fbpx

Посилення відновлення в Україні на основі фактичних даних: термін прийому заявок на конкурс грантів для українських ОГС продовжено до 30 червня

8 червня 2023

Київська школа економіки (KSE) оголошує прийом заявок на участь у конкурсі грантів в рамках проєкту ПРООН “Посилення відновлення в Україні на основі фактичних даних”, компонент якого впроваджується Київською школою економіки.

Мета проєкту: оцінити збитки, понесені через агресію РФ, розширити охоплення оцінки збитків у регіонах та населених пунктах, що постраждали внаслідок російської агресії, зібрати та узагальнити актуальні дані щодо пошкоджень та оцінки збитків, зміцнити наявність доказової бази для прискорення процесів відновлення в Україні, активізувати участь інституцій громадянського суспільства у процесі відбудови України.

Про конкурс грантів:

Розмір гранту: у межах конкурсу планується надати 4 гранти розміром до $10 000 (або еквівалент у грн) кожен. Заявники мають подавати бюджет проєктної пропозиції в USD.

Період реалізації грантів: 01 липня – 15 жовтня 2023 року. Рекомендований період реалізації не більше 3-х місяців. Незалежно від дати початку, запропонована програмна діяльність має завершитись до 15 жовтня 2023 року.

Гранти надаються з метою:

(1) збору, аналізу, фіксації та/або систематизації даних та інформації щодо завданих внаслідок агресії російської федерації пошкоджень. До прикладу: збір даних щодо пошкоджених або зруйнованих будівель, фіксація та/або підтвердження оцінки ступеня завданих ушкоджень обʼєкта (як-от повністю знищений, серйозно пошкоджений, помірно пошкоджений, потенційно пошкоджений, непошкоджений), збір та підтвердження даних про типи та характеристики ушкоджених споруд (площу, висотність, ін.), збір та систематизація інших параметрів ушкоджених обʼєктів, підготовка систематизованих та візуальних матеріалів щодо завданих пошкоджень та руйнувань тощо;

(2) оцінки завданих збитків у регіонах та населених пунктах, що постраждали внаслідок російської агресії. До прикладу: моніторинг та збір публічних повідомлень від громадян для фіксації та оцінки збитків, систематизація даних органів влади щодо втрат та пошкоджень, проведення оцінки завданих збитків із застосуванням вимог Постанови КМУ №326 та із урахуванням досвіду роботи Світового Банку, підготовка доказової бази для майбутньої компенсації, тощо.

Географія реалізації гранту:

Діяльність проєкту реалізовуватиметься в підконтрольних Уряду України громадах та там, де це дозволить безпекова ситуація, у таких областях: Київська, Житомирська, Сумська, Харківська та Чернігівська.

Види діяльності, які фінансово можуть мати підтримку в межах гранту:

• Аналітичні послуги щодо розпізнавання, структурування та аналізу даних щодо завданих внаслідок агресії російської федерації пошкоджень;

• Робота із підготовки аналітичних звітів, статистичних та/або візуальних матеріалів щодо репрезентації даних про збитки;

• Консультаційні послуги щодо здійснення оцінки завданих збитків у регіонах та населених пунктах, що постраждали внаслідок російської агресії;

• Аналітична робота з моніторингу даних щодо збитків, що публікуються органами державної влади, іншими організаціями та інститутами громадянського суспільства тощо;

• Інші види діяльності, що відповідають меті та цілям проєкту.

Критерії відповідності для розгляду грантових пропозицій учасників конкурсу:

• Офіційно зареєстрована в Україні неурядова (громадська, благодійна) організація, що має отриманий у встановленому законодавством порядку статус неприбутковості (коди 0032, 0034, 0036, 0038, 0039, 0048) із розрахунковим рахунком у банку України;

• Належним чином заповнена грантова пропозиція відповідно до аплікаційної та бюджетної форм (додаються нижче), що подана в строк та у порядку, визначеному цим оголошенням (відповідність кваліфікаційним критеріям), подання копій установчих/фінансових документів відповідно до умов, наведених нижче в цьому оголошенні;

• Команда щонайменше з 3 членів (керівник організації, бухгалтер/фінансовий спеціаліст, керівник/експерт проєкту), а також інші фахівці відповідно до вимог та потреб грантового проєкту;

• Наявність внутрішнього контролю для управління коштами грантів;

• Досвід у відповідній сфері, спроможність впроваджувати проєкт в визначений строк та географічних межах в поточних умовах.

Пропозиції від організацій, які не відповідають наведеним вимогам, розглядатися не будуть. 

До подання заявок заохочується участь регіональних компетентних організацій для підтримки досягнення цілей проєкту та стимулювання участі громадянських інституцій у процесах відбудови в Україні.

Заявки, надіслані від фізичних осіб, комерційних організацій, державних установ і організацій, органів місцевого самоврядування, профспілок, політичних партій, релігійних організацій, розглядатися не будуть.

Аплікаційний пакет складається із:

1. Заповненої аплікаційної форми (заповнена у форматі MS Word, *.docx/*.doc);

2. Заповненої бюджетної форми (у форматі Excel, *.xlsx/*.xls);

3. Скан-копій наступних документів: виписки з ЄДРПОУ; довідки про неприбутковість; довідки про наявність банківського рахунку; копії статуту організації.

Одна ОГС може подати більш ніж одну заявку, але фінансування може отримати виключно на реалізацію одного грантового проєкту.

Порядок подачі

Проєктні пропозиції разом з додатками мають бути подані в електронному вигляді на адресу [email protected] не пізніше 30 червня 2023 року. В темі листа має бути зазначено: “Заявка“ назва вашої організації” на конкурс грантів в рамках проєкту “Посилення відновлення в Україні на основі фактичних даних”. 

Кінцевий термін для подачі заявок — 30 червня 2023 року до 20.00 за київським часом. Проєктні пропозиції, що надійдуть після вказаного в оголошені терміну, не розглядатимуться. Проєктна пропозиція заповнюється і подається українською мовою.

Якщо ОГС подає на конкурс кілька заявок, кожну заявку необхідно подавати окремим листом.

У разі виникнення питань в рамках цього оголошення, просимо звертатися за електронною адресою [email protected]

Порядок оцінки

Отримані проєктні пропозиції будуть перевірені на відповідність вимогам конкурсу та передані на розгляд конкурсної комісії. При оцінюванні пропозицій враховуватиметься їх відповідність тематиці та пріоритетам проєкту, досяжність та результативність заходів, запланованих проєктом, спроможність організації-заявника успішно реалізувати проєкт за допомогою наданих ресурсів та у визначений термін, обґрунтованість витрат, тощо.

Результати відбору будуть повідомлені учасникам електронною поштою, причини відмови чи підтримки грантового проєкту повідомлені не будуть.

Моніторинг та звітування

Отримувач гранту зобов’язується надати фінальний звіт щодо впровадження проєкту у форматі, визначеному у договорі укладеному з одержувачем гранту, а також інші звіти на вимогу за потреби (проміжні, короткі операційні) для здійснення моніторингу реалізації проєкту.

Додатки:

1) Аплікаційна форма

2) Форма бюджету