- Kyiv School of Economics
- About the School
- News
- Представництво ЄС: дослідження KSE підтвердило – квоти на імпорт міндобрив матимуть негативний вплив
Представництво ЄС в Україні, пославшись на дослідження KSE, виступило проти ініціативи Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України про запровадження квот на імпорт мінеральних азотних добрив.
Про це йдеться у відповіді Представництва ЄС в Україні на запит аграрних асоціацій, ініційований Всеукраїнською Аграрною Радою.
“Пропоновані Україною квоти є занадто обмежувальними. Якщо заходи будуть втілені, вони негативно впливатимуть на фермерів та штучно обмежуватимуть конкуренцію на українському ринку, що призведе до зростання внутрішніх цін. Це нещодавно підтвердило дослідження, проведене Kyiv School of Economics, яка рекомендувала не впроваджувати заходи. Вона підрахувала, що заходи коштуватимуть фермерам $174-509 млн та призведуть до втрат в економіці України на $100-238 млн”, – йдеться у листі.
Дипломати нагадали, що у рамках багатосторонніх правил СОТ запобіжні заходи можливі лише в тому разі, якщо імпорт зростає різко і раптово, завдаючи економічних збитків вітчизняним виробникам.
Також у ЄС підкреслили: для багатьох товарів, на які спрямоване розслідування (розслідування Міжвідомчої комісії з питань міжнародної торгівлі, ініційоване у серпні 2019 року) імпорт, фактично зменшився. А для деяких позицій азотних добрив економічна ситуація навіть покращилась, тому запропоновані заходи не були б юридично виправданими.
“Тому ЄС виступає проти запровадження заходів, запропонованих Україною, і надалі висловлюватиме свою стурбованість”, – сказано в заяві.
Нагадаємо, у травні Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства оголосило намір запровадити квоти на імпорт мінеральних азотних добрив в Україну на рівні близько 30% ринку.
Як наголосив під час презентації економічного моделювання запровадження квот професор KSE, керівник дослідницького центру UAFoodTrade Олег Нів’євський, окрім суттєвих втрат для економіки та агровиробників, ініціатива щодо запровадження квот несе ризики зриву поставок через ліцензування або адміністрування квот: “Це потенційно корупційний ризик”.