- Kyiv School of Economics
- About the School
- News
- KSE Talks #4 Кріс Кук та Девід Шеппард – Як позбавити Кремль мільярдних доходів від нафти?
Четвертий епізод подкасту KSE Talk вже доступний! Нашими гостями стали Кріс Кук, старший репортер Financial Times, та Девід Шеппард, редактор відділу енергетики FT.
Разом з Бенджаміном Хілґенстоком, старшим економістом KSE Institute, Кріс та Девід обговорили порушення цінових обмежень, тіньовий флот та ключові події у сфері енергетичних санкцій. Вони також порушили дві нагальні проблеми, що призводять до порушень граничних цін: шахрайства з атестаціями та продаж нафти за завищеними цінами, які збільшують доходи Росії.
Останній Chartbook щодо стану економіки РФ від KSE Institute вказує на те, що доходи від експорту російської нафти в жовтні досягли $18,3 млрд. Ми також виявили, що понад 99% морського експорту російської нафти продається вище цінового ліміту ЄС та G7 у $60 за барель.
На подкасті ми обговорили, як Росія обходить цінові обмеження, надаючи страховим компаніям неточні цін на нафту або вартість доставки. Як саме це відбувається і кому це вигідно? Чому Індія та Китай купують нафту, незважаючи на вищі ціни? Чому ЄС і США не повністю блокують імпорт російської нафти? Відповіді на ці питання визначають, чи вдасться Заходу позбавити Росію нафтових доходів.
Експерти поділилися думками щодо шахрайства з атестаціями, зокрема шляхом реєстрації танкерів за кордоном і залучення анонімних менеджерів суден. Чому така анонімність є ризикованою і які екологічні проблеми вона створює? Якщо ліквідація нафтового розливу коштує понад 2,5 мільярди євро, які компанії за це платитимуть і чи вони матимуть фінансову змогу покрити ці витрати?
Наприкінці ми обговорили подальші кроки щодо забезпечення ефективності цінових обмежень, а також шляхів зменшення доходів Росії від продажу нафти.
Четвертий епізод KSE Talks доступний на наступних платформах для подкастів за посиланнями:
Apple Podcasts: https://t.ly/IcLUL
Spotify: https://t.ly/I0CB0
Amazon Music: https://t.ly/p2cCY