fbpx

Експорт України до ЄС: вплив нетарифних заходів

Експорт України до ЄС: вплив нетарифних заходів

У цій роботі експерти Trade+ дослідили ефект від нетарифних заходів ЄС на український експорт на цей ринок. Санітарні та фітосанітарні нетарифні заходи Європейського союзу у 2018 році менше обмежують українські товари на ринку ЄС, ніж у 2013 році. Зокрема кожен додатковий санітарний та фітосанітарний нетарифний захід (крім заборон і обмежень) у 2013 році знижував фізичний обсяг українського товару на 16%, а у 2018 році – на 12%. Тобто негативний вплив знизився на чверть.

Експерти Trade+ це пов’язують з тим, що запрацювала зона вільної торгівлі з ЄС, і Україна почала гармонізувати своє законодавство та стандарти відповідно до законодавства та стандартів ЄС.

Крім санітарних та фітосанітарних заходів, обмежувальний вплив на український експорт до ЄС також мають технічні бар’єри у торгівлі та експортні обмеження. Зокрема у 2013 році кожен наступний нетарифний захід групи «Технічні бар’єри у торгівлі» (крім заборон і обмежень), збільшував ціну на 2,5% і зменшував фізичний обсяг товару на 12%. Нетарифні заходи групи «Експортні обмеження» збільшували ціну на 14% та зменшували фізичний обсяг товару на 103%. У 2018 році ці ефекти майже не змінилися.

В усіх випадках, коли нетарифні заходи збільшували ціну на українські товари, фізичний обсяг товару, що експортувався до ЄС, зменшувався на ще більший відсоток. Це означає, що загальний ефект кожного з цих нетарифних заходів був обмежувальним для українського експорту до ЄС.

Детальніше в аналітичному звітіпідготовленому Центром досліджень зовнішньої торгівлі Trade+.

 

 

Центр створено при Київській школі економіки в рамках проекту “Покращення рамкових умов для торгівлі в Україні”, що впроваджується через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH на замовлення Уряду Німеччини.