- Kyiv School of Economics
- Kyiv School of Economics
- Визначення потреб аграрної статистики в Україні відповідно до воєнних викликів та адаптації до вимог ЄС
Життєво важливо забезпечити Україну не лише військовими та фінансовими ресурсами для звільнення своєї території та покладення край жаху 21-го століття, розгорнутого РФ, але й спроможністю реалізувати політику, яка підтримуватиме сільськогосподарських виробників під час війни та сприятиме відновленню сектору після перемоги. Така спроможність базується, серед іншого, на можливості приймати політичні рішення на основі даних і фактів. Чим більш деталізованими та безпомилковими є дані, агреговані на національному рівні та дезагреговані на рівні виробників, включаючи інформацію по всьому ланцюгу доданої вартості разом із показниками внутрішньої та міжнародної торгівлі, і якщо вони зібрані регулярним та систематичним способом, тим ефективніше можна аналізувати комплексні політичні рішення.
Деокуповані та окуповані території, а також регіони, що зазнали серйозного негативного впливу військових дій, потребують спеціальної уваги та допомоги. Служби збору статистики, дані та вся система повинні бути сконфігуровані для збору інформації з цих територій з метою надання ефективної допомоги.
Крім того, важливо підкреслити актуальність адаптації аграрної статистики України до стандартів Європейського Союзу (ЄС), особливо в період очікуваних переговорів про приєднання. Гармонізація цієї статистики зі стандартами ЄС не лише підвищує здатність України успішно пройти переговорний процес, але й сприяє інтеграції в європейські ринки та регуляторні рамки, що сприяє економічному зростанню та стабільності.
Метою цього проєкту є розробка пропозицій щодо покращення аграрної статистики та збору даних з найбільш постраждалих регіонів, а також підготовка України до приєднання до ЄС шляхом адаптації до європейських стандартів.
Матеріали
Annex 1: Agricultural statistics in Ukraine