fbpx

Перспективні напрями українського експорту: Товарні групи

22 жовтня, 2019

У цьому дослідженні експерти Trade+ проаналізували український експорт за товарними групами і визначили найбільш перспективні з них. Загальна недоторгованість за ТОП-20 перспективними товарами відповідно до нашого індексу торговельної привабливості складає 8,1 млрд дол. США (7,2% ВВП 2017 року),  що у 4,5 рази перевищує фактичний експорт України за цими товарами. 

Водночас, за оцінками цього дослідження, зростання  експорту таких товарів може збільшити зайнятість в Україні на 208 тис. осіб (1,2% від економічно активного населення працездатного віку у 2017 році).

Серед перспективних виділяються такі товарні групи, як виробництво машин і загального устаткування (газові турбіни, кулькові підшипники, насоси для рідин, електродвигуни та генератори, електронагрівачі тощо), меблева продукція (сидіння та їх частини), виробництво оптичних та вимірювальних приладів (прилади вимірювання тиску, фотоапарати, проектори зображень тощо), товари, пов’язані з медициною (вакцини, нуклеїнові кислоти, лікарські засоби, бинти, вата, вітаміни тощо).

Детальніше у звіті, підготовленому Центром досліджень зовнішньої торгівлі Trade+. 

Центр створено при Київській школі економіки в рамках проекту “Покращення рамкових умов для торгівлі в Україні”, що впроваджується через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH на замовлення Уряду Німеччини.