема, International Studies Quarterly та Journal of Human Rights. Її роботи з’являлися також в Foreign Affairs, Foreign Policy та The Washington Post та інших.

 

Назва: Справедливість для України: виклики та можливості

Дата: 28 березня 2022

Конспект лекції у Forbes Ukraine: Посилання

Марі Саротт професорка історичних досліджень Університету Джона Хопкінса, наукова співробітниця Центру європейських досліджень Гарвардського університету. Марі отримала ступінь бакалавра з історії та науки в Гарварді та ступінь доктора історичних наук у Єльському університеті. Під час лекції вона розповість про свою книгу «Ні на один дюйм: Америка, Росія та глухі кути після Холодної війни», у якій йдеться про тактику Вашингтона і Москви в епоху між холодною війною і сьогоденням.

 

Дата: 23 березня, 2022

Конспект лекції у Forbes Ukraine: Посилання

Еліот А. Коен – завідувач стратегії в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень і професор Школи передових міжнародних досліджень Джона Хопкінса (SAIS). З 2007 по 2009 рік він був радником Державного департаменту, працюючи старшим радником секретаря Кондолізи Райс, зосереджуючись головним чином на питаннях війни та миру, зокрема Іраку та Афганістану. Його остання книга – «The Big Stick: The Limits of Soft Power and the Necessity of Military Force» (Basic Books, 2017).

 

Назва: Стратегія, яка може перемогти Путіна

Дата: 18 березня, 2022

Конспект лекції у Forbes Ukraine: Посилання

Джейсон Стенлі – професор філософії Джейкоба Уровського в Єльському університеті. Перед тим, як перейти до Єльського університету в 2013 році, був почесним професором на кафедрі філософії в Університеті Рутгерса. Стенлі є автором робіт «Ноу-хау»; «Мови в контексті»; «Знання та практичні інтереси», яка отримала книжкову премію Американської філософської асоціації, та «Як працює пропаганда», яка отримала премію PROSE за філософію від Асоціації американських видавців. Він пише про авторитаризм, пропаганду, свободу слова, масове ув’язнення та інші теми для The New York Times, The Washington Post, The Boston Review, The Guardian, Project Syndicate, The Chronicle of Higher Education та інших видань.

 

Назва: Основи пропагандистського мовлення

Дата: 17 березня, 2022

Томас Рід – професор стратегічних досліджень і директор-засновник Інституту досліджень кібербезпеки Альперовича Університету Джона Хопкінса. Найновіша книга – «Активні заходи: таємна історія дезінформації та політичної війни» (Farrae, Straus and Giroux, 2020).

 

Дата: 16 березня, 2022

Брюс Буено де Мескіта – політолог, професор Нью-Йоркського університету та старший науковий співробітник Інституту Гувера Стенфордського університету. Є автором багатьох книг, зокрема «Посібника диктатора», написаного у співавторстві з Аластером Смітом, а також книги «Винахід влади» (січень 2022 року).

 

Дата: 15 березня, 2022

Сандер ван дер Лінден – професор соціальної психології в суспільстві на кафедрі психології Кембриджського університету та директор Кембриджської лабораторії прийняття соціальних рішень. Він є дослідником ISI (Інституту наукової інформації) з високим цитуванням. Його дослідження регулярно публікуються в популярних медіа, зокрема New York Times, BBC, CNN, The Economist, NPR, Washington Post і Time Magazine, а сам він дає коментарі телеканалам: BBC Newsnight, BBC World, Today Show, CBS Inside Edition і NBC Nightly News.

 

Дата: 11 березня, 2022

Ніколас А. Крістакіс – греко-американського соціолог, біолог та лікар, професор соціальних та природничих наук Єльського університету. У 2009 році журнал TIME включив Христакіса до свого щорічного списку 100 найвпливовіших людей світу. У 2009 і 2010 роках журнал Foreign Policy включав його в щорічний список 100 найкращих мислителів світу.«Blueprint: The Evolutionary Origins of a Good Society» («План: еволюційне походження доброго суспільства»), в якій автор досліджує ідею про те, що еволюція дала людям набір корисних здібностей, включаючи любов, дружбу, співпрацю та навчання.

 

Дата: 9 березня, 2022