Як працює економіка держави: основні показники та їхній взаємозв’язок

Онлайн-курс

Опис

Як функціонує економіка країн? Якою має бути державна економічна політика, щоб досягти економічного зростання? Відповіді на ці питання шукають макроекономісти. Вони працюють з такими показниками як валовий внутрішній продукт, безробіття, продуктивність, інфляція, державний борг, інвестиції, обмінний курс та багато іншого. Всі вони пов’язані між собою. 

 

Що відбувається в економіці, якщо, наприклад, зростає продуктивність? Як зміна цін впливає на ринок? Як пов’язані ВВП та відсоткова ставка? Що відбувається з економікою країни, якщо центральний банк вирішує проводити стимулюючу монетарну політику? 

 

Щоб відповісти на ці питання, потрібно розібратися, як зміна одного показника, впливає на інші. Для цього макроекономісти використовують модель загальної рівноваги IS-LM-FE. У цьому короткому курсі ми презентуємо цю модель та покажемо, як вона допомагає думати про макроекономічні питання. 

Цей курс для:

учнів та студентів, які вивчають економіку

тих, хто знає, що таке попит, пропозиція, ВВП та готовий розібратися, як працює економіка держави

тих, хто знає основні макроекономічні поняття та прагне зрозуміти, як вони пов’язані між собою

тих, хто хоче знати причини макроекономічних явищ та наслідки економічних рішень

На курсі ви дізнаєтеся:

Автор курсу:

Kiiashko

Сергій Кіяшко

 

Професор Київської школи економіки та головний експерт відділу досліджень Департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку України. Отримав ступінь PhD з економіки в Прінстонському університеті, до того закінчив магістратуру в Київській школі економіки.

 

До сфери його наукових інтересів належить макроекономіка, монетарна економіка, державна економіка та фіскальна політика, структурне моделювання. 

 

У Київській школі економіки Сергій викладає курси з макроекономіки та статистики.

Поспілкуватись з менеджеркою коротких програм KSE:

 

Ольга Кучер

T0KUP8W2J-UFJLSFQJE-e582dc63bc91-512
viber (1)
whatsapp (1)