fbpx

Обмежувальний ефект захисних заходів ЄС на сталеву продукцію для України

Обмежувальний ефект захисних заходів ЄС на сталеву продукцію для України

Експорт сталевої продукції до ЄС завжди був предметом пильної уваги та об’єктом обмежувальних заходів з метою захисту європейських виробників . Проте торговельна війна між США та Китаєм призвела до ще більшого ускладнення регулювання. Через обмежений доступ до ринку США,  Китай почав нарощувати експорт сталі до ЄС. Щоб захистити місцевих виробників, Європейський союз запровадив мита у розмірі 25% на сталь, що постачають інші країни понад квоту.

На початок 2020 року квоти для України були запроваджені для 11 груп сталевої продукції з 26. За оцінкою експертів Trade+ pа 6-ма з них, квоти є обмеженням для експорту. 

Перегляд зростання квот з 5% до 3% ще більше погіршить ситуацію в майбутньому. Крім того, закріплення квот за видами продукції на основі історичного експорту не дозволяє виробникам ефективно адаптуватися до ринкових умов і є додатковим обмеженням.

Відповідно, рекомендуємо проведення переговорів з ЄС щодо перегляду квот, які є обмежувальними для української сталевої продукції.

Детальніше в аналітичному звіті, підготовленому Центром досліджень зовнішньої торгівлі Trade+.

Центр створено при Київській школі економіки в рамках проекту “Покращення рамкових умов для торгівлі в Україні”, що впроваджується через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH на замовлення Уряду Німеччини.