Макара Пасенюка та Олександра Кравченка обрано до складу Ради директорів Київської школи економіки

27 листопада, 2019

Під час щорічної зустрічі Ради директорів Київської школи економіки, до її складу включили двох нових членів – Макара Пасенюка, засновника групи IСU, та Олександра Кравченка, партнера McKinsey & Company.

Наталя Шаповал, голова управлінської команди Київської школи економіки: «Ми пишаємось тим, що до Ради директорів приєднались Макар Пасенюк та Олександр Кравченко, які точно розуміють цінність освіти та реальними діями допомагають талановитим молодим людям будувати успішну міжнародну кар’єру.

KSE (раніше – EERC) була створена в 1996 році якраз для того, щоб в пострадянських країнах, і зокрема в Україні, з’явився фундамент для ринкової економіки. Макар Пасенюк – один з найсильніших фінансових аналітиків в нашій країні. Наприкінці 1990-х він один з перших в Україні почав розбудовувати міжнародний інвестиційний банкінг та керував угодами, яких ще ніхто ніколи не робив, і тільки мала група людей взагалі читала про це в теорії – перша емісія державних облігацій, перші єврооблігації великих корпорацій, перше міжнародне IPO з України.

З 2016, ICU стала стратегічним партнером Школи, а її засновники, Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко – меценатами Школи. Ми разом провели кілька Ukrainian Financial Forum – флагманських подій ICU для розвитку ринку капіталу України, розпочали Ukraine Economy Week – щорічний тижневий марафон подій про глобально важливі економічні питання. З ICU та кількома іншими партнерами ми створили Центр удосконалення економічної журналістики, щоб журналісти могли підсилити свої знання та глибоко й об’єктивно висвітлювати економічні події України».

Макар Пасенюк, засновник ICU, член Ради директорів KSE: «Я 20 років працюю у фінансовій сфері і з власного досвіду знаю, яких знань та навичок не вистачає українським спеціалістам. Закрити ці прогалини та підвищити конкурентоспроможність наших випускників на міжнародних ринках – такими я бачу свої завдання як члена Ради директорів KSE. З нашою допомогою студенти мають тримати вже досягнутий рівень та ще глибше розвивати свої компетенції, бути затребуваними економістами, фінансистами, управлінцями як в своїй країні, так і за кордоном, ні в чому не поступаючись колегам, які закінчили іноземні виші», – вважає Макар Пасенюк.

Наталя Шаповал, голова управлінської команди Київської школи економіки: «Олександр Кравченко – партнер київського офісу McKinsey & Company. В рамках роботи із українськими і міжнародними компаніями Олександр добре розуміє потребу у розвитку управлінських компетенцій і відповідну стратегічну роль освіти у сучасному світі.

Також Олександр – рольова модель багатьох студентів та випускників KSE. Близько 45 % студентів KSE хотіли б побудувати кар’єру в консалтингу – вирішувати складні аналітичні задачі та допомогти бізнесу стати більш успішним та прибутковим. І Олександр допомагає студентам в цьому – п’ять студентів школи вчаться в KSE завдяки його стипендіям».

Олександр Кравченко, партнер McKinsey & Company: «Я вірю, що у сучасному світі, система якісної освіти надає конкурентні переваги не тільки окремим людям, але й країні в цілому. Підтримуючи KSE ми з одного боку створюємо нові можливості для талановитих студентів, і водночас намагаємося зробити внесок у розвиток України».

 ______________________________________

Макар Пасенюк – CFA, бакалавр бізнес-адміністрації Міжнародного християнського університету (Україна/Австрія), магістр Київського національного економічного університету ім. В.Гетьмана за спеціальністю «Управління міжнародним бізнесом»; має диплом Stanford Graduate School of Business за спеціальністю Executive Leadership Development. Професійну кар’єру розпочав в київському офісі англійського банку Caspian Securities. Потім майже 10 років провів в лондонському та київському офісах ING в департаменті корпоративних фінансів, був керівним директором ING Bank Ukraine. У 2006 разом із Костянтином Стеценком та Валерією Гонтаревою заснував ICU. 

ICU cьогодні – міжнародна фінансова група з багатомільйонними активами під управлінням. Команда Макара Пасенюка стала однією з найпродуктивніших в Україні – обсяг успішних M&A угод під його керуванням становить понад $1 млрд, реструктуризацій корпоративної заборгованості – близько $3 млрд, реструктуризації зовнішнього боргу України – на суму $2.7 млрд.

Олександр Кравченко навчався в Лондонській школі економіки, Віденському економічному університеті, КНЕУ, Констанцькому університеті Німеччини. Протягом останніх семи років працює в McKinsey & Company. Починав кар’єру в Wienerberger AG, глобальному постачальнику будівельних матеріалів та інфраструктурних компонент. Потім отримував досвід в Credit Suisse в Лондоні та Horizon Capital в Києві. Протягом більш як 15 років працював в галузях енергетики та базових матеріалів. 

Пан Олександр – Засновник стипендії імені Олександра Кравченка в Київській школі економіки. Завдяки його підтримці змогли навчатись двоє талановитих студентів програми «Економічний аналіз» в 2018/2019 навчальному році та троє талановитих студентів у 2019/2020 навчальному році. 

Рада директорів Київської школи економіки — це головний керівний орган Школи. Саме під час щорічних зустрічей членів Ради затверджуються політики, переглядаються напрями діяльності Школи та визначаються пріоритети розвитку на найближчі роки.  

Склад Ради директорів Київської школи економіки:

Голова Ради директорів – Єгор Григоренко — партнер, Bain & Company; KSE’2001

Члени Ради директорів:

Чарльз Беккер — асоційований голова факультету економіки Університету Дюка

Торбьорн Беккер — директор Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE)

Хортон Бібі Сентер — екс-президент Фонду Євразія

Олена Білан — головна економістка у Dragon Capital; KSE’2002

Джон Гербст — директор Атлантичної Ради Центру Євразії ім. Діну Патріціо

Святослав Вакарчук — музикант, громадський активіст, депутат

Юрій Городніченко — голова Міжнародної академічної ради KSE, професор Університету Каліфорнії в Берклі; KSE’2001

Річард Еріксон — професор коледжа мистецтв та наук ім. Томаса Харріота Університету Східної Кароліни

Тимофій Милованов — почесний президент KSE, професор Піттсбурзького університету, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства; KSE’1999

Морган Вільямс — президент Американсько-української ділової ради (USUBC)

Пітер Чернишов — екс-президент “Київстар”

Олександр Жолудь — головний експерт Департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку України

Макар Пасенюк — засновник групи ICU

Олександр Кравченко — партнер McKinsey & Company

Старші радники:

Андерс Аслунд — старший радник Ради директорів; старший науковий співробітник Атлантичної Ради Центру Євразії ім. Діну Патріціо

Регіна Ян — старша радниця Ради директорів; виконавча директорка у PCORI; старша радниця фонда Євразія