fbpx

“Переосмислюючи гендер…” – два дні сучасних досліджень впливу гендерної не/рівності на економіку від КSE

Опис

7 квітня розпочинається дводенний онлайн-захід Міжнародна конференція “Переосмислюючи гендер: Економічна та соціальна ціна гендерної нерівності” від Київської школи економіки.  

 

Участь у презентаціях та дискусійних панелях візьмуть понад 40 дослідників і дослідниць зі США, Великої Британії, Італії, Вірменії, Польщі, Іспанії, Угорщини, Естонії, Аргентини, Швеції, Німеччини та України.

 

Напрями конференції “Переосмислюючи гендер: Економічна та соціальна ціна гендерної нерівності” сфокусовані на темах:

 

  • COVID-19 та гендерна нерівність,
  • гендер та становище на ринку праці,
  • гендер та розширення прав і можливостей у політиці,
  • гендерні аспекти фінансової інклюзії,
  • вибір всередині домогосподарств.

 

Детальніше про захід за посиланням: https://conference2021.kse.ua/

 

Серед учасниць конференції – наукові експертки, громадські та політичні діячки,  політикині, підприємиці, серед ключових спікерок зокрема:

 

  • Пола Інгленд, одна з перших дослідниць в соціології, яка встановила, що оплата і чоловіків, і жінок є меншою в “жіночих” професіях – таких, де більшість найманих працівників є жінками – навіть беручи до уваги рівень освіти та навички. З 2014 по 2015 Пола очолювала Американську соціологічну асоціацію, а в 2018 обрана до Національної академії наук США, зараз – очолює департамент соціології в Нью-Йоркському університеті. Пола Інгленд виступить 7 квітня із доповіддю “Гендерна революція затримується?” о 19:00.

 

  • Мішель Тертілт, професорка економіки Мангаймського університету, Німеччина, досліджує, як спад економіки протягом 2020 року вплинув на ринок праці, зокрема на жінок, і вводить новий термін “shecession”. Доповідь “Цього разу по-іншому: роль зайнятості жінок в умовах пандемічної рецесії” наживо о 14:00, 8 квітня.

 

Знайомтесь зі статтями учасниць конференції за посилання на сайті партнерів конференції Vox Ukraine:

 

Жіноче підприємництво та недосконалість фінансування. Автори Марта Мараццоні та Андрейя Сай,  Університет Помпеу Фабра, Барселона, Іспанія, 

 

Поява проциклічної народжуваності: роль ґендерних відмінностей у ризиках зайнятості. Автори: Сена Джошкун та  Гюсну Далгідж, Мангаймський університет, Німеччина

 

Трансляція відкриття конференції та дискусійної панелі проходитиме на сторінці Kyiv School of Economics: 7 квітня, 13:00 – 14:45 і 19:00 – 20:00 та 8 квітня, 14:00 – 16:15.