Дослідницький семінар “Про зірки і галактики: оптимальні механізми використання соціального впливу в мережах”

Опис

Принципал має намір спонукати дію від групи агентів, які належать до соціальної мережі. Соціальна вигода кожного агента від вчинення дії збільшується з будь-яким додатковим другом / зв’язком, який здійснює дії. На додаток до соціальних виплат принципал надає зовнішні винагороди агентам для того, щоб підтримувати унікальну рівновагу Неша, в якій всі агенти виконують дії.

 

Наш перший результат направлений на оптимальний механізм, який мінімізує витрати принципала. Ми демонструємо, що в оптимальному механізмі популярні агенти (з великою кількістю зв’язків) отримують пільговий режим з боку принципала. Друга частина дослідження характеризує ті мережеві архітектури, які є найбільш сприятливими для принципала, щоб спонукати дію.

 

Почнемо з двох крайніх випадків, які демонструють, що (1) Якщо соціальні переваги залежать тільки від кількості друзів, які виконують дії, то оптимальна мережа повинна бути повною (2), Якщо вона визначається часткою друзів, які виконують дії, тоді «зірка» є оптимальною архітектурою. Проте найбільш цікавими є проміжні випадки. У загальному / проміжному випадку ми ідентифікуємо нову архітектуру, яку ми називаємо «Галактикою». Галактика розділяє безліч вузлів мережі на дві множини S (звані зірками) і P (звані периферією), при чому кожен зоряний вузол пов’язаний з усіма вузлами, і кожен периферійний вузол пов’язаний тільки зі зірками.

 

Ми демонструємо, що в цілому оптимальна мережа повинна бути Галактикою. Ми обговоримо наслідки цього висновку з точки зору оптимальної політики компаній, таких як Facebook і LinkedIn щодо впливу на архітектуру контрольованих ними мереж.