Академічний директор бакалаврської програми «Право» в KSE. Правник, аспірант Докторської школи Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА), де здобуває науковий ступінь доктора філософії в галузі права.
Юридичну освіту отримав у НаУКМА, там же отримав ступінь магістра публічного врядування. Вивчав право у Ягеллонському університеті (Польща).
Має досвід роботи юристом як у приватному секторі (в юридичній фірмі), так і в публічному.
Степан 5 років працював у Верховній Раді України головним юристом фракції політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» та очолював Центр нормопроєктування фракції.
Останні роки керував напрямком адвокації судової реформи у Фундації DEJURE – аналітичному центрі прямої дії, що сприяє розвитку верховенства права та реформ у сфері правосуддя в Україні. Як представник Фундації залучався до розгляду справи у Конституційному Суді України щодо реформи Вищої ради правосуддя.
Щоб змінити судову систему України, треба мати з кого вибирати:
"Я не впевнений, що в наших юридичних школах студентам пояснюють, яку місію несе юрист чи правник, коли він потрапляє в професію. Що це не просто перевірити дотримання закону. А його завдання – це захист прав людини, збереження конституційного ладу. І це не просто виконання якихось інструкцій чи норм закону. Треба відчуття цієї місії. І кожен з представників професії – суддя, прокурор, адвокат – якщо вони не розуміють цього свого великого завдання, то вони просто ходять на роботу."