fbpx

Опис

Курс ділиться на дві частини. У першій частині студенти розглянуть інструменти веб-скрейпінгу в R, а потім обговорять аналіз соціальних мереж. Курс розпочнеться з бізнес-, економічних та фінансових застосувань веб-скрейпінгу разом із вивченням відповідних етичних норм. Потім студенти вивчатимуть прості інструменти для збору та аналізу даних, які не вимагають навичок програмування: Excel та Power BI. Також буде розглянутий автоматизований збір даних у R з численними додатками.

 

У другій частині студенти ознайомляться з основними міркуваннями та прийомами SNA. Графіки та соціальні мережі є всюдисущими: дружба, торгівля, поширення Covid-19 аналізуються та візуалізуються за допомогою графіків. Ця галузь науки настільки ж популярна, наскільки різноманітна в соціальних науках: комунікація, соціологія, епідеміологія, політологія та інформатика застосовують SNA. Студенти дізнаються про інструменти SNA та навчаться застосовувати їх у власних економічних дослідженнях. Протягом курсу студенти дізнаються, як збирати мережеві дані, упорядковувати їх, а також застосовувати статистичні методи. Ми будемо використовувати R для більшості занять (з кількома вправами в Excel і Gephi).

 

Протягом усього курсу студенти працюватимуть у групах над проєктами. Курс розширить знання про R, отримані в перших двох курсах з цієї серії. Очікується, що студенти  матимуть із собою ноутбук на занятті чи онлайн-зустрічі (оскільки багато часу буде проведено в «лабораторії») з усіма встановленими програмами.