fbpx

Співпраця між країнами Африки
та Україною

KSE Агроцентр

ТОРГІВЛЯ: ЕКСПОРТ З АФРИКАНСЬКИХ КРАЇН

У 2021 році 39 з 54 країн Африки експортували в Україну 168 тисяч тон продовольства вартістю у 380 мільйонів доларів США. До п’ятірки найбільших експортерів увійшли Кот-д’Івуар (26% експорту продовольства з Африки), Малаві (19%), Єгипет (15%), Гана (11%) та ПАР (7%).

 

Україна офіційно представлена у 10 країнах Африки та ще у 10 країнах посольства плануються до відкриття. Як видно з карти, наявність дипломатичного представництва позитивно впливає на торгівлю.

ІМПОРТНА ЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ ВІД КРАЇН АФРИКИ

У 2021 році найбільш експортованими продовольчими товарами з Африки в Україну стали тютюн (понад 20%)*, цитрусові, какао-продукти, кава та екзотичні фрукти. Надходження тютюну були здебільшого з Малаві, Зімбабве та Мозамбіку. Багато кави експортували Ефіопія та Уганда, какао-продукти надходили до України з Кот-д’Івуару та Гани.

 

Україна покладається на Кот-д’Івуар та Гану як експортерів какао-продуктів. Лише на ці дві країни припадає близько 80% експорту какао-продуктів в Україну. Крім того, Україна залежна від Малаві, на яку припадає 25% українського імпорту тютюнових виробів. Що стосується цитрусових, то Єгипет і ПАР разом складають понад 20% експорту цих фруктів в Україну.

 

* частка в експорті продовольства з країн Африки в Україну

Експорт

з Африки в Україну

(у тис. $)

Імпортна залежність

від африканських країн

(у тис. $)

Джерело: ДМС України