Читайте, які теми з економіки та математики потрібно знати на іспиті тут.
Розв’яжіть всі доступні на сайті завдання за попередні роки з економіки за 80 хвилин і математики за 80 хвилин. Адже саме стільки часу у вас буде на іспиті на кожну дисципліну.
Якщо ви записані на підготовчі курси, здайте всі домашні завдання, які давав вам викладач.
Якщо Ви не були записані на них, то у нас для Вас є гарна новина: ми відкриваємо безкоштовний доступ до наших підготовчих курсів з математики та економіки. Пройшовши їх, ви без проблем складете наш іспит на стипендії. Чим не мотивація? Тут є відео занять, домашні завдання та лекційні матеріали. Для того, щоб стати слухачем і слухачкою вам потрібно заповнити форму: Також ми пропонуємо платну опцію, для тих, хто хоче посилити відчуття вмотивованості (за матеріалами нашого курсу “Поведінкова економіка”).
Вона включає:
Перевірку домашніх завдань
Допомогу викладачів/ок курсів з будь-якими запитаннями
Три вебінари разом із викладачами напередодні іспиту.
Не залишайте будь-які питання без відповідей, якщо вам щось не зрозуміло. Обов’язково розберіться в темі, запитайте викладача на підготовчих курсах або іншу людину, яка зможе вам пояснити.
Готуйтеся систематично. Виділяйте час на підготовку до іспиту щодня або раз на два дні.
Обов’язково добре виспіться перед іспитом не менше восьми годин!
Щоб взяти в ньому участь потрібно якнайшвидше зареєструватися на іспит та до 5 липня подати документи за посиланням, що надійде після реєстрації.
1. Документи
Зазвичай довжелезні списки документів відбивають будь-яке бажання їх подавати ? Якщо в умовах карантину у Вас виникли проблеми зі збором документів, то Ви можете у формі подачі прикріпити doc, docx файли і одним реченням описати вашу проблему зі збору. Відповідно і документи можна буде додати, донести пізніше. Однак наявність мотиваційного есе для реєстрації на іспит є обов’язковим.
Насправді все дуже просто. Ось лайфхаки, що спростять вам підготовку документів
Зробіть скан чи фотокопії всіх заповнених сторінок паспорта та індивідуального податкового номеру. Вони знадобляться під час заповнення онлайн форми.
Зробіть скани диплому бакалавра та додатка до нього. Якщо ви зараз навчаєтесь на четвертому курсі, візьміть в деканаті виписку балів із заліковки та відскануйте його. Скан потрібно буде додати до аплікаційної форми. Або ж зробіть копії всіх сторінок вашої залікової книжки, а всі предмети та бали надрукуйте на окремому аркуші (приймальна комісія це оцінить).
Зробіть 4 кольорових фото 3*4. Підготуйте своє цифрове фото, щоб завантажити його у формі. Про всяк випадок збережіть це фото на електронний носій, воно знадобиться для студентського квитка, якщо успішно пройдете відбір.
Напишіть мотиваційне есе англійською мовою вже сьогодні! Есе дуже важливе під час співбесіди, оскільки інтерв’юери будуть задавати питання саме на його основі.
Попіклуйтесь, щоб два рекомендаційні листи англійською або українською мовами у вас були заздалегідь. Відскануйте чи сфотографуйте їх для заповнення аплікаційної форми онлайн.
Від кого ви можете отримати письмові рекомендації:
Викладач/ка університету, в якого/якої ви прослухали один або декілька курсів
Науковий керівник вашої дипломної роботи
Ваш керівник на роботі, якщо ви працюєте
Керівник практики/стажування
Люди, з якими ви волонтерили в якомусь проєкті.
Хоча б одна рекомендація має бути від людини, яка знає вас з академічної сфери
Які відповіді має давати рекомендаційний лист?
Ким є людина, яка вас рекомендує – прізвище, ім’я, посада, адреса, електронна адреса, телефон Як людина, яка вас рекомендує, вас знає? Наприклад, вона викладала вам певні курси
Чому вона вас рекомендує? Рекомендодавець має вказати, які, на його думку, у вас є сильні сторони, які допоможуть вам успішно навчатися в Київській школі економіки.
А також підкреслити вашу особистість, до прикладу академічні здібності, креативність, ініціативність, лідерські якості з детальним поясненням, чому він чи вона так вважають.
Як і у випадку з мотиваційним есе, рекомендації не повинні містити загальні шаблонні фрази, які не дають зрозуміти ваші сильні сторони. До прикладу, фрази “Я вважають цього студента сильним кандидатом” не достатньо, а фраза ” Я вважаю цього студента сильним кандидатом, бо під час навчання на моєму курсі Х він виявив високі аналітичні здібності під час виконання проекту Y, в якому був лідером” буде набагато краща.
Додайте інші документи, які можуть посилити вашу заявку, до прикладу ваші публікації, нагороди, результати тестувань GRE, TOEFL, IELTS тощо.
Кілька загальних порад, щодо аплікаційного пакету документів:
Ваші документи отримають викладачі, які проводитимуть з вами співбесіду, і саме на основі ваших документів буде будуватися розмова.
