fbpx


«Бізнес-пульс. Україна» — регулярне опитування українського бізнесу, яке проводить KSE Агроцентр спільно зі Світовим банком. Ми прагнемо з’ясувати, як змінилося бізнес-середовище від початку повномасштабного вторгнення. Що потрібно бізнесу? Як можна розробити програми та політики для допомоги підприємцям? 

 

Результати цього масштабного опитування допоможуть підготувати якісні рекомендації для програм та політик підтримки українського приватного сектору в майбутньому.

 

Проєкт «Бізнес-пульс. Україна» розпочався у 2022 році. За цей час відбулося дві хвилі опитування, перша з яких охопила понад 2700 респондентів.

З лютого 2022 року, Група Світового банку мобілізувала для України майже $43 млрд фінансової підтримки. Ці програми розроблялися з врахуванням аналітичної експертизи Світового банку, зокрема даних опитування «Бізнес-пульс. Україна». Ключовими серед них є:

 

Фінансування на відновлення в умовах надзвичайної економічної ситуації в Україні (ВІЛЬНА Україна) — $2,25 млрд

Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління (PEACE) — $25,5 млрд

Цільовий фонд підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF) — $1,77 млрд

Цільовий фонд з надання необхідної кредитної підтримки Україні (ADVANCE Ukraine), що підтримується Урядом Японії — $7,18 млрд

Наші завдання

Місія Світового банку в Україні — допомогти у відновленні національної економіки. Результати дослідження «Бізнес-пульс. Україна» допоможуть:

 

• зрозуміти реальні потреби приватного сектору

• надавати рекомендації щодо адаптації наявних програм підтримки під виклики та запити бізнесу

• розробляти нові політики для розвитку української економіки

Ключові висновки дослідження “Бізнес-пульс 2022. Україна”

З початку російської агресії проти України бізнес втратив мільярди доларів у вигляді збитків та втрат. Результати першої хвилі дослідження вказали на суттєвий негативний вплив вторгнення на підприємства, проте вони проявили стійкість й багато з них не лише продовжили роботу, а навіть впроваджували інновації.

Великий бізнес в Україні. Ключові проблеми

• У 2022 році 69% українських великих бізнесів очікували чи вже мали заборгованість (на відміну від 53% таких серед усіх компаній)

• Дві третини всіх імпортерів мали зменшити закупівлі сировини та проміжних виробів з-за кордону, більший вплив чого простежується серед великих виробничих та будівельних підприємств

Реакція підприємців на повномасштабне вторгнення

Більшість фірм показали свою стійкість та продовжили працювати, нехай і малими потужностями (середній рівень використання виробничих потужностей 44%).

Роздрібна торгівля зменшилась на Півдні та Північному Заході України. Попит відновився у 2023 році, проте лише до рівня до вторгнення. Зарубіжні мережі та малі магазини проявили стійкість.

БІЛЬШЕ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ПРОЄКТУ «БІЗНЕС-ПУЛЬС. УКРАЇНА»

Хто втілює проєкт

Опитування «Бізнес-пульс. Україна» проводить Центр досліджень продовольства та землекористування (KSE Агроцентр) спільно з представництвом Світового банку в Україні. Партнери проєкту — онлайн-сервіс VKURSI та колцентр Adelina Call Center.

Історія

Проєкт «Бізнес-пульс. Україна» розпочався у 2022 році. Під час першої хвилі опитувань участь взяли 2727 представників українського приватного сектору.

 

Команда Світового банку використала результати попередніх опитувань для формування рекомендацій щодо подальшого покращення умов ведення бізнесу в Україні, зокрема у діалозі з представниками українського Уряду та Парламенту.

Методологія

KSE Агроцентр разом із партнерами розробляє навчальні матеріали для опитувачів, забезпечує належну підготовку, а також моніторить процес інтерв’ю та якість зібраних даних. 

 

Розроблена система забезпечення якості даних ідентифікує та відстежує кількість викидів даних, повноту та цілісність даних. Це дозволяє порівнювати економічні показники, наприклад, між підприємствами однакового розміру, що працюють у тому ж секторі.