Прожитковий мінімум в Україні: що з ним не так і як це виправити?

2/23/2021 from 3:00 PM to 5:00 PM ISST


В Україні існує два типи прожиткового мінімуму: законодавчо визначений та фактичний. Перший встановлюється законом про держбюджет, а другий щомісяця розраховується Міністерством соціальної політики на базі спостережень за динамікою рівня життя громадян.
При цьому фактичний прожитковий мінімум майже вдвічі вищий, ніж передбачено законом, тоді як розмір соціальних виплат, посадових окладів для багатьох сфер та розмір частини пенсійних виплат розраховуються саме по законодавчому. 
Нещодавно для вирішення цієї проблеми у Верховній Раді було зареєстровано черговий – урядовий – законопроект щодо реформування прожиткового мінімуму. 
У зв’язку з цим Центр аналізу публічних фінансів та публічного управління запрошує вас 23 лютого о 15:00 на публічну онлайн-дискусію “Прожитковий мінімум в Україні: що з ним не так і як це виправити?”.
 
Під час дискусії плануємо обговорити з її учасниками такі питання:
1) Якою є роль прожиткового мінімуму в Україні?
2) Яким буде фактичний його розмір після внесення змін до законодавства відповідно до ініціатив Уряду та народних депутатів?
3) Яким може бути законодавчо встановлений прожитковий мінімум, якщо відв’язати від нього всі невластиві для нього виплати?
4) Чи призведе підвищення законодавчо встановленого прожиткового мінімуму до рівня його фактичного значення до збільшості кількості громадян, які живуть за межею бідності? 

Також під час заходу буде презентовано аналітичну записку Центру аналізу публічних фінансів та публічного управління “Підвищення ефективності використання прожиткового мінімуму як інструменту подолання бідності в Україні”
 
До участі у заході запрошено:
Юлія Соколовська, заступниця Офісу Президента;
Галина Третьякова, голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів;
Роман Єрмоличев, заступник міністра фінансів;
Віталій Музиченко, заступник міністра соціальної політики;
Владислав Ієрусалимов, аналітик Центру аналізу публічних фінансів та публічного управління КШЕ, співавтор аналітичної записки.
Модератор заходу: Дарина Марчак, керівник Центру аналізу публічних фінансів та публічного управління КШЕ

Дивіться дискусію онлайн на Facebook-сторінці Київської школи економіки або доєднуйтеся в zoom.

Захід проводиться у межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Registration for this event is closed.

Venue

Host: {{EventInfo.Host.Name}}

Публічна оферта   |   Опис ТОВ КШЕМ