fbpx

KSE та ЮНІСЕФ у липні провели ще два тренінги з ефективного управління публічними фінансами для підтримки дітей та молоді

6 Серпня 2024

Київська школа економіки за підтримки ЮНІСЕФ у співпраці з Міністерством соціальної політики України та за координації Міністерства фінансів України продовжує реалізовувати масштабний проєкт, спрямований на підвищення ефективності розподілу соціальних видатків з урахуванням інтересів сімей з дітьми. Однією зі складових проєкту є освітній компонент — організація та проведення тренінгів для фахівців громад. У червні такий тренінг вперше провели в Києві, що стало стартом програми заходів по всій Україні. 

У липні офлайн тренінги “Управління публічними фінансами в інтересах дітей та його роль у відновленні на місцевому рівні” відбулися у Львові (3-5 липня) та Вінниці (23-25 липня). До них долучилися представники органів місцевого самоврядування та обласних військових адміністрацій  з  Кіровоградської, Київської, Львівської, Закарпатської, Волинської областей, які опікуються соціальним захистом, регіональним розвитком, управлінням фінансами та наданням послуг дітям. 

Програма тренінгу складалася з трьох модулів, під час яких, зокрема, учасники аналізували інструменти та підходи до фінансування соціальних програм, особливості гендерно орієнтованого та дитиноцентристського підходів до бюджетування, а також вивчали кращі практики міжнародного досвіду у сфері соціального захисту дітей. Кожен модуль включав теоретичні та практичні заняття, спрямовані на підвищення компетенцій учасників у сфері управління публічними фінансами.

За словами Лариси Кушніренко, начальниці управління соціального захисту населення та ветеранської політики Гостомельської селищної військової адміністрації, яка відвідала один із тренінгів, цей досвід став дуже корисним: “Наразі управління публічними фінансами у нашій громаді недостатньо враховує інтереси родин, дітей та молоді. Чинні програми не охоплюють усі категорії дітей та молоді; увага зосереджена лише на пільгових категоріях.”

Вона додала, що вони вже зараз готові впроваджувати нові підходи на основі отриманих знань: “Участь у тренінгу змінила бачення багатьох речей. Перш за все, ми змінимо підхід до розв’язання проблем різних вікових груп дітей, враховуючи, що кожна з них має різні потреби. Також ми обов’язково розробимо гендерно орієнтоване бюджетування. Я дуже вдячна організаторам заходу за їхнє навчання, цікаві ідеї та кваліфіковані поради. Ми використаємо їх у нашій подальшій роботі.”

Таким чином, на сьогодні вже відбулося три триденних сесії в Києві, Львові та Вінниці, а загалом проєкт охопить 47 громад.

Очікується, що тренінги стануть важливою платформою для обміну знаннями між фахівцями з різних регіонів, де учасники працюватимуть над реальними кейсами, розроблятимуть практичні стратегії та вчитимуться ефективному залученню фінансових ресурсів для підтримки соціальних програм.

Тренінги відбуваються в межах реалізації проєктів “Інтегровані соціальні послуги для постраждалих від конфлікту дітей та їхніх сімей у Західній та Центральній Україні”, що фінансується KfW, ЮНІСЕФ у співпраці з Київською школою економіки, а також “Аналітичне дослідження національних бюджетних програм на стійкість до викликів соціального захисту, включаючи вразливі категорії людей, що постраждали від війни й сім’ї з дітьми та сприйняття бенефіціарами соціальної підтримки в умовах надзвичайної ситуації”.