fbpx
profile-photo

Макар Пасенюк

Партнер-засновник ICU, Співголова Ради директорів KSE, голова фандрейзингового комітету

Біографія

Макар Пасенюк є партнером-засновником ICU. Він має понад два десятиліття досвіду роботи з корпоративними фінансами на місцевому та міжнародному ринках і є одним із провідних інвестиційних менеджерів у Центральній та Східній Європі.

У ролі партнера-засновника ICU Макар керував розвитком провідної незалежної компанії з управління активами, корпоративного консультування та прямих інвестицій в Україні. Макар відіграв ключову роль у розбудові бізнесу вартістю 500 мільйонів доларів США та здійсненні операцій на суму понад 5 мільярдів доларів США на M&A, ринках акціонерного та позикового капіталу та реструктуризації боргу.

Серед знакових угод, над якими працювали Макар і його команда, — поглинання Allseeds Group, приватне розміщення акцій телекомунікаційного оператора Data Group; розміщення облігацій банків Credit Agricole, ProCredit Bank, Swedbank; реструктуризація боргів промислових підприємств – «Азовмаш», «Донецьксталь» та агрохолдингів «Мрія».

Серед інших відомих транзакцій, над якими він працював, — реструктуризація зовнішнього боргу України на суму понад 2 з половиною мільярди доларів США (2000 р.), перше українське первинне розміщення на Лондонській фондовій біржі AIM (XXI Century Holdings, 2005), перше українське первинне розміщення публічне розміщення акцій на Варшавській фондовій біржі (Астарта, 2006), первинне публічне розміщення акцій Kernel на Варшавській фондовій біржі у 2007 році, яке виграло «Найкраще IPO у регіоні ЦСЄ».

Раніше Макар був керуючим директором і керівником відділу корпоративних фінансів ING, де працював більше десяти років в Україні та Лондоні. Він має диплом CFA Institute Charter і має ступінь бакалавра ділового адміністрування Міжнародного християнського університету та ступінь магістра міжнародної економіки Київського національного економічного університету.