Не подавайте неправдиві відомості та не пишіть у мотиваційному листі неправдиві факти. Оскільки це зашкодить вам, як тільки вам почнуть задавати уточнюючі запитання, одразу стане зрозуміло, що ви написали неправду.
Ваші документи мають показати ваші сильні сторони.
Перед подачею подумайте, що може відрізняти вас від інших кандидатів, до прикладу високі результати у навчанні, лідерські якості, здатність до самоосвіти, досягнення в академічній сфері чи будь-які інші, та яким чином це відображено у вашому аплікаційному пакеті
Документи можна подати онлайн, заповнивши аплікаційну форму або прийти особисто в Київську школу економіки.
На основі результатів вступного іспиту, розгляду пакету документів та інформації від меценатів про доступні стипендії, комітет з надання фінансової допомоги прийме рішення про розподіл стипендій між аплікантами. Про рішення щодо отримання стипендії вступникам повідомлять до 10 травня.
Якщо маєте питання щодо участі в іспиті, подачі документів чи навчання, будь ласка, звертайтеся до Тетяни Ткач, керівника відділу з набору студентів, на пошту [email protected] або телефоном 067 434 71 63, також у кож Телеграм, Вайбер, WhatsApp.
2. Мотиваційний лист
Два найпоширеніші питання, які задають наші вступники:
Як писати мотиваційний лист?
Мотиваційний лист – це документ, який має пояснювати, чому Ви хочете навчатися в KSE, яка сфера вас найбільше цікавить та як ви будете застосовувати отримані знання.
Загалом, ми очікуємо 1-2 сторінки англійською мовою (стандартним шрифтом розміром 12, інтервалом 1).
У мотиваційному листі:
Розкажіть нам про себе. Ваш мотиваційний лист повинен продемонструвати, що Ваші інтереси та досвід відповідають цілям магістерських програм KSE. Наприклад, Ви були переможцем олімпіади з відповідного предмету.
Розкажіть про свої плани на майбутнє / про професійні мрії. Напишіть, як ви бачите кар’єру після закінчення KSE, про нові ідеї, які ви хочете впровадити в KSE і за його межами. Наприклад, Ви прагнете запустити свій бізнес або мрієте працювати у провідних банках чи в уряді.
Будьте унікальними: не використовуйте шаблонні фрази (“тому що KSE має найкращі магістерські програми”), не використовуйте кліше (“розширити мої знання”, “підвищити мою кар’єру” тощо), подумайте, чому KSE для Вас найкращий вибір і навпаки.
Будьте чіткими і лаконічними: переконайтеся, що люди, які читають Ваш мотиваційний лист, зможуть легко зрозуміти надану Вами інформацію. Не пишіть про те, як Ви проводите вільний час (наприклад, походи, живопис, марафон, тощо), розповідайте про те, що нам важливо знати про Ваш освітній та професійний розвиток.
Будьте щирими. Пишіть тільки про ті досягнення, які у Вас дійсно були. Описуючи свої плани на майбутнє, напишіть чесно те, що ви думаєте. Не намагайтесь “вгадати”, що нам сподобається. У мотиваційному листі немає правильних чи неправильних відповідей і думок, ми хочемо бачити Вашу особистість. Пам’ятайте, що під час співбесіди інтерв’юери читатимуть Ваш мотиваційний лист і будуть задавати по ньому питання. Якщо Ви напишете неправду, це одразу стане зрозумілим на інтерв’ю.
Перевіряйте текст: немає нічого гіршого, ніж написання орфографічних та граматичних помилок, яких можна легко уникнути, використовуючи опцію перевірки орфографії та граматики в Word!
3. Інтерв’ю
Як проходити інтерв’ю?
Співбесіда – це один (і дуже важливий!) із етапів під час іспиту на отримання стипендії. Максимальна кількість балів, яку можна отримати за співбесіду – 30 (максимальна кількість балів за весь іспит – 100).
Як успішно пройти співбесіду?
Продумайте заздалегідь відповідь на питання: чому Ви прийшли в KSE, що Ви очікуєте від навчання і що плануєте робити після випуску. Мотивація вступника – дуже важлива, продемонструйте її.
Будьте щирими. Розповідайте тільки про той досвід, який у вас дійсно є. Наприклад, вас можуть запитати, чи брали ви участь у конференціях. Вам може здаватися, що від вас очікують відповідь «так». Насправді, не потрібно думати, що інтерв’юери хочуть почути якусь певну відповідь. Ми хочемо дізнатися про Вас, Ваш досвід і зацікавлення. Якщо ви не брали участь у конференціях, швидше за все у вас є інший цікавий досвід і про це стане відомо в ході розмови.
Слідкуйте за економічними новинами в Україні та світі. Часто вступнику ставлять питання, що стосуються актуальних подій (наприклад, курс валют, криптовалюти, кредити МВФ, збільшення мінімальної зарплати). Основна мета таких питань – побачити ваше економічне мислення і зрозуміти, чи вмієте ви пов’язувати різні економічні процеси між собою.
До інтерв’ю поцікавтеся, чим живе Київська школа економіки: яка структура навчання, які курси вивчаються, чим KSE відрізняється від інших навчальних закладів. Для цього можна, наприклад, поспілкуватися з нашими студентами, вони можуть розповісти багато цікавого і корисного.