- Kyiv School of Economics
- About the School
- News
- Падіння ВВП 5-6%, інфляція 5%, курс 28-28.5 грн/дол – Макроекономічний Радар
Протягом вересня прогнози ключових індикаторів майже не змінилися. Економіка України цьогоріч може впасти на 5-6% і відновитися приблизно на 4.0-4.5% наступного року. Інфляція 2020 року буде близькою до 5% цілі НБУ, а 2021-го прискориться через стрімке підвищення мінімальної зарплати і м’якшу фіскальну політику. На кінець цього року аналітики очікують обмінний курс на рівні 28.0-28.5 грн/дол, на кінець наступного – 28.5-29.5 грн/дол.
Такий консенсус-прогноз ключових економічних показників підготувала Київська школа економіки у вересневому випуску «Макроекономічного Радару».
Ринок поки що майже не закладає підвищення облікової ставки у відповідь на посилення інфляційного тиску. Водночас аналітики все більше враховують у своїх прогнозах гарну ситуацію з поточним рахунком платіжного балансу, внаслідок чого покращують прогнози щодо резервів і не надто змінюють прогнози щодо обмінного курсу. Суттєвих змін, порівняно з поточним рівнем, майже не передбачають, що суттєво контрастує з погіршенням курсових очікувань останніми місяцями.
У жовтні очікуємо на публікацію нових прогнозів МВФ і НБУ та обговорення проєкту бюджету в парламенті. Інформація щодо перспектив отримання траншів від МВФ і реакція НБУ будуть суттєво впливати і на макроекономічні прогнози аналітиків приватного сектору.
Більше – у вересневому «Макроекономічному Радарі».
? Про продукт
Щомісяця, починаючи з червня 2020 року, Київська школа економіки публікує огляд прогнозів основних макроекономічних показників України на найближчі роки та аналіз факторів, які їх зумовлюють. Огляди базуватимуться як на інформації консенсусних прогнозів “приватних” організацій (інвестиційних і комерційних банків, аналітичних центрів), які готують Національний банк України, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, FocusEconomics, Bloomberg та Reuters, так і «офіційних» прогнозів (Міжнародний валютний фонд, Кабінет міністрів України, Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку тощо).